IMAGE بازار داغ خرید و فروش آراء در آبسرد
شنبه, 29 خرداد 1400
همزمان با برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا... ادامه مطلب ...
IMAGE تجمع اعتراضی غرفه داران میدان میوه و تربار در شهرداری آبسرد
چهارشنبه, 26 خرداد 1400
چندی قبل ما در این رسانه مطلبی در رابطه با موضوع لزوم... ادامه مطلب ...
IMAGE شکاف عمیق عرضه و تقاضای امکانات در شهر آبسرد دماوند/محرومیت از جنس دیگر
شنبه, 22 خرداد 1400
چند وقت پیش که برای خرید به یکی از فروشگاه های زنجیره... ادامه مطلب ...
IMAGE آبسرد متخصص متعهد می خواهد
شنبه, 22 خرداد 1400
نگاهی به لیست 20 نفره نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی... ادامه مطلب ...
IMAGE تشریح دستورالعمل تبلیغات انتخابات ششمین دوره شوراها در شهرستان دماوند
جمعه, 21 خرداد 1400
حلیم‌زمهریر، معاون سیاسی و انتظامی و رئیس ستاد... ادامه مطلب ...
IMAGE شعبه حل اختلاف شماره ۹ شهر آبسرد به اتوماسیون اداری دادگستری شهرستان دماوند متصل شد
جمعه, 21 خرداد 1400
با پیگیری‌ رئیس دادگستری شهرستان دماوند و همکاری... ادامه مطلب ...
IMAGE کاهش جزئی دمای هوا در هفته جاری/هفته آینده گرما غوغا می کند
دوشنبه, 17 خرداد 1400
بعد از گذشتن یک پنجشنبه و جمعه نسبتاً داغ بتدریج از صبح... ادامه مطلب ...
IMAGE وعده ممنوع
دوشنبه, 17 خرداد 1400
دوباره وقت انتخابات شد و دوباره فصل وعده های پوچ و این... ادامه مطلب ...
IMAGE تکلیف شهرداری در ساماندهی نخاله های ساختمانی
سه شنبه, 11 خرداد 1400
یکی از همشهریان عزیز ما در پیامی خصوصی نسبت به وضعیت... ادامه مطلب ...
IMAGE تابستان زودتر از موعد آمد/خیمه سنگین گرما بر فلات ایران
سه شنبه, 11 خرداد 1400
همانطور که پیش بینی شده بود تابستان امسال خیلی زودتر... ادامه مطلب ...
IMAGE مهرداد صفایی به عنوان رئیس جدید اداره ثبت اسناد و املاک دماوند معرفی شد
دوشنبه, 10 خرداد 1400
مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره ثبت اسناد و املاک... ادامه مطلب ...
IMAGE تبدیل قولنامه مسکن به سند رسمی
دوشنبه, 10 خرداد 1400
در طرح ارتقای اسناد رسمی که در مجلس مطرح است،... ادامه مطلب ...

محورهای صحبت های دادستان دماوند در برنامه جهان آرا:کوه خواری،زمین خواری و تغییر کاربری اراضی کشاورزی

محورهای صحبت های دادستان دماوند در برنامه جهان آرا:کوه خواری،زمین خواری و تغییر کاربری اراضی کشاورزی

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند با بیان اینکه مبارزه با تغییر کاربری اراضی کشاورزی نیازمند همدلی سه قوه است، گفت: سودجویان با تغییر عوارض طبیعی در دماوند کوه‌خواری می‌کنند.
محمدتقی تقی‌زاده دادستان عمومی و دماوند در برنامه جهان‌ آرا با اشاره مبارزه با ساخت و سازهای غیرمجاز در شهرستان دماوند، اظهار کرد: با توجه به شریط جنگ اقتصادی، باید نگاه کلی‌تر، هم‌دلی و هم‌جهت بین دستگاه‌های قضائیه، مجریه و مقننه نسبت به تعییر کاربری اراضی کشاورزی وجود داشته باشد که اکنون وجود ندارد.

وی گفت: ما نمی‌توانیم با نیروهای مختلفی که خنثی‌کننده یکدیگر هستند، با تغییر کاربری کشاورزی مبارزه کرد، با توجه به ارزش افزوده تغییر کاربری‌ها، گرایش افراد به سمت سرمایه‌گذاری در این زمینه افزایش پیدا کرده است.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند ادامه داد: سه نفر در روستای شاه‌بلاغی دماوند، ۱۰۰ هکتار زمین خریدند و تقسیم‌بندی کردند و کمتر ازسه ماه به فروش رساندند که از فروش آن ۴۰۰ میلیارد تومان سود دریافت کردند.
تقی‌زاده اضافه کرد: اکنون ما با افراد متعددی مواجه هستیم که قصد ساخت و ساز در این اراضی را دارند، قانون حفظ کاربری اراضی با ارائه لایحه‌هایی در حال اصلاح بوده و طرح‌های مختلفی در مجلس در حال بررسی است، اما قطعاً خروجی آن‌ها باعث بدتر شدن وضعیت خواهد شد.
وی تصریح کرد: یکی از روستاهای دماوند، محصول سیب زمینی کل استان تهران را تأمین می‌کرد، اما امروز به یک کیلوسیب زمینی محتاج است.
ماجرای تخلفات و دستگیری‌های شهرداران و اعضای شوراهای شهر در شهرستان دماوند/ مامور پلیس ساختمانی وجه کلانی دریافت کرده بود
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند ابراز کرد: با توجه به موضوع ارزش افزوده‌ای که تغییر کاربری‌ها ایجاد می‌کند، باندهای فسادی شکل می‌گیرد، در شهر رودهن، طی یک سال دو بار شهردار دستگیر می‌شود.
تقی‌زاده در این زمینه افزود: اکثریت افرادی که کارمند این ادارات هستند در قبال این باندهای فسادی که وجود دارد، گرفتار دام آن‌ها می‌شوند، شهرداری ساخت و ساز در اراضی را در کمیسیون ماده ۱۰۰ جریمه می‌کند و افراد بدون اینکه هزینه‌هایی بابت رفتارهای غیرقانونی پرداخت کرده باشند، مجوز می‌گیرند.
وی یادآور شد: در این زمینه، پلیس ساختمان برابر پیشنهادهایی اقناع می‌شود، به عنوان مثال، فرد پلیس ساختمانی در مدت کوتاهی، وجه قابل توجهی گرفته بود و این ناشی از نقص قانون است.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند بیان کرد: زمینه‌هایی باعث می‌شود که فساد در شهرداری‌ها رخنه کند و از تخلفات چشم‌پوشی شود، باید با فوریت قوانین خرد شدن و حفظ کاربری اراضی اصلاح شود و در هومند آبسرد شاهد خرد شدن اراضی کشاورزی و تغییر کاربری اراضی هستیم.
تقی‌زاده در ادامه با اشاره به پدیده کوه‌خواری مطرح کرد: متأسفانه سال‌ها از قانون تصویب حد نگار گذشته است، اما اراضی بسیاری از مستثنیات و ملی فاقد سندهای حد نگار هستند.
وی تشریح کرد: بر اساس اسناد قدیمی، حدود املاک بیشتر به عوارض طبیعی همچون دره‌ها، آبریز کوه و نهر تعریف شده است، وقتی به راحتی می‌توان عوارض طبیعی را تغییر داد، کسانی که سند یا نسخ‌ها و ارتباطاتی دارند به انواع مختلف عوارض طبیعی را تغییر می‌دهند.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند عنوان کرد: حدود بسیاری از املاک به آب‌ریز کوه برخورد می‌خورد، عده‌ای که کوه‌خوار هستند، آبریز کوه را نوک کوه در نظر می‌گیرند، اما اعتقاد داریم آبریز کوه محل اتصال دشت با کوه است.
تقی‌زاده ادامه داد: اراضی که سند رسمی داشته و تا سال ۱۳۴۱ احیاء نشده باشد، باطل است، امروز  تعریف درستی از اراضی ملی نشده و حدود مشخصی ندارد.
وی خاطرنشان کرد: از رئیس منابع طبیعی دماوند تشکر می‌کنم که از ابتدای امسال نسبت به اجرای مقررات ماده ۵۶ برای اخذ سندهای حد نگار منابع ملی اقدام شد، ۱۰۰ درصد مقررات ماده ۵۶ در دماوند اجرا شده و اخذ سندها را آغاز کرده‌ایم.