IMAGE بازار داغ خرید و فروش آراء در آبسرد
شنبه, 29 خرداد 1400
همزمان با برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا... ادامه مطلب ...
IMAGE تجمع اعتراضی غرفه داران میدان میوه و تربار در شهرداری آبسرد
چهارشنبه, 26 خرداد 1400
چندی قبل ما در این رسانه مطلبی در رابطه با موضوع لزوم... ادامه مطلب ...
IMAGE شکاف عمیق عرضه و تقاضای امکانات در شهر آبسرد دماوند/محرومیت از جنس دیگر
شنبه, 22 خرداد 1400
چند وقت پیش که برای خرید به یکی از فروشگاه های زنجیره... ادامه مطلب ...
IMAGE آبسرد متخصص متعهد می خواهد
شنبه, 22 خرداد 1400
نگاهی به لیست 20 نفره نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی... ادامه مطلب ...
IMAGE تشریح دستورالعمل تبلیغات انتخابات ششمین دوره شوراها در شهرستان دماوند
جمعه, 21 خرداد 1400
حلیم‌زمهریر، معاون سیاسی و انتظامی و رئیس ستاد... ادامه مطلب ...
IMAGE شعبه حل اختلاف شماره ۹ شهر آبسرد به اتوماسیون اداری دادگستری شهرستان دماوند متصل شد
جمعه, 21 خرداد 1400
با پیگیری‌ رئیس دادگستری شهرستان دماوند و همکاری... ادامه مطلب ...
IMAGE کاهش جزئی دمای هوا در هفته جاری/هفته آینده گرما غوغا می کند
دوشنبه, 17 خرداد 1400
بعد از گذشتن یک پنجشنبه و جمعه نسبتاً داغ بتدریج از صبح... ادامه مطلب ...
IMAGE وعده ممنوع
دوشنبه, 17 خرداد 1400
دوباره وقت انتخابات شد و دوباره فصل وعده های پوچ و این... ادامه مطلب ...
IMAGE تکلیف شهرداری در ساماندهی نخاله های ساختمانی
سه شنبه, 11 خرداد 1400
یکی از همشهریان عزیز ما در پیامی خصوصی نسبت به وضعیت... ادامه مطلب ...
IMAGE تابستان زودتر از موعد آمد/خیمه سنگین گرما بر فلات ایران
سه شنبه, 11 خرداد 1400
همانطور که پیش بینی شده بود تابستان امسال خیلی زودتر... ادامه مطلب ...
IMAGE مهرداد صفایی به عنوان رئیس جدید اداره ثبت اسناد و املاک دماوند معرفی شد
دوشنبه, 10 خرداد 1400
مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره ثبت اسناد و املاک... ادامه مطلب ...
IMAGE تبدیل قولنامه مسکن به سند رسمی
دوشنبه, 10 خرداد 1400
در طرح ارتقای اسناد رسمی که در مجلس مطرح است،... ادامه مطلب ...

تشریح دستورالعمل تبلیغات انتخابات ششمین دوره شوراها در شهرستان دماوند

تشریح دستورالعمل تبلیغات انتخابات ششمین دوره شوراها در شهرستان دماوند

حلیم‌زمهریر، معاون سیاسی و انتظامی و رئیس ستاد انتخابات شهرستان دماوند با اعلام شروع مهلت قانونی تبلیغات انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا اعلام داشت:مهلت قانونی تبلیغات انتخابات شوراهای اسلامی از ساعت ۲۴ چهارشنبه مورخ 19 خردادماه به مدت یک هفته آغاز و ساعت ۷ صبح روز پنج شنبه مورخ ۲۷ خردادماه خاتمه پیدا می‌کند.

ایشان افزود:کلیه نامزدهای شوراهای اسلامی و ستادهای انتخاباتی آنها ملزم هستند تا موارد ذکر شده در دستورالعمل تبلیغات انتخابات را رعایت کنند.
معاون سیاسی و انتظامی و رئیس ستاد انتخابات شهرستان دماوند  در این زمینه توضیح داد:بر اساس موارد ذکر شده در این دستورالعمل، نامزدهای شوراهاي اسلامی شهرها می‌توانند در هر منطقه شهرداری یک ستاد تبلیغات انتخابات جهت ساماندهی فعالیت‌های تبلیغاتی خود و طرفدارانشان دایر کنند و نامزدهای انتخابات شوراهای روستایی نیز صرفاً یک ستاد تبلیغاتی خواهند داشت.

همچنین آدرس محل ستاد تبلیغات و مشخصات مسئول آن در شوراهای اسلامی شهر باید به صورت کتبی از سوی نامزد انتخابات به ستاد انتخابات شهرستان و در شوراهای اسلامی روستاها به هیات اجرایی بخش مستقر در بخشداری ها   اعلام شود.

آقای زمهریر با توضیح شرائط آثار تبلیغاتی نامزدها گفت:در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، استفاده از هـرگونه آثـار تبلیغاتی نامزدها و طرفداران آنان اعم از کاغذی، پارچه‌اي، مقوائی، فلزی و یا جنس دیگر با ابعاد حداکثر ۷۰ × ۱۰۰سانتی‌متر مجاز خواهد بود و استفاده از تابلو، بنر، پلاکارد و ... در محل ستاد تبلیغاتی نامزدها مجاز است، الصاق هرگونه آثار تبلیغاتی نامزدها روی علائم راهنمایی و رانندگی، تابلوی بیمارستان‌ها، مدارس و سایر مؤسسات آموزشی و تابلوهای منصوبه در معابر عمومی توسط بخش دولتی و وابسته به دولت، تأسیسات دولتی و صندوق‌های پست و پست‌های برق و تلفن ممنوع بوده و نصب تبلیغات در املاک بخش خصوصی و یا نصب پوستر و عکس تبلیغاتی نامزدها روی شیشه اماکن صنفی خصوصی نیز صرفاً با رضایت مالکان یا متصرفان مجاز است.

ایشان ادامه داد:از سوی ستاد انتخابات شهرستان دماوند در کلیه شهرها محل‌هایی با نصب بنر با رعایت حق مساوی برای همه نامزدها برای تبلیغات و نصب پوستر پیش‌بینی شده و هر نامزدی صرفا در محل مشخص شده برای آن نامزد مجاز به نصب پوستر است و از هرگونه درج و نصب تبلیغات در محل  پیش‌بینی شده برای سایر نامزدها اکیداً خودداری گردد.

کلیه نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی ملزم هستند از نوشتن و یا اظهار مطالب خلاف واقع، تبلیغ علیه سایر نامزدها و هرگونه هتک حرمت و حیثیت آنان چه در فضای مجازی و حقیقی اکیدا خودداری کنند.

درج هرگونه اطلاعات در خصوص درجات تحصیلی، سوابق خدمات و فعالیت‌هايی نامزدها در آثار تبلیغاتی که مستند به مدارك قابل ارائه به هیأت اجرایی نباشد نیز ممنوع خواهد بود.

هرگونه تجمع انتخاباتی، مراسم سخنرانی، گفتگو و مناظره در مکان‌هاي سربسته از قبیل مساجد، سالن‌های اجتماعات، تالارهای پذیرائی و سالن‌های ورزشی طبق مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا ممنوع است.

هرگونه تجمع در محیط‌های بسته ممنوع است و در صورت ضرورت تشـکیل جلسـات داخلـی ستادها در فضای بسـته، بـا توجه به نارنجی بودن وضعیت شهرستان برگزاری جلسه با حضور ۲۰ نفر بلامانع است.

با توجه به مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، برگزاری تجمع انتخاباتی و سخنرانی نامزدها در فضای باز مانند استادیوم روباز، فضای باز مدارس و مراکز آموزش عالی و سایر مراکز مربوط سازمان‌ها مطابق با شیوه‌نامه بهداشتی وزارت بهداشت و رعایت فاصله مناسب بر اساس ۸ متر مربع فضای باز برای یک نفر، سقف شرکت‌کنندگان به میزان حداکثر ۳۰ درصد فضای درنظر گرفته شده و همچنین استفاده کلیه شرکت‌کنندگان و برگزارکنندگان از ماسک، عدم تجمع قبل و بعد از مراسم در درب ورودی و خروجی محل تجمع و حداکثر ۲ ساعت برای هر برنامه بلامانع است.

کمیته حقوقی و امحاء تبلیغات غیرمجاز ستاد انتخابات شهرستان دماوند، ضمن نظارت بر فعالیت‌های تبلیغاتی نامزدها با هرگونه تبلیغات غیرمجاز برخورد قانونی خواهد داشت.