IMAGE پیش بینی میان مدت (یک ماهه) هفته اول تا سوم بهمن ۱۴۰۰
سه شنبه, 28 دی 1400
هر چند بارش های دی ماه 1400 در شهر آبسرد چنگی به دل نزد و... ادامه مطلب ...
IMAGE حکمرانی سرما در آخرین روزهای دیماه
سه شنبه, 28 دی 1400
همانگونه که در گزارش قبلی هواشناسی نیز به اطلاع... ادامه مطلب ...
IMAGE شروع موج جدید بارش ها از امشب/هفته چهارم دی ماه، هفته سرد و پر بارش
پنج شنبه, 23 دی 1400
تقریباً پس از یک هفته نسبتاً خشک و بی بارش بتدریج از... ادامه مطلب ...
IMAGE اردلانی رفت، حیدری آمد/انتصاب سرپرست جدید مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان دماوند
پنج شنبه, 23 دی 1400
عصر روز چهارشنبه 22 دی ماه 1400 با حضور دادستان شهرستان... ادامه مطلب ...
IMAGE ایمن سازی جاده مرگ،شاید وقتی دیگر...!
یکشنبه, 19 دی 1400
جاده آبسرد - ایوانکی بدون شک بدترین و خطرناکترین محور... ادامه مطلب ...
IMAGE اعلام برنامه مراسم تشییع و تدفین پیکرهای مطهر دو شهید گمنام در شهر آبسرد
چهارشنبه, 15 دی 1400
مراسم تشییع پیکرهای مطهر دو تن از شهدای گمنام جنگ... ادامه مطلب ...
IMAGE پایان دور اول بارش های زمستانی 1400 ار انتهای هفته/وقفه یک هفته ای در بارش ها
یکشنبه, 12 دی 1400
ظاهراً طلسم کم بارشی آبسرد به این زودی ها شکستنی نیست و... ادامه مطلب ...
IMAGE خیز اومیکرون از سمت جنوب
یکشنبه, 12 دی 1400
دامنه مناطق آلوده به سویه امیکرون ویروس کرونا در کشور... ادامه مطلب ...
IMAGE رضا طاهرخانی به‌عنوان سرپرست فرمانداری دماوند معارفه شد
شنبه, 11 دی 1400
آیین تودیع و معارفه سرپرست فرمانداری دماوند با حضور... ادامه مطلب ...

یادداشت سردبیر/سخنی با شهردار جدید آبسرد

یادداشت سردبیر/سخنی با شهردار جدید آبسرد

تقریباً در اواخر آذرماه سال 1394 بود که اینجانب بنا به وظیفه اخلاقی که برای خود قائل بودم نامه ای مشابه با همین شرح و مضمون را خطاب به آقای سید محمد رفیعی طباطبائی شهردار اسبق شهر آبسرد نوشته و نسخه کاغذی آن را حضوراً تقدیم ایشان نمودم.
هر چند که در آن زمان آقای شهردار حتی زحمت خواندن آن نامه را به خود نداد ولی در پائیز سال 99 مطابق پیش بینی های بنده دچار همان مصیبتی شد که بنده 6 سال قبل هشدار آن را داده بودم.
حال امروز و هم زمان با انتصاب شهردار جدید همان هشدارها و توصیه هائی را که خدمت شهردار سابق عرض کرده بودم را خدمت شهردار جدید عرض می کنم.

آقای شهردار
شهر آبسرد دماوند در سالهای اخیر به راستی مسلخ شهردارها بوده است و کمتر شهرداری از این مهلکه جان سالم به در برده لذا به شما توصیه می کنم قبل از هر اقدامی ابتدا شرح حال مفصلی از شهردارهای سابق تهیه نموده تا دچار اشتباهات آنها نشوید.
بطور قطع شهردارهای قبل با مشکلات و معضلاتی مواجه بودند که شما هم با آنها مواجه خواهید شد و این مشکلات به راحتی در برگ برگ پرونده های املاک شهر و حساب های مالی شهرداری آشکار و قابل ردیابی است.

آقای شهردار
شهر آبسرد از مشکلات بزرگی نظیر سهل انگاری و ساده اندیشی مدیران شهری سابق،بی برنامگی عمومی و قانون گریزی برخی از افراد و بی انضباطی مالی شدید در بدنه شهرداری رنج می برد و اگر شما قرار است در این شهری کاری را پیش ببرید بهتر است ابتدا تکلیف خودتان را با این مشکلات روشن نمائید.

آقای شهردار
قول و وعده دادن آسان است ولی عملی کردن وعده ها از سخت نیز سختر است پس توصیه می کنم قبل از وعده دادن( بویژه در خصوص مسائلی که خارج از حیطه اختیارات شما می باشد) تمام جوانب را بسنجید و اگر واقعاً از عملی بودن وعده ای مطمئن بودید بعد آن را رسانه ای نمائید.

آقای شهردار
بزرگترین مشکل شهرداری آبسرد بی انضباطی مالی در کنار نداشتن درآمدهای قانونی پایدار می باشد لذا وقتی که دخل کم باشد و خرج زیاد خواه ناخواه کسب درآمد از راه های غیرقانونی و مخاطره آمیز  توجیه پذیر شده و شما نیز ناخواسته پا در همان مسیری خواهید گذاشت که پرویز قنبری و سید محمد رفیعی طباطبائی گذاشتند.

آقای شهردار
اگر می خواهید زیر بار فشارها له نشوید از همین امروز به فکر پیدا کردن منابع درآمدی قانونی و پایدار برای شهر آبسرد باشید و قید درآمدهای غیرقانونی سهل الوصول را کلاً بزنید چرا که اگر غیر از این انجام دهید روزی به ناگاه به جرم آش نخورده ، دهان سوخته می شوید.

آقای شهردار
آنها که امروز شما را نعوذبالله تا جایگاه خدائی بالا می برند و مانع ارتباط مستقیم شما با مردم عادی کوچه و خیابان می شوند و شما را پشت درهای بسته اتاق شهرداری دور از چشم مردم نگه می دارند دوست و دلسوز شما نیستند بلکه دشمنانی هستند که در لباس دوست دور شما را می گیرند تا در زمان مقتضی شما را قربانی مطامع خود کنند و بنام شما شبکه مافیائی دلالی و کارچاق کنی راه بیاندازند.

آقای شهردار
سکونت دائم شهردارها در شهر محل خدمت هم وظیفه قانونی و  هم شرط لازم جهت ایفای صحیح مسئولیت های شهرداری بوده و این مزیت گرانبها را دارد که شما را به بهترین شکل در جریان امور شهر قرار می دهد.
شهردار پروازی در مواقع بحرانی شانسی برای موفقیت نخواهند داشت.
هر چند که شهردارهای سابق چندان با این نظر بنده موافق نبودند و شورای شهر قبلی نیز چندان پیگیر اجرای این شرط قانونی نبود.

آقای شهردار
شهر آبسرد،شهر کوچکی است و طول و عرض بافت شهری اینجا آنقدر کم است که در طی یک پیاده روی عصرگاهی دو سه ساعته می توان با پای پیاده همه شهر را دید لذا توصیه من به شما این است که هفته ای یک بار حداقل به نیت پیاده روی و حفظ سلامت هم که شده بدون خدم و حشم و تیم همراه ، شهر را از نزدیک ببینید و از احوالات مردم  کوچه و خیابان آن آگاه شوید.

آقای شهردار
ما اهل رسانه بصورت ناخودآگاه عاشق خبرسازی و خبررسانی هستیم و از کنار هیچ سوژه ای به سادگی نمی گذریم لذا توصیه می کنم جهت جلوگیری از هرگونه کدورت و شائبه از هم اکنون یک کانال ارتباطی مستقیم با اصحاب رسانه شهرستان و بویژه شهر آبسرد ایجاد نمائید.
لازم به ذکر است شهردار سابق در اقدامی زشت و ناراحت کننده سبب تعطیلی نشریه کوهپایه شدند و شهر آبسرد را از داشتن آن نشریه و تیم خوب و حرفه ای آن محروم نمودند که لازم است بار دیگر تلاش برای احیای آن نشریه صورت پذیرد.

آقای شهردار
شما شهردار حدود پنج هزار نفر شهروند ایرانی بومی آبسرد و بیش از ده هزار نفر شهروند مهاجر افغان و ده ها هزار نفر خوش نشین و مالکین ویلاهای اطراف شهر هستید پس به همین نسبت در قبال این شهروندان با ملیت و فرهنگ های مختلف مسئولیت دارید لذا احوالات و خواسته های شهروندان مهاجر افغان و خوش نشین ها را نیز جداً مد نظر قرار دهید.

آقای شهردار
لطفاً از مشورت تک تک شهروندان بهره بگیرید،گاهی اوقات حتی یک شهروند مهاجر افغان بظاهر کم سواد نیز می تواند ایده ای عالی و کاربردی بدهد لذا درخواست من از شما این است که با تشکیل یک اتاق فکر و برگزاری جلسات منظم ماهیانه از تمام ظرفیت های فکری این شهر برای رشد و توسعه اینجا بهره مند گردید.

و در انتها امیدوارم که این توصیه های بنده را جدی بگیرید و اسیر غرور کاذب نشوید
اینجا نه شهر تهران است و نه آرمان شهر با نظم "کیش"
اینجا آبسرد است
با همه مزایا و معایب
با همه فرصت ها و تهدیدها
با همه داشته ها و نداشته ها
اینجا شبیه هیچ کجای دیگر در ایران نیست ولی مشکلات آن شبیه خیلی از نواحی و مناطق کشور است.