بعد از ظهرهای رگباری

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
بعد از ظهرهای رگباری

فصل بهار و مشخصاً اردیبهشت ماه زمان وقوع توفان های تندری و باران های رگباری در بخش بزرگی از سرزمین ایران است و بی گمان همه ما خاطرات زیادی از بعد از ظهرهای بارانی و رگباری بهار داریم.

نقشه های هواشناسی نیز بر ورود یک موج بارشی نسبتاً فعال به منطقه ما(دامنه های مرکزی البرز و شرق استان تهران) از امروز تا آخر هفته تاکید داشته که بر همین اساس طی این مدت در ساعات بعد از ظهر و عصر هوائی توفانی و رگباری برای شهر آبسرد پیش بینی می گردد لذا از بعد از ظهر امروز (یکشنبه 9 اردیبهشت) تا اواخر روز جمعه با شدت و ضعف  شاهد بارش های تند رگباری در ساعات پایانی روز در منطقه خواهیم بود.

البته با توجه به اقلیم و موقعیت جغرافیائی منطقه احتمال ریزش تگرگ به خصوص در ارتفاعات نیز وجود دارد و با توجه به شرائط فصلی وقوع تندباد های لحظه ائی و  رعد و برق نیز دور از انتظار نبوده و به همین دلیل طی هفته پیش رو ساعات پر سر و صدائی در منطقه خواهیم داشت.

از نظر دمائی نیز به غیر از زمان بارندگی که به دلیل تبخیر سطحی شاهد افت نسبی دما هستیم در بقیه ساعات دمای هوا در حد نرمال فصل و مابین 6 تا 18 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد و احتمال سرمازدگی به هیچ عنوان وجود ندارد.