کارنامه 3 ساله شهردار آبسرد

کارنامه 3 ساله شهردار آبسرد

اوائل آذر ماه 94 بود که سید محمد رفیعی طباطبائی با حکم فرمایشی استاندار وقت تهران و رای اجباری شورای شهر نیمه معلق شهر آبسرد، سکان هدایت شهرداری آبسرد دماوند را در دست گرفت و توفیق اجباری خدمت به مردم آبسرد نصیب ایشان گردید.

حدود سه ماه قبل از آن تاریخ یعنی در اواسط شهریور 94 آقای پرویز قنبری شهردار وقت آبسرد در یک فعل و انفعال سریع از سمت شهرداری آبسرد کنار گذاشته شد و به همراه برخی از اعضاء شورای شهر گرفتار پیچ و خم های دادگستری گردید و بعد از آن تاریخ و برای بیش از 3 ماه شهر آبسرد توسط سرپرست موقت اداره شد تا اینکه عاقبت از اواسط آبان ماه زمزمه های انتصاب شهردار جدید در شهر پیچید و اوائل آذر همان سال نیز رفیعی طباطبائی به عنوان شهردار انتخاب شد و تاکنون نیز مقتدرانه بر این اریکه پر حاشیه تکیه زده است.

در مجموع می توان این مدت سه ساله شهرداری آقای مهندس طباطبائی را به دو دوره کاملاً متفاوت تقسیم نمود:

دوره اول که از اوائل آذر 94 شروع شد و تا شهریور 96 بطول انجامید و ما آن را دوره انتصابی(از سوی استانداری) می نامیم و دوره دوم که از شهریور 96 تاکنون می باشد و ما نام این دوره را دوره انتخابی(از سوی شورای شهر) گذاشته ایم.

بطور کلی کارنامه و عملکرد شهردار آبسرد در دوره انتصابی یا همان دور اول بسیار بهتر،قابل قبولتر و البته قابل دفاع تر از دروه انتخابی بوده و شاید بتوان گفت که عملکرد این دو دوره به هیچ عنوان با هم قابل مقایسه نیستند.

در نگاه اول بنظر می رسد سیاست دوری گزینی آقای شهردار از اهالی شهر آبسرد در دوره دوم(دوره انتخابی) بسیار پر رنگتر شد و متاسفانه در دوره دوم نوعی برخورد متکبرانه  و نگاه از بالا به پائین نیز بر رفتار شهردار حاکم گردید.

از سوی دیگر در دور دوم مدیریت ایشان شاهد نوعی برخورد محافظه کارانه و سیاست سکوت و مماشات با برخی از پرسنل متخلف شهرداری نیز بوسیله شهردار محترم هستیم.

متاسفانه در حالیکه ایشان هیچ نرمش و انعطافی در مقابل اهالی از خود نشان نمی دهند ولی در مقابل برخی ها(!!!)آنچنان ضعیف ظاهر می شوند که انسان گمان می کند شهردار منصوب از طرف ایشان است.

سکوت شهردار محترم در مقابل برخی از متخلفین و انفعال ایشان در مقابل گروه های ذی نفوذ و در مقابل تندی با مردم عادی و بویژه محلی ها چنان شخصیت متناقضی از شهردار ساخته است که در هیچ قالبی قابل جمع نبوده و جمع اضداد را بوجود آورده است.

اگر تا دیروز بزرگترین عیب شهردار دوری گزینی ایشان از مردم شهر بود اما امروز بزرگترین عیب ایشان هم نشینی با بعضی از خواص صاحب پول و نفوذ و نادیده گرفتن مردم شهر است.

البته کارنامه ایشان از حیث معیارهای فنی نیز چندان قابل قبول نبوده و در مدت این سه سال تقریباً هیچ پروژه عمرانی قابل قبولی در شهر اجرا نشده و حتی پروژه های نیمه کاره نیز تاکنون به سرانجام مطلوبی نرسیده است.

برای مثال معابر پر چاله و گودال های خطرناک کماکان در جای جای شهر به حال خود رها شده اند و بافت فرسوده محلات قدیمی شهر کماکان مورد بی مهری شهرداری هستند و علیرغم تخریب بناهای فرسوده طرح اصلاحی خیابان ها در آنها اجرا نشده.

شاید بتوان بزرگترین دستاورد شهردار محترم آبسرد در طول این سه سال را همین استخر زرین دانست که آن هم خالی از اشکال و ایراد نبوده ولی باز هم از هیچ بهتر است.

از نظر فرهنگی نیز هر چند سنگ بنای فرهنگسرای آبسرد به دست ایشان گذاشته شد ولی مسئولیت کمرنگ شدن و عدم انتشار مرتب نشریه کوهپایه که سرمایه معنوی این شهر می باشد مستقیماً بر عهده شخص جناب شهردار می باشد.

در مجموع عملکرد آقای رفیعی طباطبائی در دو سال اول تصدی سمت شهرداری بسیار بهتر از این یکسال اخیر بوده و کارنامه ایشان در سال گذشته آنچنان ضعیف بوده که حتی نمی توان به آن حداقل نمره برای قبولی را داد و متاسفانه باید ایشان را در این زمینه مردود دانست.

به هر حال سال 97 ،سال آقای سید محمد رفیعی طباطبائی نبود و ایشان نتوانست توقعات شهروندان را به جا و به اندازه پاسخگو باشد هر چند که امیدواریم ایشان در آینده بتواند کارنامه بهتری را از خود به نمایش بگذارد!

مرکز خدمات حقوقی آبسرد
IMAGE نیمه دوم هفته دوم خرداد،افزایش دما به همراه بارش های رگباری
شنبه, 04 خرداد 1398
بطور طبیعی در فلات مرکزی ایران خرداد ماه زمان آغاز... ادامه مطلب ...
IMAGE انسداد و مسلوب المنفعه شدن 8 حلقه چاه آب غیر مجاز
شنبه, 04 خرداد 1398
ظاهراً این روزها شهرستان دماوند علاوه بر مشکل زمین... ادامه مطلب ...
IMAGE شب های قدر بر مومنان خدا جو گرامی باد
جمعه, 03 خرداد 1398
شب قدر است و من قدری ندارم چه سازم توشه قبری ندارم شب... ادامه مطلب ...
IMAGE شروع موج جدید بارش های رگباری از هفته آخر اردیبهشت/خرداد با باران می آید
یکشنبه, 22 ارديبهشت 1398
مطابق آخرین خروجی مدل های میان مدت هواشناسی با نفوذ... ادامه مطلب ...
IMAGE آنها که بر طبل جنگ می کوبند...!
شنبه, 21 ارديبهشت 1398
این روزها تنش لفظی بین ایران و ایالات متحده آمریکا به... ادامه مطلب ...
IMAGE پایان هر جنگی مذاکره است!
پنج شنبه, 19 ارديبهشت 1398
نگاه تحليلگران: "پایان هر جنگی مذاکره است!" علی آهنگر،... ادامه مطلب ...
IMAGE تشریح وضعیت آب روستائی در شهرستان دماوند
پنج شنبه, 19 ارديبهشت 1398
مدیر آب و فاضلاب روستایی شهرستان دماوند با بیان اینکه... ادامه مطلب ...
IMAGE ورود موج جدید بارشی در روزهای پایانی هفته
چهارشنبه, 18 ارديبهشت 1398
از امروز (چهارشنبه 18 اردیبهشت) بتدریج با ورود یک موج... ادامه مطلب ...
IMAGE از ساسی مانکن تا آبراهام لینکلن
سه شنبه, 17 ارديبهشت 1398
صبح روز سه شنبه (17 اردیبهشت 98)در حالیکه همه نگاه ها... ادامه مطلب ...
IMAGE روسیه برنده نهائی جنگ ایران و آمریکا
سه شنبه, 17 ارديبهشت 1398
ظاهراً روس ها از اینکه بین ایران و آمریکا جنگی اتفاق... ادامه مطلب ...
IMAGE خروج ایران از برجام،همان چیزی که ترامپ می خواهد
سه شنبه, 17 ارديبهشت 1398
در خبرهای امروز آمده بود که ، احتمالا حسن روحانی،... ادامه مطلب ...
IMAGE حلول ماه مبارک رمضان مبارک باد
یکشنبه, 15 ارديبهشت 1398
حلول ماه مبارک رمضان بر تمام مسلمانان جهان و بویژه... ادامه مطلب ...