کمی هوشیارتر باشیم

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 
کمی هوشیارتر باشیم

هر چند این پایگاه خبری علاقه ائی به باز نشر حوادث تلخ و ناگوار ندارد ولی بعضی از اخبار در بطن خود پیام هائی دارند که نمی توان از کنار آنها به راحتی گذشت،یکی از همین خبرهای نه چندان دلچسب خبر قتل یک ویلادار 50 ساله توسط سه نوجوان افغان در سال 96 در منطقه آبسرد بود.

لینک مشاهده اصل خبر

ما به کم و کیف این ماجرا و انگیزه قاتلین کاری نداشته و قصد تحلیل حقوقی این حادثه را هم نداریم ولی آنچه که برای ما مهم است موضوع امنیت شهر ما و نگاه هموطنان عزیز به این شهر  و حوادث آن می باشد.

اینکه ما هر چند ماه یکبار شاهد ارتکاب انواع جرائم ریز و درشت ازسرقت های خشن و تا قتل و تجاوز بوسیله اتباع بیگانه و مشخصاً افاغنه در این شهر هستیم اصلاً قابل توجیه نمی باشد.

اینکه باغ ها و ویلاهای اطراف شهر آبسرد تبدیل به پناهگاه اتباع خارجی غیر مجاز شده به هیچ عنوان قابل پذیرش نبوده و با هیچ منطقی سازگار نیست.

متاسفانه بی توجهی مسئولان به مساله اتباع بیگانه و تردد بی ضابطه ایشان به داخل کشور و ساده اندیشی بسیاری از همشهریان ما باعث شده که آبسرد دماوند تبدیل به بهشت افاغنه شده و این مساله آنچنان حاد و پیچیده شده است که دیگر مهار آن غیر ممکن بنظر می رسد.

این روزها ما رسماً شاهد تغییر ترکیب جمعیتی شهر آبسرد به نفع مهاجرین افغان هستیم و تقریباً کل اقتصاد این شهر به تسخیر ایشان درآمده است.

حالا دیگر مهاجرین افغان در این شهر و روستاهای اطراف آن اقلیت نیستند و بتدریج در حال حرکت به سمت ایجاد کلونی های قدرتمند جمعیتی می باشند و این یعنی یک خطر امنیتی برای منطقه ما.

فراموش نکنیم که داعش از سوریه و عراق به افغانستان مهاجرت کرده و بعید نیست که در پوشش همین کارگران بظاهر بی آزار افغان که حاضرند با کمترین دستمزد کارگری کنند اعضاء داعش نیز وجود داشته باشند و در زمان مقتضی همین آدم های بظاهر مظلوم  و بی آزار بر روی شهروندان ایرانی سلاح کشیده و امنیت منطقه ما را در چشم بر هم زدنی به هم بریزند.

اجاره دادن خانه به مهاجران مجرد و فاقد مدارک هویتی و یا استخدام ایشان به عنوان سرایدار ویلا و باغبان، کاری بس خطرناک و دور از عقل و منطق است چرا که بسیاری از همین کارگران مجرد شاغل در باغ ها و ویلاهای آبسرد از راههای غیر قانونی و بدون مدارک هویتی مشخص به ایران وارد شده اند و می توانند پس از ارتکاب جنایت به سرعت از ایران فرار کرده و هیچ ردی نیز از خود به جای نگذراند.

ما مخالف پذیرش و ورود قانونی و ضابطه مند مهاجرین افغان به ایران نیستیم ولی ورود و اقامت بی حساب و کتاب ایشان به کشور و تشکیل دادن کانون های جمعیتی در مناطقی نظیر دماوند و ورامین و پاکدشت و شهریار و رباط کریم و... که جزء مناطق استراتژیک اطراف تهران می باشند اقدامی خطرناک و ضد امنیت ملی می باشد.

شاید قربانی بعدی حضور بی ضابطه مهاجرین افغان در آبسرد یکی از ما باشد پس عاقلانه ترین کار آن است که

اولاً از اجاره دادن خانه به مهاجرین مجرد افغان اکیداً خودداری کنیم.

ثانیاً از استخدام ایشان به عنوان سرایدار باغ ها و ویلاها خودداری کرده.

ثالثاً ایشان را به دقت زیر نظر داشته  و رفت و آمدهای مشکوک ایشان را به سرعت با شماره های 110 و 113 به مقامات انتظامی و امنیتی اطلاع دهیم.