IMAGE تقسیمات کشوری هدف یا وسیله؟
سه شنبه, 27 آذر 1397
چند روز پیش وزیر محترم کشور در پیامی به مناسبت ایجاد شهرستان بمپور بیان فرمودند که «تقسیمات کشوری فی نفسه هدف نیست» و در توضیح بیان داشتند« تقسیمات کشوری و ارتقای سطح اداری و دیوانی مناطق فی نفسه هدف نیست بلکه اراده وزارت کشور و دولت تدبیر و امید بر تامین و تحقق هدفی بزرگتر که همان کمک به توسعه پایدار و متوازن منطقه در جهت نزدیک شدن به شاخص‌های رشد، عدالت اجتماعی و اقتصادی از طریق سازماندهی فضا است(می باشد)» ادامه مطلب ...
IMAGE گذر امواج بارشی ضعیف طی 10 روز آینده از شهر آبسرد
سه شنبه, 27 آذر 1397
مطابق پیش بینی های قبلی امروز شاهد بارش رحمت اللهی در بسیاری از شهرهای نیمه غربی و شمالی کشور بودیم و برخی از شهرهای استان تهران و البرز همانند دربندسر و طالقان بارش سنگین برف را داشتند. از اواخر وقت امروز این موج بارشی بتدریج منطقه ما را ترک کرده و با شدت کمتری به نیمه شرقی کشور می رسد و تا فردا ظهر نیز بطور کامل از شمال شرق کشور خارج شده و روز چهارشنبه در اغلب نقاط غربی و شمالی کشور و از جمله شهر آبسرد جو آرامی را خواهیم داشت. ادامه مطلب ...
IMAGE طرح کاهش خسارات ناشی از تغییر کاربری اراضی کشاورزی در استان های شمالی به سراسر کشور تسری یافت
سه شنبه, 27 آذر 1397
هیئت دولت در جلسه مورخ 25 آذر 97 خود که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی رییس جمهوری برگزار شد، با مصوبه "تسری طرح کاهش خسارات ناشی از تغییر کاربری اراضی کشاورزی در استان های شمالی به سراسر کشور"موافقت کرد. ادامه مطلب ...
IMAGE هواشناسی هفته آخر آذر 97
یکشنبه, 25 آذر 1397
آخرین خروجی مدل های هواشناسی متاسفانه نشان دهنده تضعیف شدید عملکرد سامانه بارشی می باشد که قرار است از روز دوشنبه وارد منطقه ما شود و بنظر می رسد این سامانه بارشی که از غرب وارد ایران می شود قبل از اینکه به دامنه های شرقی البرز برسد تقریباً تمام انرژی خود را از دست داده و سهم منطقه ما و شهر آبسرد از این بارش ها فقط در حد بارش های پراکنده و ملایم برف و باران خواهد بود. ادامه مطلب ...
IMAGE دست های پشت پرده
شنبه, 24 آذر 1397
گزارش دادستان دماوند از دست‌های پشت پرده عامل اصلی انحراف در دستورات قضایی دماوند/ دست‌های پشت پرده عامل تبعیض احتمالی در تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در دماوند هستند/دست‌های پشت پرده عامل اصلی انحراف در اجرای دستورات قضایی دماوند و تبعیض احتمالی در تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز است. ادامه مطلب ...
IMAGE آیا اصلاح طلبی تبدیل به بنگاه کاریابی شده است؟
شنبه, 24 آذر 1397
خبر آنلاین :محمدعلی ابطحی گفت:جریانی که آینده ایران را می‌تواند مدیریت کند یک جریان سیاسی جدید نیست بلکه جریانی است که فهمی از واقعیت‌های اجتماعی داشته باشد.دنیای پسا ارتباطات یک دنیای کاملاً متفاوت است و این دنیا با چهره‌ها و اندیشه‌هایی که نتوانسته‌اند این ارتباط را برقرار کنند خیلی تنظیم نیست. ادامه مطلب ...
IMAGE ورود موج جدید بارشی به آبسرد از روز 26 آذر
جمعه, 23 آذر 1397
همانگونه که پیش بینی شده بود در هفته ائی که گذشت تقریباً هیچ پدیده خاص جوی را در شهر آبسرد شاهد نبودیم و یک هفته خشک پائیزی را پشت سر گذاشتیم ولی هفته آینده برخلاف این هفته شاهد وقوع ناپایداری جوی در شهر آبسرد خواهیم بود و انشاء الله اگر نقشه های هواشناسی تغییری نداشته باشند از اواسط هفته آینده شاهد ورود یک موج بارشی قوی به منطقه خواهیم بود. ادامه مطلب ...
IMAGE موسسات مالی اعتباری غیرمجاز از کجا آمدند؟
دوشنبه, 19 آذر 1397
خبر آنلاین : این چند روز، مقامات رسمی ایران چندین بار از سنگینی فشار تسویه حساب‌های موسسات مالی و اعتباری غیر مجاز گلایه کرده‌اند.حسن روحانی از بار ۳۰ هزار میلیاردی بازپرداخت سپرده‌ها سخن گفته است و نوبخت تاکید کرده است این بار ۳۵ هزار میلیارد تومان است.هر کدام از این اعداد مدنظر قرار گیرد، تفاوت چندانی ندارد، بار تسویه سپرده‌های موسسات مالی و اعتباری غیر مجاز بر عهده مردمی است که هم متحمل تورم ناشی از اتفاقات رخ داده می شوند و هم سرمایه‌ای بدون آنکه بدانند از کفشان رفته است. ادامه مطلب ...
IMAGE «گردشگری زمستانی»؛ ظرفیت مغفول بام تهران
دوشنبه, 19 آذر 1397
 شهرستان دماوند به دلیل شرایط اقلیمی، آب‌وهوای سالم و نزدیکی به پایتخت، گردشگران بسیاری را به ویژه در فصل تابستان به خود جذب می‌کند، اما تقویت ظرفیت گردشگری زمستانی از جمله مواردی است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد. ادامه مطلب ...
IMAGE آسمان صاف برای آبسرد،آلودگی هوا در تهران
شنبه, 17 آذر 1397
سامانه بارشی که در از روز پنجشنبه هفته گذشته در شهر آبسرد فعال بود به تدریج در حال خروج از  منطقه ما می باشد و تا ساعتی دیگر کم کم با کاسته شدن از میزان ابرها شاهد خروج کامل این موج ناپایدار از آبسرد خواهیم بود. ادامه مطلب ...

کارنامه 3 ساله شهردار آبسرد

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
کارنامه 3 ساله شهردار آبسرد

اوائل آذر ماه 94 بود که سید محمد رفیعی طباطبائی با حکم فرمایشی استاندار وقت تهران و رای اجباری شورای شهر نیمه معلق شهر آبسرد، سکان هدایت شهرداری آبسرد دماوند را در دست گرفت و توفیق اجباری خدمت به مردم آبسرد نصیب ایشان گردید.

حدود سه ماه قبل از آن تاریخ یعنی در اواسط شهریور 94 آقای پرویز قنبری شهردار وقت آبسرد در یک فعل و انفعال سریع از سمت شهرداری آبسرد کنار گذاشته شد و به همراه برخی از اعضاء شورای شهر گرفتار پیچ و خم های دادگستری گردید و بعد از آن تاریخ و برای بیش از 3 ماه شهر آبسرد توسط سرپرست موقت اداره شد تا اینکه عاقبت از اواسط آبان ماه زمزمه های انتصاب شهردار جدید در شهر پیچید و اوائل آذر همان سال نیز رفیعی طباطبائی به عنوان شهردار انتخاب شد و تاکنون نیز مقتدرانه بر این اریکه پر حاشیه تکیه زده است.

در مجموع می توان این مدت سه ساله شهرداری آقای مهندس طباطبائی را به دو دوره کاملاً متفاوت تقسیم نمود:

دوره اول که از اوائل آذر 94 شروع شد و تا شهریور 96 بطول انجامید و ما آن را دوره انتصابی(از سوی استانداری) می نامیم و دوره دوم که از شهریور 96 تاکنون می باشد و ما نام این دوره را دوره انتخابی(از سوی شورای شهر) گذاشته ایم.

بطور کلی کارنامه و عملکرد شهردار آبسرد در دوره انتصابی یا همان دور اول بسیار بهتر،قابل قبولتر و البته قابل دفاع تر از دروه انتخابی بوده و شاید بتوان گفت که عملکرد این دو دوره به هیچ عنوان با هم قابل مقایسه نیستند.

در نگاه اول بنظر می رسد سیاست دوری گزینی آقای شهردار از اهالی شهر آبسرد در دوره دوم(دوره انتخابی) بسیار پر رنگتر شد و متاسفانه در دوره دوم نوعی برخورد متکبرانه  و نگاه از بالا به پائین نیز بر رفتار شهردار حاکم گردید.

از سوی دیگر در دور دوم مدیریت ایشان شاهد نوعی برخورد محافظه کارانه و سیاست سکوت و مماشات با برخی از پرسنل متخلف شهرداری نیز بوسیله شهردار محترم هستیم.

متاسفانه در حالیکه ایشان هیچ نرمش و انعطافی در مقابل اهالی از خود نشان نمی دهند ولی در مقابل برخی ها(!!!)آنچنان ضعیف ظاهر می شوند که انسان گمان می کند شهردار منصوب از طرف ایشان است.

سکوت شهردار محترم در مقابل برخی از متخلفین و انفعال ایشان در مقابل گروه های ذی نفوذ و در مقابل تندی با مردم عادی و بویژه محلی ها چنان شخصیت متناقضی از شهردار ساخته است که در هیچ قالبی قابل جمع نبوده و جمع اضداد را بوجود آورده است.

اگر تا دیروز بزرگترین عیب شهردار دوری گزینی ایشان از مردم شهر بود اما امروز بزرگترین عیب ایشان هم نشینی با بعضی از خواص صاحب پول و نفوذ و نادیده گرفتن مردم شهر است.

البته کارنامه ایشان از حیث معیارهای فنی نیز چندان قابل قبول نبوده و در مدت این سه سال تقریباً هیچ پروژه عمرانی قابل قبولی در شهر اجرا نشده و حتی پروژه های نیمه کاره نیز تاکنون به سرانجام مطلوبی نرسیده است.

برای مثال معابر پر چاله و گودال های خطرناک کماکان در جای جای شهر به حال خود رها شده اند و بافت فرسوده محلات قدیمی شهر کماکان مورد بی مهری شهرداری هستند و علیرغم تخریب بناهای فرسوده طرح اصلاحی خیابان ها در آنها اجرا نشده.

شاید بتوان بزرگترین دستاورد شهردار محترم آبسرد در طول این سه سال را همین استخر زرین دانست که آن هم خالی از اشکال و ایراد نبوده ولی باز هم از هیچ بهتر است.

از نظر فرهنگی نیز هر چند سنگ بنای فرهنگسرای آبسرد به دست ایشان گذاشته شد ولی مسئولیت کمرنگ شدن و عدم انتشار مرتب نشریه کوهپایه که سرمایه معنوی این شهر می باشد مستقیماً بر عهده شخص جناب شهردار می باشد.

در مجموع عملکرد آقای رفیعی طباطبائی در دو سال اول تصدی سمت شهرداری بسیار بهتر از این یکسال اخیر بوده و کارنامه ایشان در سال گذشته آنچنان ضعیف بوده که حتی نمی توان به آن حداقل نمره برای قبولی را داد و متاسفانه باید ایشان را در این زمینه مردود دانست.

به هر حال سال 97 ،سال آقای سید محمد رفیعی طباطبائی نبود و ایشان نتوانست توقعات شهروندان را به جا و به اندازه پاسخگو باشد هر چند که امیدواریم ایشان در آینده بتواند کارنامه بهتری را از خود به نمایش بگذارد!