IMAGE وقتی هیچ کس درد راننده و مسافر را نمی فهمد...!
یکشنبه, 28 دی 1399
تجمع هفته گذشته تاکسی داران شهر آبسرد در مقابل ساختمان... ادامه مطلب ...
IMAGE تخریب ها به زان رسید/قلع و قمع ۱۳۸ فقره ساخت وساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی روستای زان دماوند
پنج شنبه, 25 دی 1399
در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی... ادامه مطلب ...
IMAGE چرا امنیت شهرستان دماوند تا این اندازه کاهش یافته؟
پنج شنبه, 25 دی 1399
دله دزدی های سارقان شب گرد کم بود و پای تروریست ها و... ادامه مطلب ...
IMAGE شروع دور تازه بارش ها/آخر هفته به ارتفاعات نروید
چهارشنبه, 24 دی 1399
بتدریج با نزدیک شدن به واپسین روزهای دی ماه شاهد تغییر... ادامه مطلب ...
IMAGE هرگونه افزایش خودسرانه نرخ کرایه تاکسی در تمام خطوط شهر آبسرد تخلف است
سه شنبه, 23 دی 1399
در پی گلایه تنی چند از شهروندان آبسردی از نحوه خدمات... ادامه مطلب ...
IMAGE پیش بینی میان مدت هواشناسی شهر آبسرد/زمستان 99
یکشنبه, 21 دی 1399
عاقبت گزارش نهایی پیش بینی هواشناسی شهر آبسرد با حدود... ادامه مطلب ...
IMAGE تکذیب کوه خواری در سد وادان از سوی بنیاد مسکن شهرستان دماوند
یکشنبه, 21 دی 1399
روز گذشته انتشار فیلمی کوتاه در شبکه های اجتماعی با... ادامه مطلب ...
IMAGE هشدار سقوط بهمن در هفته آخر دی ماه/صعود به زرین کوه از دامنه های بهمن گیر ممنوع
چهارشنبه, 17 دی 1399
آخرین خروجی مدل های هواشناسی بیانگر افزایش دمای هوا در... ادامه مطلب ...
IMAGE آغاز روند افزایش دما/آیا طلسم بارش ها باز می شود؟
چهارشنبه, 17 دی 1399
هر چند آخرین خروجی مدل های هواشناسی برای نیمه دوم... ادامه مطلب ...

تجمع مالباختگان اراضی واگذار شده محله اتحاد شهر کیلان

تجمع مالباختگان اراضی واگذار شده محله اتحاد شهر کیلان

به گزارش پایگاه خبری آبسردآنلاین تعدادی از مالباختگان اراضی محله اتحاد شهر کیلان که در قالب فیش های واگذاری توسط شهرداری و شورای شهر کیلان ، در سال‌های ۸۳ الی ۹۲ اقدام به خرید این اراضی کرده بودند، با تجمع اعتراضی در شهرداری کیلان خواستار رسیدگی به وضعیت بلاتکلیف این اراضی شدند.

سرپرست شهرداری کیلان با حضور در جمع معترضان و با بیان اینکه این موضوع در سال‌های گذشته توسط یکی از شهرداران اتفاق افتاده مالباختگان را به پیگیری حقوقی ماجرا از طریق مراجع قضایی دعوت نموده و این در حالی است که متاسفانه اراضی واگذار شده در محله اتحاد شهر کیلان از سوی مسکن و شهرسازی شهرستان دماوند اراضی ملی اعلام شده و هیچ ارگان و شخصی اجازه دخل و تصرف در آن را ندارد.

در همین رابطه پیمان آقاجان احمدی سرپرست روزنامه شرق (شرق و شمالشرق استان تهران) نوشت:

ایکاش موضوع واگذاری های کیلان قبل از آنکه به چالش تبدیل شود با عنایت مسئولان امر رسیدگی و مرتفع می گردید. اما متاُسفانه همچون بعضی از مشکلات کیلان استخوان لایه زخم باقی مانده است.

واگذاری ها کاملاً قانونی بوده همه استعلامات لازم اخذ شده است ، واگذاری ها غیر قانونی بوده ، املاک ما را واگذار کرده اند ؛ اینها تیتر اظهار نظرهای مسئولان شهری وقت کیلان از یک سو و راه و شهرسازی از سویی دیگر به عنوان دو طرف اصلی، درگیر این ماجرا در طول سال های قبل تا به امروز بوده، که گاه لحن ها نرم و گاهی هم با تنش و تهدید تواُم بوده و عجیب اینکه در تمام این سال ها تلاش مستمر برای تعیین تکلیف هرگز مشاهده نشده ، تا در تمام این زمان طولانی خریداران فیش ها یا به عبارتی توپ های سرگردان این میدان، بلاتکلیف بمانند و با توجه به اینکه کنش های میان این دو نهاد تاُثیری مستقیم با سود و زیان شان دارد گاه با سخن یک طرف شاد  و فردایش با ادعای آن یکی مغموم‌ شوند.

حضور نه چندان دوستانه دوشنبه ۱۵ دی تعدادی از دارندگان فیش ها در محل شهرداری کیلان می توانست تلنگری برای سرآغاز حرکتی پایدار و منتج به نتیجه ای قانونی باشد اگر شرایط مدیریت شهری کیلان اینگونه نبود. نقش آفرینی در هر مجادله به عوامل متعددی بستگی دارد که اطلاعات ، انگیزه و ثبات جایگاه را می توان از عوامل اصلی آن دانست.

 با نیم نگاهی به شرایط فعلی مدیریت شهری کیلان به وضوح می بینیم ؛ شهرداری با سرپرستی غیر بومی اداره می شود که به دلیل عمر کوتاه حضورش در منطقه حتی نسبت به نام محلات و خیابان ها آگاهی کامل ندارد پس نا گفته پیداست که از حداقل ویژگی های لازم برای پیگیری این مطلب به عنوان یک سوی این مبحث برخوردار نیست و به این ترتیب امید زیادی برای رسیدن به حاصل قانونی ، منطقی و به حق در این شرایط مدیریتی خلق نمی گردد.

لذا با عنایت به اشرافی که از شرایط شهر ، واگذاری ها و سایر امور به عنوان یک فعال رسانه ای _ اجتماعی و شهروند دارم ضمن تاُسف بابت تاُخیر عجیب چند ساله در راستای تعیین تکلیف واگذاری های کیلان ، معتقدم اندکی صبر تا تعیین شهردار برای شهر  و تسلط ایشان بر شرایط می تواند در منطقی ، قانونی و  اصولی حل شدن این مشکل موُثر باشد.

البته منکر تلاش های فرماندار  شهرستان ، نماینده مجلس ، دادستان ،اعضای شورای اسلامی شهر و سایر مسئولان مربوط در این عرصه نیستم. مسلماً با حضور یک شهردار قوی ، با انگیزه و مسلط ، این پازل کامل و مشکلات رفع خواهند شد.

سرپرستی روزنامه شرق  به عنوان رسانه ای مردمی همواره برای انتشار مسائل و مشکلات شهری و البته پاسخ مسئولان آمادگی دارد.