IMAGE پیش بینی میان مدت (یک ماهه) هفته اول تا سوم بهمن ۱۴۰۰
سه شنبه, 28 دی 1400
هر چند بارش های دی ماه 1400 در شهر آبسرد چنگی به دل نزد و... ادامه مطلب ...
IMAGE حکمرانی سرما در آخرین روزهای دیماه
سه شنبه, 28 دی 1400
همانگونه که در گزارش قبلی هواشناسی نیز به اطلاع... ادامه مطلب ...
IMAGE شروع موج جدید بارش ها از امشب/هفته چهارم دی ماه، هفته سرد و پر بارش
پنج شنبه, 23 دی 1400
تقریباً پس از یک هفته نسبتاً خشک و بی بارش بتدریج از... ادامه مطلب ...
IMAGE اردلانی رفت، حیدری آمد/انتصاب سرپرست جدید مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان دماوند
پنج شنبه, 23 دی 1400
عصر روز چهارشنبه 22 دی ماه 1400 با حضور دادستان شهرستان... ادامه مطلب ...
IMAGE ایمن سازی جاده مرگ،شاید وقتی دیگر...!
یکشنبه, 19 دی 1400
جاده آبسرد - ایوانکی بدون شک بدترین و خطرناکترین محور... ادامه مطلب ...
IMAGE اعلام برنامه مراسم تشییع و تدفین پیکرهای مطهر دو شهید گمنام در شهر آبسرد
چهارشنبه, 15 دی 1400
مراسم تشییع پیکرهای مطهر دو تن از شهدای گمنام جنگ... ادامه مطلب ...
IMAGE پایان دور اول بارش های زمستانی 1400 ار انتهای هفته/وقفه یک هفته ای در بارش ها
یکشنبه, 12 دی 1400
ظاهراً طلسم کم بارشی آبسرد به این زودی ها شکستنی نیست و... ادامه مطلب ...
IMAGE خیز اومیکرون از سمت جنوب
یکشنبه, 12 دی 1400
دامنه مناطق آلوده به سویه امیکرون ویروس کرونا در کشور... ادامه مطلب ...
IMAGE رضا طاهرخانی به‌عنوان سرپرست فرمانداری دماوند معارفه شد
شنبه, 11 دی 1400
آیین تودیع و معارفه سرپرست فرمانداری دماوند با حضور... ادامه مطلب ...

محسن واشقانی فراهانی به‌عنوان شهردار جدید آبسرد معارفه شد

محسن واشقانی فراهانی به‌عنوان شهردار جدید آبسرد معارفه شد

صبح روز پنجشنبه 27 آبان 1400، آیین تودیع و معارفه شهردار آبسرد با حضور جمعی از مسئولان شهرستان و استان در سالن همایش‌های شهرداری آبسرد برگزار شد.

در این مراسم،مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری تهران، اعضای شورای اسلامی شهر آبسرد، امام جمعه شهر آبسرد و حومه و معاون عمرانی فرمانداری شهرستان دماوند حضور داشتند.

بر این اساس، "محسن واشقانی فراهانی" با حکم دکتر محسن منصوی،استاندار تهران رسماً به‌عنوان شهردار آبسرد معرفی و از زحمات چند ماهه "غلامرضا ربیعی" سرپرست شهرداری آبسرد تقدیر به‌عمل آمد.

در این مراسم ابتدا آقای خسرو همایون‌فر، رئیس شورای اسلامی شهر آبسرد در سخنانی بیان داشت:تقوا از محورهای مهم در شهرداری است با وجود تقوا می‌توان از بسیاری از فسادها و مسائل در سیستم شهرداری جلوگیری کرد. آخرین محور نیز برنامه‌محور بودن است که درنبود آن هیچ اتفاق مثبتی را شاهد نخواهیم بود. 

ایشان ادامه داد:در طول سه ماه گذشته که در این مجموعه قبول مسئولیت کردیم اقداماتی انجام شد، یک هفته گذشته ساخت و سازهایی را در سطح شهر به ثبت رساندیم هرچند گاهی اتفاقات پیچیده‌ای می‌افتد که قابل اغماض نیست.

رئیس شورای اسلامی شهر آبسرد گفت:تراز مالی در طول ماه‌های گذشته همیشه منفی بود اما امروز تراز مالی مثبت شده است، همچنین بسیاری از ردیف‌های تشریفاتی حذف شده‌اند و توانستیم گامی برای مجموعه شهری برداریم.

همایون فر در خاتمه اظهاراتش گفت:شایسته سالاری به این معنی است که فرد مذبور دارای تحصیلات مرتبط بر واحدهای تخصصی شهر به همراه تجربه در همان زمینه باشد که این اتفاقات در آبسرد تحقق یافت و در شهر اقدامات مثبتی را شاهد شدیم.

در ادامه این جلسه حجت الاسلام و المسلمین میر شریفی امام جمعه شهر آبسرد و حومه اظهار داشتند:مسئولیت به معنای پاسخگو بودن و مورد بازخواست بودن است و جز سختی چیز دیگری نیست.

ایشان افزودند:مسئول باید گره از کار مردم باز کرده و مشکل آنها را مرتفع کند، به گفته امیرالمومنین نباید تصور شود که این مسئولیت طعمه و فرصتی برای رفتن به سوی ترقی و پله قرار دادن برای اوج است بلکه مسئولیت امانتی است که بر گردن مسئول آویزان می‌باشد.

وی در ادامه گفتند:همدردی با مردم از دیگر ویژگی‌های یک مسئول است، مشکل و دغدغه مردم باید مشکل ما باشد و باید گره از مشکلات مردم باز کرده و آنها را در چاله‌ها و چالش‌های اداری نیاندازیم.کسی که می‌خواهد در یک شهر فعالیت و کار کنند باید اعتماد عمومی را جلب کند و تا زمانی که مردم به مسئولان اعتماد نکنند با آنها همراه نخواهند شد.

امام جمعه آبسرد با اشاره به مشکلات مالی شهرداری آبسرد بیان داشت:شهرداری مسئولیت‌ها و هزینه‌های فراوانی دارد اما منابع کم است و شهرداری درآمد پایدار ندارد، شهر باید دارای درآمد پایدار باشد در غیر اینصورت شهر دیده نمی‌شود.درآمد پایدار باید در اولویت کاری مجموعه شهرداری آبسرد قرار گیرد/ ساخت وسازهای غیرمجاز در منطقه دماوند بیداد می‌کند.

در این جلسه آقای طاهری‌نسب،مدیرکل امور شهری و روستایی استانداری تهران نیز با اشاره به مشکلات شهرداری ها بیان فرمودند:مدیر موفق باید درآمد پایدار، مدیریت درآمد، مدیریت هزینه و نیز مدیریت کارفرمایی و نظارت را همراه داشته باشد و دیگر تراکم فروشی و ساخت و سازهای غیرمجاز و… برای تامین درآمد شهرداری قابلیت پاسخگویی به مسائل را ندارد.

ایشان خطاب به اعضای شهردار جدید و شورای شهر آبسرد نیز گفتند:شورای شهر و شهرداری باید بخش نظارتی خود را تقویت کنند و وقتی شهردار انتخاب می‌شود دلیلی ندارد که در امور مربوط به شهرداری دخالت صورت گیرد.

آقای طاهری نسب با اشاره به موضوع تامین درآمدهای پایدار شهرداری نیز گفت:درآمد پایدار باید در اولویت کاری مجموعه شهرداری آبسرد قرار گیرد، ساخت وسازهای غیرمجاز در منطقه دماوند بیداد می‌کند و گزارشات متعددی در این رابطه می‌رسد که نشان از عدم نظارت مجموعه مدیریت شهری در خصوص ساخت و سازهای غیرمجاز است و نباید مجموعه مدیریت شهری به سمت و سویی حرکت کند که درآمدهای جانبی خود را از طریق مذکور کسب کند.

مدیرکل امور شهری و روستائی استانداری در انتها اشاره ای هم به مدیریت قبلی شهری آبسرد داشت و گفت:طی سنوات گذشته در آبسرد شرایط خوبی نداشتیم که این شرایط منجر به دستگیری‌هایی شد لذا درآمد پایدار باید از اولویت‌های شهرداری آبسرد باشد.

در انتهای این جلسه محسن واشقانی فراهانی، شهردار جدید آبسرد نیز در بیاناتی اظهار داشت:روحیه خدمت‌گذاری باید در بین پرسنل شهرداری بیشتر باشد تا مردم اعتماد کرده و نیازهایشان مرتفع شود، امروزه سرعت تغییرات شهرها و شهرداری‌ها با توجه به نیازها متفاوت شده است.

ایشان در ادامه گفت:تدوین بودجه مستلزم این است که شهرداری برنامه ۵ ساله داشته باشد که این برنامه از طرح جامع و طرح تفصیلی نشات می‌گیرد.

همچنین ایشان در رابطه با فساد سیستماتیک در شهرداری آبسرد گفتند:با اقتدار نسبت به سلامت اداری، از بین بردن فساد سیستماتیک و قانون شکنی اقدام می‌کنیم و از دستگاه‌ها و مسئولان ذیربط می‌خواهیم که در این مسیر یاری رسان باشند.

آقای فراهانی با اشاره به بدهی های شهرداری آبسرد گفت:شهرداری آبسرد امروز دارای ۱۶ میلیارد تومان بدهی است و پرداخت این مبالغ کار سختی است اما امید است با توجه به تخصص در برنامه ریزی مالی بتوانیم در این زمینه ها اقدام کرده و در زمینه درآمد پایدار گام برداریم.

وی در خاتمه گفت:افرادی که قانون گریزند و در مقابل شورای شهر و شهرداری سنگ اندازی می‌کنند به ضرر مردم کار می‌کنند، این افراد اگر نقدی دارند عنوان کنند ما انتقادها را می‌پذیریم و سعی در رفع مشکلات می‌کنیم.