IMAGE هواشناسی هفته آخر آبان 97
جمعه, 25 آبان 1397
هفته ائی که پشت سر گذاشتیم بدون شک یکی از درخشان ترین هفته های چند سال اخیر از نظر بارشی در شهر آبسرد بود و همانند آبسرد دماوند بسیاری از شهرهای کشور بویژه در نیمه شمالی و غربی کشور شاهد بارش رحمت الهی به شکل برف و باران بودند. ولی هفته بعد(26 آبان تا 2 آذر)اوضاع جوی با این هفته کاملاً متفاوت بوده و دیگر خبری از بارش های خوب در شهر آبسرد نخواهد بود  چرا که در یک چشم انداز کلی از روز شنبه(26 آبان) تا جمعه(2 آذر) تقریباً جوی پایدار بر منطقه حاکم خواهد بود و به غیر از رشد موقتی ابر بر روی ارتفاعات و سرمای شبانگاهی پدیده جوی خاص دیگری در منطقه ما اتفاق نخواهد افتاد. از نظر دمائی نیز طی تمامی شب های هفته پیش رو دمای  نزدیک صفر را در شهر آبسرد خواهیم داشت و ممکن است دمای بامدادی در صبح یکشنبه تا 1 درجه زیر صفر نیز کاهش یابد البته در تمامی روزهای هفته پیش رو دمای بیشینه (دمای سایه در ساعات میانی روز) بالای صفر خواهد بود و به قول معروف یک هوای مطبوع کاملاً پائیزی را در شهر آبسرد خواهیم داشت. البته با توجه به خروجی نقشه های پیش بینی بلند مدت(سه ماهه)هواشناسی می توان انتظار داشت که طی هفته های اول و دوم آذر ماه نیز شاهد شروع مجدد بارش ها در منطقه باشیم که امیدواریم بارش های آذرماه نیز به خوبی بارش های هفته سوم آبان باشند(انشاء الله) ادامه مطلب ...
IMAGE کارنامه 3 ساله شهردار آبسرد
یکشنبه, 20 آبان 1397
اوائل آذر ماه 94 بود که سید محمد رفیعی طباطبائی با حکم فرمایشی استاندار وقت تهران و رای اجباری شورای شهر نیمه معلق شهر آبسرد، سکان هدایت شهرداری آبسرد دماوند را در دست گرفت و توفیق اجباری خدمت به مردم آبسرد نصیب ایشان گردید. ادامه مطلب ...
IMAGE هفته بارندگی آبسرد
یکشنبه, 20 آبان 1397
از امروز(یکشنبه 20 آبان 97 ) با ورود موج جدید بارشی از سمت غرب به داخل کشور شاهد شروع ناپایداری ها در بخش های گسترده ائی از کشور و بویژه مناطق غربی و دامنه های زاگرس هستیم که  بتدریج از اواسط وقت امروز با گسترده شدن مناطق تحت تاثیر این سامانه در دامنه های جنوبی البرز و منطقه ما نیز شاهد شروع بارش ها خواهیم بود. ادامه مطلب ...
IMAGE وعده ساخت مجتمع بزرگ گردشگری در شهر آبسرد
چهارشنبه, 16 آبان 1397
مونسان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با حضور صفری فرماندار دماوند،میرزایی نیکو نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس و جمعی از مدیران شهری و شهرستانی از محل احداث هتل و امکانات اقامتی در بلندای بوستان غدیر آبسردبازدید کردند . ادامه مطلب ...
IMAGE پاس گل شورای نگهبان به ترامپ در روز ۱۳ آبان
چهارشنبه, 16 آبان 1397
بعضی وقت ها بعضی ها نادانسته کارهائی می کنند که مصداق عینی ضرب المثل های دوستی خاله خرسه و آب به آسیاب دشمن انداختن می باشد. تازه ترین نمونه از این اقدامات آنچنانی «اعلام نتیجه رد CFT از طرف شورای نگهبان»آن هم درست در روز 13 آبان و هم زمان با شروع دور دوم تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ایران می باشد که واقعاً یک پاس گل عالی به ترامپ،اسرائیل و آل سعود بود و به نوعی همه ما را ناامید کرد. ادامه مطلب ...
IMAGE زمستان نزدیک است
چهارشنبه, 16 آبان 1397
طی ساعات گذشته شهر آبسرد شاهد بارش بسیار خوب باران بود و این رحمت الهی به چهره پائیزی شهر آبسرد رنگ و طراوت دیگری بخشید و ترکیب رنگ سفیدابرهای نزدیک سطح زمین در دامنه کوه و رنگ های زرد و فرمز باغ ها زیباترین مناظر پائیزی را خلق کردند. ادامه مطلب ...
IMAGE ایام 28 و 30 صفرسالروز رحلت پیامبر اکرم(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) وامام رضا (ع) تسلیت باد
چهارشنبه, 16 آبان 1397
ایام بیست و هشتم سالروز رحلت پیامبر اکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) و سالروز شهادت امام حسن مجتبی(ع) و همچنین سی ام صفر سالروز شهادت غریبانه حضرت امام رضا(ع) بر تمام مسلمین جهان و علی الخصوص شیعیان آن امامان معصوم تسلیت باد. ادامه مطلب ...
IMAGE تخریب 30 هکتار ساخت و ساز غیرمجاز در دماوند
یکشنبه, 13 آبان 1397
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند از تخریب 30 هکتار از ساخت و سازهای غیرمجاز در منطقه وادان دماوند خبر داد و گفت: همچنین پنج واحد ساختمانی غیرمجاز در منطقه آبسرد تخریب شد. ادامه مطلب ...
IMAGE مشکل اصلاح‌طلبان و اصول‌گرایان، کاهش شدید مقبولیت است
شنبه, 12 آبان 1397
روزنامه شرق در سرمقاله امروز (12 آبان 97)خود نوشت:احزاب دو قطبی اصلاح‌طلب و اصولگرا به‌عنوان دو حزب فراگیر که طیف‌های متفاوتی از تفکرات وابسته به خود را رهبری می‌کنند، دچار افت مقبولیت شده‌اند و به‌ تبع آن بسیاری از حامیان‌شان را از دست داده‌اند. ادامه مطلب ...
IMAGE احتمال بارندگی در روزهای پایانی هفته
شنبه, 12 آبان 1397
هفته پیش رو از نظر تغییرات جوی دارای دو نیمه کاملاً متفاوت خواهد بود،بدین شکل که نیمه اول هفته شامل روزهای شنبه،یکشنبه و دوشنبه آسمان در شهر آبسرد عموماً نیمه ابری خواهد بود و خبری از بارش نیز در این شهر و مناطق مجاور آن نیست و دمای هوا نیز اندکی افزایش خواهد یافت که این افزایش چندان محسوس و ملموس نبوده و بیشتر خود را در دمای بیشینه(دمای نیمروزی) نشان خواهد داد ولی نیمه دوم هفته با تقویت جریانات بارشی که از سمت غرب وارد کشور ما می شود و با تضعیف پر فشار سرد سیبری در دامنه های جنوبی البرز شرائط برای بارش های نسبتاً خوب در منطقه ما فراهم خواهد شد و انشاء الله طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه شاهد بارش رحمت الهی در شهر آبسرد و مناطق مجاور آن خواهیم بود. ادامه مطلب ...

ایران امروز ما

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
ایران امروز ما

این روزها حال و روز ایران زمین چندان خوش نیست و به قول معروف از زمین و آسمان برای ما می بارد!

از یک سو خشکسالی و گرمای بی سابقه زمستانی و آلودگی هوای کلانشهرها برای ما دندان تیز کرده و از سوی دیگر زلزله های مکرر و سریالی ما را هدف قرار داده و آرامش را از ما گرفته ولی هیچ کدام از این بلاها به اندازه اوضاع و احوال سیاسی و اجتماعی این روزهای ایران نگران کننده نیست!

بی تدبیری های اقتصادی دولت آقای روحانی از یک سو و کارشکنی ها و سم پاشی های جناح رقیب آنچنان جو ناامید کننده و مسمومی را پدید آورده بود که که حتی تنفس در این فضای مسموم نیز حال انسان را بد می کرد و عاقبت نیز یک جرقه کوچک جامعه ایران را به نقطه انفجار رساند و سبب ساز این همه آشوب و اغتشاش شد.

البته نباید فراموش کنیم که جرقه این اعتراضات بوسیله بخش تندروی جناح اصولگرا افروخته شد و رسانه ملی نیز در یک اشتباه راهبردی خطرناک و مهلک در روزهای اول اعتراضات بر این آتش دمید و شعله های این آتش را به انبار بنزین جامعه ایران که همانا جوانان و اقشار ضعیف بودند رساند و اکنون نیز کنترل اعتراضات از دست شروع کنندگان آن خارج شده و اعتراض تبدیل به اغتشاش گردیده.

هنگامیکه دولت آقای روحانی به یکباره هزینه بیمه سلامت1000 تومانی را 240 برابر گران می کند و یا مردم را به قطع یارانه و افزایش قیمت بنزین تا 1500 تومان و افزایش نرخ مالیات ها و گرانی نان و ارزاق عمومی و... تهدید می کند باید هم منتظر انفجار اجتماعی و اعتراضات باشد ولی جناح مقابل نیز نباید فراموش کند که مردم جناح اصولگرا و محافظه کار را به علت سیاست های تند و رادیکال در عرصه داخلی و بین المللی سبب ساز مشکلات اقتصادی و معیشتی خود می دانند و چندان دل خوشی نیز از آن جناح ندارند.

این روزها هر دو جناح اصلاح طلب و اصولگرا هدف اعتراضات و انتقادات هستند و به زبان ساده تر معترضین از هر دو جناح ناامید شده اند و به ناچار بدترین راه را برای بیان مطالبات خود انتخاب کرده اند.

این آتش خانمان سوز را که هیزم آن را دولت حسن روحانی فراهم آورده و آتش آن را جناح رقیب وی افروخته است چگونه و با صرف چه هزینه ائی می توان خاموش کرد؟چند نفر در جریان این اغتشاشات کور و بی هدف جان خواهند باخت و چند نفر مصدوم خواهند شد؟اموال چه کسانی آسیب خواهد دید و چند نفر زندانی و ستاره دار خواهند شد؟

حوادث روزهای اخیر و شعارهای معترضین به خوبی نشان می دهد که مخاطب اصلی این اعتراضات فقط دولت روحانی و یا قوه مجریه نبوده و معترضین نسبت به کل نظام گلایه مند هستند و لذا تمام ارکان نظام اسلامی اعم از قوای سه گانه و نهادهای انقلابی و شخصیت برجسته نظام موظف به پاسخگوئی به مردم و تلاش جهت کاهش تنش ها می باشند.

نکته جالب توجه آنجاست که اغلب دستگیر شدگان روزهای اخیر را جوانان و نوجوانان تشکیل داده و شدت اعتراضات در شهرهای دارای نرخ بالاتر بیکاری و مناطق دچار فقر اقتصادی به مراتب از شهرهای بزرگ و نقاط مرفه کشور بیشتر بوده است که این خود نشانه ائی دال بر وجود ریشه های اقتصادی این اعتراضات و اغتشاشات می باشد.

مسئولان نظام باید بدانند که زیر پوست آرام کشور گسل های اقتصادی،اجتماعی و سیاسی بزرگی وجود دارند که جنبش هر یک از این گسل ها می تواند ایران و کل منطقه خاورمیانه را وارد فاز آشوب و بی ثباتی نماید و عواقب جبران ناپذیری را برای مردم و نظام اسلامی ایران و حتی کشورهای همسایه در بر داشته باشد.

راه صحیح پیگیری خواسته های مشروع و قانونی،اعتراض خیابانی و اغتشاش و تخریب نیست کما اینکه عامل بیگانه خواندن معترضان و برخورد قهری با ایشان نیز صحیح نبوده و به نوعی پاک کردن صورت مساله می باشد،همچنین باید توجه داشت که قطع اینترنت و فیلتر کردن رسانه ها و شبکه های اجتماعی نیز دردی را درمان نخواهد کرد و صرفاً این آتش را زیر خاکستر مخفی کرده و زمینه ساز شعله ور شدن مجدد این آتش در آینده ائی نچندان دور خواهد شد.

بطور قطع تنها راه حل رفع مشکلات اقتصادی،اجتماعی و سیاسی ایران بازگشت کشور به مسیر واقعی مردم سالاری و عدالت است و با خشونت و تخریب و سرکوب و داغ و درفش هیچ مشکلی حل نشده و فقط مشکلی به مشکلات کشور افزوده می شود.

متاسفانه دموکراسی در جامعه ما هنوز به مرحله بلوغ نرسیده و همه ما اعم از مردم و مسئولان نظام هنوز توان تحمل یکدیگر را نداشته و هنوز هم با توسل به شیوه های خشن و غیر دموکراتیک به دنبال حل مسائل خود هستیم و شاید به همین دلیل است که ما مجبوریم هر چند سال یکبار آزمودنی های تکراری را دوباره و یا حتی چند باره بیازمائیم و عاقبت نیز همچنان در همان جای اول باشیم.      

تا وقتی که دموکراسی و عدالت در کشور حاکم و نهادینه نشود همواره باید شاهد چنین اعتراضات و اغتشاشاتی باشیم و همواره باید مردم و نظام هزینه سنگین سوء مدیریت ها و خشونت ها را بپردازند و هر روز بیشتر از دیروز شاهد انباشت عقده ها و کینه ها در لایه های مختلف اجتماع باشیم.

بطور قطع امنیتی شدن فضا به نفع هیچ کس نیست و چنین فضائی بهانه را به دست گروه های تندرو و خشونت طلب داده و جامعه را به سمت هرج و مرج سوق خواهد داد و راه بر رشد مردم سالاری خواهد بست.

و سخن آخر اینکه،این روزها ما بیش از هر زمان دیگر به آرامش،سعه صدر و رعایت قانون نیازمندیم و بهترین و فوری ترین راهکار جهت عبور از این بحران نیز بدون شک گفتگو  و نقد منصفانه در فضائی آرام  و بدون تشنج می باشد.