IMAGE با رأی دیوان عدالت اداری کشور بابک همایونفر عضو اصلی شورای شهر آبسرد شد
یکشنبه, 28 بهمن 1397
پایگاه خبری عصر شرق به نقل از صفری فرماندار شهرستان... ادامه مطلب ...
IMAGE ورود موج جدید بارشی به آبسرد در واپسین روزهای بهمن
چهارشنبه, 24 بهمن 1397
با خاتمه بارش ها و عبور موج نسبتاً قوی بارشی که طی... ادامه مطلب ...
IMAGE پس لرزه های یک جام
یکشنبه, 14 بهمن 1397
هر چند جام ملت های آسیا 2019 چند روزی است که تمام شده ولی... ادامه مطلب ...
IMAGE افزایش نسبی دما از روزهای پایانی هفته
یکشنبه, 14 بهمن 1397
با خروج سامانه بارشی سردی که امروز در منطقه ما فعال بود... ادامه مطلب ...
IMAGE یخبندان و گرمای شدید: پیامد عصر جدید آب‌وهوا
یکشنبه, 14 بهمن 1397
امسال ما در شهر آبسرد زمستان آنچنان سردی را نداشتیم... ادامه مطلب ...
IMAGE هشدار جدی دادستان دماوند به عاملین ساخت‌وسازهای غیرمجاز
یکشنبه, 14 بهمن 1397
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند با اشاره به... ادامه مطلب ...
IMAGE آیا مترو به شرق استان تهران خواهد رسید؟
یکشنبه, 14 بهمن 1397
دهه فجر که شروع می شود بازار سفرهای استانی مسئولان و... ادامه مطلب ...
IMAGE افتتاح چند طرح عمرانی و یک طرح تولیدی در شهر آبسرد
یکشنبه, 14 بهمن 1397
به مناسبت فرا رسیدن ایام الله دهه فجر چند طرح عمرانی و... ادامه مطلب ...
IMAGE ورود یک موج بارشی کم دامنه در روز یکشنبه
پنج شنبه, 11 بهمن 1397
آخرین خروجی مدل های هواشناسی بیانگر ورود یک سامانه... ادامه مطلب ...
IMAGE چه کسی بیشتر ضرر می کند؟
شنبه, 06 بهمن 1397
با آغاز مسابقات فوتبال جام ملت های و پس از مصاحبه پر... ادامه مطلب ...

کارنامه 3 ساله شهردار آبسرد

کارنامه 3 ساله شهردار آبسرد

اوائل آذر ماه 94 بود که سید محمد رفیعی طباطبائی با حکم فرمایشی استاندار وقت تهران و رای اجباری شورای شهر نیمه معلق شهر آبسرد، سکان هدایت شهرداری آبسرد دماوند را در دست گرفت و توفیق اجباری خدمت به مردم آبسرد نصیب ایشان گردید.

حدود سه ماه قبل از آن تاریخ یعنی در اواسط شهریور 94 آقای پرویز قنبری شهردار وقت آبسرد در یک فعل و انفعال سریع از سمت شهرداری آبسرد کنار گذاشته شد و به همراه برخی از اعضاء شورای شهر گرفتار پیچ و خم های دادگستری گردید و بعد از آن تاریخ و برای بیش از 3 ماه شهر آبسرد توسط سرپرست موقت اداره شد تا اینکه عاقبت از اواسط آبان ماه زمزمه های انتصاب شهردار جدید در شهر پیچید و اوائل آذر همان سال نیز رفیعی طباطبائی به عنوان شهردار انتخاب شد و تاکنون نیز مقتدرانه بر این اریکه پر حاشیه تکیه زده است.

در مجموع می توان این مدت سه ساله شهرداری آقای مهندس طباطبائی را به دو دوره کاملاً متفاوت تقسیم نمود:

دوره اول که از اوائل آذر 94 شروع شد و تا شهریور 96 بطول انجامید و ما آن را دوره انتصابی(از سوی استانداری) می نامیم و دوره دوم که از شهریور 96 تاکنون می باشد و ما نام این دوره را دوره انتخابی(از سوی شورای شهر) گذاشته ایم.

بطور کلی کارنامه و عملکرد شهردار آبسرد در دوره انتصابی یا همان دور اول بسیار بهتر،قابل قبولتر و البته قابل دفاع تر از دروه انتخابی بوده و شاید بتوان گفت که عملکرد این دو دوره به هیچ عنوان با هم قابل مقایسه نیستند.

در نگاه اول بنظر می رسد سیاست دوری گزینی آقای شهردار از اهالی شهر آبسرد در دوره دوم(دوره انتخابی) بسیار پر رنگتر شد و متاسفانه در دوره دوم نوعی برخورد متکبرانه  و نگاه از بالا به پائین نیز بر رفتار شهردار حاکم گردید.

از سوی دیگر در دور دوم مدیریت ایشان شاهد نوعی برخورد محافظه کارانه و سیاست سکوت و مماشات با برخی از پرسنل متخلف شهرداری نیز بوسیله شهردار محترم هستیم.

متاسفانه در حالیکه ایشان هیچ نرمش و انعطافی در مقابل اهالی از خود نشان نمی دهند ولی در مقابل برخی ها(!!!)آنچنان ضعیف ظاهر می شوند که انسان گمان می کند شهردار منصوب از طرف ایشان است.

سکوت شهردار محترم در مقابل برخی از متخلفین و انفعال ایشان در مقابل گروه های ذی نفوذ و در مقابل تندی با مردم عادی و بویژه محلی ها چنان شخصیت متناقضی از شهردار ساخته است که در هیچ قالبی قابل جمع نبوده و جمع اضداد را بوجود آورده است.

اگر تا دیروز بزرگترین عیب شهردار دوری گزینی ایشان از مردم شهر بود اما امروز بزرگترین عیب ایشان هم نشینی با بعضی از خواص صاحب پول و نفوذ و نادیده گرفتن مردم شهر است.

البته کارنامه ایشان از حیث معیارهای فنی نیز چندان قابل قبول نبوده و در مدت این سه سال تقریباً هیچ پروژه عمرانی قابل قبولی در شهر اجرا نشده و حتی پروژه های نیمه کاره نیز تاکنون به سرانجام مطلوبی نرسیده است.

برای مثال معابر پر چاله و گودال های خطرناک کماکان در جای جای شهر به حال خود رها شده اند و بافت فرسوده محلات قدیمی شهر کماکان مورد بی مهری شهرداری هستند و علیرغم تخریب بناهای فرسوده طرح اصلاحی خیابان ها در آنها اجرا نشده.

شاید بتوان بزرگترین دستاورد شهردار محترم آبسرد در طول این سه سال را همین استخر زرین دانست که آن هم خالی از اشکال و ایراد نبوده ولی باز هم از هیچ بهتر است.

از نظر فرهنگی نیز هر چند سنگ بنای فرهنگسرای آبسرد به دست ایشان گذاشته شد ولی مسئولیت کمرنگ شدن و عدم انتشار مرتب نشریه کوهپایه که سرمایه معنوی این شهر می باشد مستقیماً بر عهده شخص جناب شهردار می باشد.

در مجموع عملکرد آقای رفیعی طباطبائی در دو سال اول تصدی سمت شهرداری بسیار بهتر از این یکسال اخیر بوده و کارنامه ایشان در سال گذشته آنچنان ضعیف بوده که حتی نمی توان به آن حداقل نمره برای قبولی را داد و متاسفانه باید ایشان را در این زمینه مردود دانست.

به هر حال سال 97 ،سال آقای سید محمد رفیعی طباطبائی نبود و ایشان نتوانست توقعات شهروندان را به جا و به اندازه پاسخگو باشد هر چند که امیدواریم ایشان در آینده بتواند کارنامه بهتری را از خود به نمایش بگذارد!