IMAGE آغاز روزهای آلوده/آلودگی هوا به شهر آبسرد هم خواهد رسید
دوشنبه, 15 آذر 1400
از شامگاه دوشنبه  15 آذر 1400 با خروج سریع موج ضعیف بارشی... ادامه مطلب ...
IMAGE موج تخریب ساخت و سازهای غیر مجاز به سیدآباد رسید/تخریب ۲۵۰ فقره دیوارکشی و بنای غیرمجاز
دوشنبه, 15 آذر 1400
پس از چند ماه وقفه در اجرای عملیات تخریب ساخت و سازهای... ادامه مطلب ...
IMAGE نگاه سطحی به معضل آب شهرستان دماوند/حل موقت معضل آب یا زمینه سازی برای مشکلات بلند مدت
دوشنبه, 15 آذر 1400
سالهاست که مناطق شهری و روستائی شرق شهرستان دماوند در... ادامه مطلب ...
IMAGE اندر حکایت فوتبال ایرانی
دوشنبه, 15 آذر 1400
هر چند رسانه ما زیاد اهل فوتبال  و اخبار مرتبط با این... ادامه مطلب ...
IMAGE مهاجرین افغان فاقد مدارک هویتی،بزرگترین چالش امنیتی شهرستان دماوند
یکشنبه, 14 آذر 1400
سالهاست که شهرستان دماوند تبدیل به مقصد نهائی بخش... ادامه مطلب ...
IMAGE اومیکرون در حال تبدیل شدن به کروناویروس غالب در جهان
یکشنبه, 14 آذر 1400
سویه اُمیکرون که اکنون در جنوب آفریقا گسترش یافته و در... ادامه مطلب ...
IMAGE تخریب بیش از ۱۱۰ فقره دیوارکشی و بنای غیرمجاز در اراضی کشاورزی چناران
شنبه, 13 آذر 1400
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دماوند از تخریب بیش از ۱۱۰... ادامه مطلب ...
IMAGE بارش اولین برف پائیزی سال 1400 در شهر آبسرد/اصل بارش ها از هفته آخر آذرماه
جمعه, 12 آذر 1400
پس از چند هفته نسبتاً گرم و کم بارش،عاقبت قفل آسمان باز... ادامه مطلب ...
IMAGE آزادسازی ۱۴۰۰ مترمربع از اراضی حریم و بستر رودخانه فصلی(جولات) منطقه لومان
پنج شنبه, 11 آذر 1400
مدیر امور منابع آب شهرستان دماوند از تخریب ۲۳ مورد... ادامه مطلب ...
IMAGE فعالیت موج بارشی جدید از ظهر پنجشنبه/طلسم کم بارشی از چه زمانی می شکند؟
چهارشنبه, 10 آذر 1400
آذرماه سال 1400 همانگونه که از قبل پیش بینی کرده بودیم در... ادامه مطلب ...
IMAGE آیا شهر آبسرد مشمول اصلاحیه قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها می گردد؟
چهارشنبه, 10 آذر 1400
یکی از دوستان عزیز و مخاطبین گرامی پایگاه خبری... ادامه مطلب ...
IMAGE پرداخت فیش عوارض نوسازی،هم حق و هم وظیفه شهروندی
دوشنبه, 08 آذر 1400
هر چند هنوز چند هفته ای از تصدی سمت بوسیله شهردار جدید... ادامه مطلب ...

محسن واشقانی فراهانی به‌عنوان شهردار جدید آبسرد معارفه شد

محسن واشقانی فراهانی به‌عنوان شهردار جدید آبسرد معارفه شد

صبح روز پنجشنبه 27 آبان 1400، آیین تودیع و معارفه شهردار آبسرد با حضور جمعی از مسئولان شهرستان و استان در سالن همایش‌های شهرداری آبسرد برگزار شد.

در این مراسم،مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری تهران، اعضای شورای اسلامی شهر آبسرد، امام جمعه شهر آبسرد و حومه و معاون عمرانی فرمانداری شهرستان دماوند حضور داشتند.

بر این اساس، "محسن واشقانی فراهانی" با حکم دکتر محسن منصوی،استاندار تهران رسماً به‌عنوان شهردار آبسرد معرفی و از زحمات چند ماهه "غلامرضا ربیعی" سرپرست شهرداری آبسرد تقدیر به‌عمل آمد.

در این مراسم ابتدا آقای خسرو همایون‌فر، رئیس شورای اسلامی شهر آبسرد در سخنانی بیان داشت:تقوا از محورهای مهم در شهرداری است با وجود تقوا می‌توان از بسیاری از فسادها و مسائل در سیستم شهرداری جلوگیری کرد. آخرین محور نیز برنامه‌محور بودن است که درنبود آن هیچ اتفاق مثبتی را شاهد نخواهیم بود. 

ایشان ادامه داد:در طول سه ماه گذشته که در این مجموعه قبول مسئولیت کردیم اقداماتی انجام شد، یک هفته گذشته ساخت و سازهایی را در سطح شهر به ثبت رساندیم هرچند گاهی اتفاقات پیچیده‌ای می‌افتد که قابل اغماض نیست.

رئیس شورای اسلامی شهر آبسرد گفت:تراز مالی در طول ماه‌های گذشته همیشه منفی بود اما امروز تراز مالی مثبت شده است، همچنین بسیاری از ردیف‌های تشریفاتی حذف شده‌اند و توانستیم گامی برای مجموعه شهری برداریم.

همایون فر در خاتمه اظهاراتش گفت:شایسته سالاری به این معنی است که فرد مذبور دارای تحصیلات مرتبط بر واحدهای تخصصی شهر به همراه تجربه در همان زمینه باشد که این اتفاقات در آبسرد تحقق یافت و در شهر اقدامات مثبتی را شاهد شدیم.

در ادامه این جلسه حجت الاسلام و المسلمین میر شریفی امام جمعه شهر آبسرد و حومه اظهار داشتند:مسئولیت به معنای پاسخگو بودن و مورد بازخواست بودن است و جز سختی چیز دیگری نیست.

ایشان افزودند:مسئول باید گره از کار مردم باز کرده و مشکل آنها را مرتفع کند، به گفته امیرالمومنین نباید تصور شود که این مسئولیت طعمه و فرصتی برای رفتن به سوی ترقی و پله قرار دادن برای اوج است بلکه مسئولیت امانتی است که بر گردن مسئول آویزان می‌باشد.

وی در ادامه گفتند:همدردی با مردم از دیگر ویژگی‌های یک مسئول است، مشکل و دغدغه مردم باید مشکل ما باشد و باید گره از مشکلات مردم باز کرده و آنها را در چاله‌ها و چالش‌های اداری نیاندازیم.کسی که می‌خواهد در یک شهر فعالیت و کار کنند باید اعتماد عمومی را جلب کند و تا زمانی که مردم به مسئولان اعتماد نکنند با آنها همراه نخواهند شد.

امام جمعه آبسرد با اشاره به مشکلات مالی شهرداری آبسرد بیان داشت:شهرداری مسئولیت‌ها و هزینه‌های فراوانی دارد اما منابع کم است و شهرداری درآمد پایدار ندارد، شهر باید دارای درآمد پایدار باشد در غیر اینصورت شهر دیده نمی‌شود.درآمد پایدار باید در اولویت کاری مجموعه شهرداری آبسرد قرار گیرد/ ساخت وسازهای غیرمجاز در منطقه دماوند بیداد می‌کند.

در این جلسه آقای طاهری‌نسب،مدیرکل امور شهری و روستایی استانداری تهران نیز با اشاره به مشکلات شهرداری ها بیان فرمودند:مدیر موفق باید درآمد پایدار، مدیریت درآمد، مدیریت هزینه و نیز مدیریت کارفرمایی و نظارت را همراه داشته باشد و دیگر تراکم فروشی و ساخت و سازهای غیرمجاز و… برای تامین درآمد شهرداری قابلیت پاسخگویی به مسائل را ندارد.

ایشان خطاب به اعضای شهردار جدید و شورای شهر آبسرد نیز گفتند:شورای شهر و شهرداری باید بخش نظارتی خود را تقویت کنند و وقتی شهردار انتخاب می‌شود دلیلی ندارد که در امور مربوط به شهرداری دخالت صورت گیرد.

آقای طاهری نسب با اشاره به موضوع تامین درآمدهای پایدار شهرداری نیز گفت:درآمد پایدار باید در اولویت کاری مجموعه شهرداری آبسرد قرار گیرد، ساخت وسازهای غیرمجاز در منطقه دماوند بیداد می‌کند و گزارشات متعددی در این رابطه می‌رسد که نشان از عدم نظارت مجموعه مدیریت شهری در خصوص ساخت و سازهای غیرمجاز است و نباید مجموعه مدیریت شهری به سمت و سویی حرکت کند که درآمدهای جانبی خود را از طریق مذکور کسب کند.

مدیرکل امور شهری و روستائی استانداری در انتها اشاره ای هم به مدیریت قبلی شهری آبسرد داشت و گفت:طی سنوات گذشته در آبسرد شرایط خوبی نداشتیم که این شرایط منجر به دستگیری‌هایی شد لذا درآمد پایدار باید از اولویت‌های شهرداری آبسرد باشد.

در انتهای این جلسه محسن واشقانی فراهانی، شهردار جدید آبسرد نیز در بیاناتی اظهار داشت:روحیه خدمت‌گذاری باید در بین پرسنل شهرداری بیشتر باشد تا مردم اعتماد کرده و نیازهایشان مرتفع شود، امروزه سرعت تغییرات شهرها و شهرداری‌ها با توجه به نیازها متفاوت شده است.

ایشان در ادامه گفت:تدوین بودجه مستلزم این است که شهرداری برنامه ۵ ساله داشته باشد که این برنامه از طرح جامع و طرح تفصیلی نشات می‌گیرد.

همچنین ایشان در رابطه با فساد سیستماتیک در شهرداری آبسرد گفتند:با اقتدار نسبت به سلامت اداری، از بین بردن فساد سیستماتیک و قانون شکنی اقدام می‌کنیم و از دستگاه‌ها و مسئولان ذیربط می‌خواهیم که در این مسیر یاری رسان باشند.

آقای فراهانی با اشاره به بدهی های شهرداری آبسرد گفت:شهرداری آبسرد امروز دارای ۱۶ میلیارد تومان بدهی است و پرداخت این مبالغ کار سختی است اما امید است با توجه به تخصص در برنامه ریزی مالی بتوانیم در این زمینه ها اقدام کرده و در زمینه درآمد پایدار گام برداریم.

وی در خاتمه گفت:افرادی که قانون گریزند و در مقابل شورای شهر و شهرداری سنگ اندازی می‌کنند به ضرر مردم کار می‌کنند، این افراد اگر نقدی دارند عنوان کنند ما انتقادها را می‌پذیریم و سعی در رفع مشکلات می‌کنیم.