احتمال وقوع سیل در روزهای آینده

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
احتمال وقوع سیل در روزهای آینده

بررسی آخرین خروجی مدل های هواشناسی بیانگر ورود متوالی دو سامانه بارشی فعال به بخش های وسیعی از فلات ایران ایران و منطقه آبسرد دماوند از امروز تا اواسط هفته آینده می باشد.

موج اول بارشی که از امروز(سه شنبه 18 اردیبهشت)تا بامداد پنجشنبه در منطقه ما فعال می باشد از قدرت و انرژی بیشتری برخوردار بوده و در بازه زمانی صبح چهارشنبه تا صبح پنجشنبه می تواند موجب بارش حدود 25 میلمتر باران در منطقه گردد که اوج این بارش ها نیز در شامگاه چهارشنبه و بامداد یکشنبه اتفاق خواهد افتاد.

با توجه به اینکه این بارش ها از نوع رگباری می باشد بارش این حجم از باران در یک بازه زمانی کوتاه می تواند در مناطقی نظیر کیلان،ساران،حاشیه رودخانه کبود ملک و مسیل های واقع در آئینه ورزان و سربندان موجب وقوع سیل گردد.

موج دوم بارشی نیز از بعد ازظهر جمعه وارد منطقه ما می شود و هر چند این موج به اندازه موج اول قوی نیست ولی می تواند در ساعات بعد از ظهر و عصر روزهای جمعه تا سه شنبه هفته آینده موجب بارش های رگباری خوبی در منطقه ما شود و حتی این احتمال وجود دارد که در روز شنبه بواسطه شدت بارش ها شاهد آبگرفتگی معابر و وقوع سیلاب در برخی از مناطق نیز باشیم.

از نظر دمائی نیز هر چند در زمان بارش ها بواسطه پدیده تبخیر سطحی شاهد کاهش حدود 6 درجه ائی دما خواهیم بود ولی در ساعات آفتابی روزهای پنجشنبه و جمعه دمای هوا در محدوده 18تا 20 درجه سانتیگراد خواهد بود.

لازم به ذکر است در طی این مدت و بویژه در شامگاه سه شنبه و از صبح تا عصر روز جمعه منطقه آبسرد شاهد وزش بادهای بسیار شدیدی خواهد بود که این وزش باد در برخی از مناطق می تواند منجر به خسارت به تاسیسات و بناها نیز گردد.