IMAGE پیش بینی میان مدت (یک ماهه) هفته اول تا سوم بهمن ۱۴۰۰
سه شنبه, 28 دی 1400
هر چند بارش های دی ماه 1400 در شهر آبسرد چنگی به دل نزد و... ادامه مطلب ...
IMAGE حکمرانی سرما در آخرین روزهای دیماه
سه شنبه, 28 دی 1400
همانگونه که در گزارش قبلی هواشناسی نیز به اطلاع... ادامه مطلب ...
IMAGE شروع موج جدید بارش ها از امشب/هفته چهارم دی ماه، هفته سرد و پر بارش
پنج شنبه, 23 دی 1400
تقریباً پس از یک هفته نسبتاً خشک و بی بارش بتدریج از... ادامه مطلب ...
IMAGE اردلانی رفت، حیدری آمد/انتصاب سرپرست جدید مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان دماوند
پنج شنبه, 23 دی 1400
عصر روز چهارشنبه 22 دی ماه 1400 با حضور دادستان شهرستان... ادامه مطلب ...
IMAGE ایمن سازی جاده مرگ،شاید وقتی دیگر...!
یکشنبه, 19 دی 1400
جاده آبسرد - ایوانکی بدون شک بدترین و خطرناکترین محور... ادامه مطلب ...
IMAGE اعلام برنامه مراسم تشییع و تدفین پیکرهای مطهر دو شهید گمنام در شهر آبسرد
چهارشنبه, 15 دی 1400
مراسم تشییع پیکرهای مطهر دو تن از شهدای گمنام جنگ... ادامه مطلب ...
IMAGE پایان دور اول بارش های زمستانی 1400 ار انتهای هفته/وقفه یک هفته ای در بارش ها
یکشنبه, 12 دی 1400
ظاهراً طلسم کم بارشی آبسرد به این زودی ها شکستنی نیست و... ادامه مطلب ...
IMAGE خیز اومیکرون از سمت جنوب
یکشنبه, 12 دی 1400
دامنه مناطق آلوده به سویه امیکرون ویروس کرونا در کشور... ادامه مطلب ...
IMAGE رضا طاهرخانی به‌عنوان سرپرست فرمانداری دماوند معارفه شد
شنبه, 11 دی 1400
آیین تودیع و معارفه سرپرست فرمانداری دماوند با حضور... ادامه مطلب ...

اندر حکایت فوتبال ایرانی

اندر حکایت فوتبال ایرانی

هر چند رسانه ما زیاد اهل فوتبال  و اخبار مرتبط با این ورزش نیست ولی گاهی اوقات به سادگی از کنار برخی از مطالب و مقالات نمی توان گذشت و باز نشر آنها خالی از لطف نیست،در همین راستا روزنامه دنیای اقتصاد در مطلب جالبی نوشت : هنوز هم جنجال‌های آن نقل قول کذایی از دراگان اسکوچیچ ادامه دارد؛ همان که سرمربی تیم ملی در گفت‌وگو با یکی از رسانه‌های کشورش گفته بود: «فیزیک و تکنیک بازیکنان ایرانی عالی است، اما آنها از نظر تاکتیکی هنوز جای پیشرفت دارند و روز به روز بهتر می‌شوند.» یادتان هست چه بلوایی به پا شد؟ مهدی طارمی جواب اسکو را داد، یک اردو را از دست داد و حالا می‌گویند شاید اردوی بهمن‌ماه تیم ملی را هم از دست بدهد. پیشکسوتان فوتبال ایران هم در رسانه‌ها رگ گردن کلفت کردند و از این جسارت (!) مربی کروات برآشفتند.

 شما اشتباه می‌کردید آقای اسکوچیچ!

حالا نه اینکه خود اسکو خیلی مربی بزرگی باشد، اما خداوکیلی حرفی که زده بود بیراه بود؟ اگر فکر می‌کنید این‌طوری است، یک بار دیگر بنشینید و فیلم دربی ۹۷ پایتخت را تماشا کنید. به خدا قسم اگر بتوانید چنین شکنجه‌ای را تاب بیاورید. این بازی چیزی نبود غیر از نود دقیقه ترس، احتیاط، تدابیر غلط فنی، زیر توپ زدن، با کمترین حرکات ترکیبی و تاکتیکی. از قضا سرمربی تیم ملی هم در ورزشگاه تشریف داشت و بازی را دید، اما به نظر می‌رسد اگر او در این زمان ۹۰ دقیقه‌ای یک درخت دیگر کنار درخت مارک ویلموتس می‌کاشت، استفاده بیشتری از عمرش کرده بود! شما جای دراگان بودید، از دل بازی شنبه کدام فوتبالیست را به تیم ملی فرا می‌خواندید؟ تازه گریبان او را گرفته‌اند که چرا مهدی ترابی را فیکس بازی نمی‌دهی. منظورشان همین ترابی افول‌کرده پرسپولیس است که ۳۰ درصد فصل گذشته‌اش هم کیفیت ندارد.

 

فوتبال ایران از نظر فنی و تاکتیکی چیزی بیشتر از آنچه عصر شنبه دیدیم ندارد. مخصوصا در لیگ امسال به سختی می‌توان مسابقه‌ای را پیدا کرد که ارزش محتوایی بالاتری داشته باشد. ۲۵ درصد مسابقات لیگ بیست‌ویکم با نتیجه مساوی بدون گل به پایان رسیده‌اند و همین فکت ساده آماری، گواه آن است که لیگ برتر کشورمان از نظر جذابیت زیر خط فقر قرار دارد. خود اسکوچیچ هم بی‌اندازه خوشبخت است که اسکلت تیمش را بر پایه لژیونرها بنا کرده و نیازی به نازکشی از بازیکنان متوسط باقی مانده در لیگ ایران ندارد. این وسط فقط داستان حمید مطهری، دستیار یحیی گل‌محمدی جالب است که پیش از شروع فصل جاری در انتقاد از شرایط تیم ملی گفته بود: «این تیم بیشتر بازیکن‌محور است تا تاکتیک‌محور»! جایگاه اسکوچیچ که در فوتبال دنیا مشخص است و بنده‌خدا رزومه و ادعای خاصی ندارد، اما برای منتقدان او هم خوب نیست که فوتبال به این زشتی بازی کنند.