تداوم بارش های بهاری تا اواسط هفته آینده

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
تداوم بارش های بهاری تا اواسط هفته آینده

در چند روز گذشته و بویژه روزهای دوشنبه و سه شنبه شهر آبسرد شاهد بارش های رگباری سیل آسائی بود بنحوی که حتی در روز دوشنبه (97/2/24)ما در بخش هائی از شهر آبسرد دماوند شاهد آبگرفتگی معابر و وقوع سیلاب و تخریب برخی از جوی های آب کشاورزی بودیم.

طبق آخرین خروجی نقشه های هواشناسی در ساعات میانی امروز چهارشنبه 26 اردیبهشت 97 نیز باید منتظر وقوع رگبارهای محلی نسبتاً شدید در منطقه باشیم و به احتمال زیاد اوج این رگبارها را در ساعات ظهر شاهد خواهیم بود.

البته بارش امروز پایان ماجرا نخواهد بود و این بارش های رگباری به احتمال زیاد بصورت پراکنده و با شدت و ضعف تا روز یکشنبه تداوم خواهد داشت و از یکشنبه به بعد با نفوذ و گسترش پر ارتفاع جنب حاره ائی شاهد کاهش ناپایداری ها و افزایش نسبی دما در منطقه خواهیم بود.

بطور کلی از روز یکشنبه به بعد ما رسماً وارد فاز تابستانی خواهیم شد و دمای هوا در منطقه تا دو هفته دیگر  و به نسبت امروز حداقل 10 درجه گرمتر خواهد شد.

البته فراموش نکنیم که منطقه آبسرد دماوند بواسطه متوسط ارتفاع بالا( در حدئد 1900 متراز سطح دریا) و قرارگرفتن در دامنه های جنوبی کوههای البرز در فصل گرم سال بصورت طبیعی مستعد تشکیل ابرهای همرفتی طی ساعات میانی و پایانی روز بوده و به همین دلیل در طی خردادماه که هوا در سطح زمین گرم و در ارتفاعات سرد است امکان وقوع ناپایداری های محلی در منطقه ما بسیار زیاد می باشد.