IMAGE سال رونق تولید
پنج شنبه, 01 فروردين 1398
سال 97 سال پر ماجرا و سختی بود، در این سال تورم و بی... ادامه مطلب ...
IMAGE ساقیا آمدن عید مبارک بادت
پنج شنبه, 01 فروردين 1398
سال نو و نوروز باستانی بر تمام هموطنان و همشهریان... ادامه مطلب ...
IMAGE درسهای سال 97
سه شنبه, 28 اسفند 1397
تا چند ساعت دیگر سال 97 به انتها می رسد و جای خود را به... ادامه مطلب ...
IMAGE میلاد با سعادت حضرت علی(ع)مبارک
سه شنبه, 28 اسفند 1397
میلاد با سعادت مولود کعبه،مولای متقیان مظهر علم و عزت... ادامه مطلب ...
IMAGE چالش درخت کاج
پنج شنبه, 23 اسفند 1397
سردار علی فدوی معاون هماهنگ‌کننده سپاه با اشاره به... ادامه مطلب ...
IMAGE ورود دو موج بارشی به منطقه آبسرد در آخرین روزهای سال 97
سه شنبه, 21 اسفند 1397
خروجی اغلب نقشه های هواشناسی برای 8 روز آینده(21 اسفند 97... ادامه مطلب ...
IMAGE تعادل شکننده وضع موجود
دوشنبه, 20 اسفند 1397
به قلم دکتر موسی غنی نژاد تجارت فردا فضای... ادامه مطلب ...
IMAGE فروشگاه های زنجیره ائی شهرستان دماوند در برزخ بودن و نبودن
شنبه, 18 اسفند 1397
چندی وقتی است که موضوع حضور فروشگاه های زنجیره ائی در... ادامه مطلب ...
IMAGE خود تحریمی از ترس تحریم
شنبه, 18 اسفند 1397
شاید شما هم افرادی دیده باشید که از ترس شکست خوردن حتی... ادامه مطلب ...
IMAGE نقشه راه پیروزی در جنگ اقتصادی
جمعه, 17 اسفند 1397
آقای روحانی روز چهارشنبه 15 اسفند در جمع مردم گیلان با... ادامه مطلب ...
IMAGE پيش بيني هواشناسان جهانی برای منطقه خاورمیانه و ایران طی بهار 2019/بهار پر بارش در انتظار آبسرد
جمعه, 17 اسفند 1397
وضعیت بارش ها در سه ماهه اول سال 98 در فلات ایران چگونه... ادامه مطلب ...

روحانی اعلام کند حکم فیلترینگ از کجا گرفته شده است

روحانی اعلام کند حکم فیلترینگ از کجا گرفته شده است

قاسم میرزایی نکو در گفت‌وگو با ایلنا درباره اظهارنظر اخیر رئیس‌جمهور مبنی بر اینکه فیلترینگ تلگرام مورد تأیید دولت نیست، گفت: معتقدم چون ابزار اجرایی فیلترینگ دست دولت و رئیس‌جمهور است می‌توانست مانع شود. ابزار اجرایی دست وزیر و مجموعه مخابراتی است، مگر با انواع ورد و ذکر می‌شود از راه دور این ابزارها را بست؟ آن‌ها که نمی‌توانند از غیب چنین عملیاتی را اجرایی و یا نرم‌افزارها را تغییر دهند.

  وی ادامه داد: معتقدم مواردی وجود داشته و دارد که دولت کوتاه آمده و حال برای اینکه بتواند جواب مردم را بدهد چنین اظهارنظرهایی را مطرح می‌کند. در واقع این کارها یکی به نعل زدن و دیگری به میخ زدن است.

 این نماینده مجلس شورای اسلامی در خصوص این که رئیس جمهور از حکم سفارشی صحبت به میان آورده است، گفت: اگر مجموعه عواملی که این کارها را انجام می‌دهند تحت تسلط رئیس‌جمهور نیستند اعلام کنند؛ باید بگویند فلان مجموعه تحت تسلط و امر من نیست که چنین اقدام‌هایی را انجام می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: اگر دیگران اعلام نمی‌کنند حکم از کجا گرفته‌اند ایرادی ندارد، رئیس‌جمهور اعلام کند این افراد حکم را از کجا گرفته‌اند؟

 میرزایی نیکو درباره این که رئیس‌جمهور گفته ما مسائل پنهانی با مردم نداریم، عنوان کرد: این (فلیترینگ تلگرام) مسائل هم مانند سایر مسائل باید گفته شود. اینکه یکی یک چیز بگوید و دیگری چیز دیگری درست نیست؛ معتقدم این  پاس‌کاری کردن مسائل به یکدیگر است و در واقع نمی‌خواهند جواب افکار عمومی را بدهند.

 این نماینده مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اینکه برخی می‌گویند فیلترینگ تلگرام و محدود کردن فضای مجازی خلاف حقوق شهروندی است، گفت: وجود یک اتاق شیشه‌ای بسیار کار خوبی است اما هنگامی که چنین مواردی نیست طبیعتا مردم هم بازخواست نمی‌کنند. معتقدم با این کارها و رفتارها فقط و فقط حقوق شهروندی به دست فراموشی سپرده می‌شود.

 میرزایی نیکو تاکید کرد: مردم باید بتوانند از حقوق شهروندی و آنچه که علم و تکنولوژی است بهره‌برداری کنند و ما هم وظیفه داریم شرایط را فراهم کنیم. اینکه چاه و راه کدام است برعهده خود مردم است. ما باید آگاهی‌شان را بالا ببریم. مانند کالای ایرانی که باید برای مردم جا بیندازیم که از آن استفاده کنند. 

 وی درباره اینکه رئیس‌جمهور از برخی از وزرا و مدیران خود گله‌مند است و به نوعی بیان می‌کند کابینه با وی همراه نیست، عنوان کرد: جنگ و دعوا را بین مردم کشیدن صحیح نیست،‌ این که رئیس‌جمهور در جمع مردم مطرح کند که ای وزیر چرا حرف من را گوش نمی‌کنی ؟ چرا به حرف من توجه نمی‌کنید؟ صورت خوشی ندارد نیاز نیست چنین مسائلی خارج از مجموعه دولت بیان شود. 

این نماینده مجلس در خصوص پیگیری نمایندگان درباره فیلترینگ تلگرام گفت: سایر همکاران من اظهارنظرهای خود را کرده‌اند اما این که صدایشان به جایی برسد را نمی‌دانم،‌ مگر صدای رئیس‌جمهور به جایی می‌رسد که صدای ما برسد.