چشم انداز شهر آبسرد در سال 97

چشم انداز شهر آبسرد در سال 97

سید محمد رفیعی طباطبائی درگفتگو با خبرنگار مهر خبر از تخصیص بودجه جهت ساخت بیمارستان در شهر آبسرد دماوند داد و در این باره بیان داشت: یکی از مواردی که سال ها است آبسرد و حومه از آن رنج می برند نبود بیمارستان است که در حال حاضر گود برداری و برآورد ریالی و نقشه آن تهیه شده و ان شاء الله در بودجه امسال سهم ویژه ای خواهد داشت.

رفیعی طباطبائی چشم انداز آبسرد در سال ۹۷ را همه جانبه دانست و اظهار کرد: آبسرد به آن اندازه ای که در حوزه ساخت و ساز مورد توجه قرار گرفته در حوزه فرهنگی و ایجاد فضاهای متناسب در این زمینه و ارتقا کیفیت زندگی که مادران، کودکان و سالمندان از آن استفاده می کنند شاهد رشد و توسعه نبوده است.

وی در این رابطه ادامه داد: برای اینکه بتوانیم در رفع مشکل ورزش و جوانان گام های موثری برداریم مسئولیت سالن ورزشی علی ابن ابیطالب آبسرد را بر عهده گرفتیم و در این راستا اقدامات جدی در جهت تجهیز آن انجام شده است.

شهردار آبسرد در ادامه با اشاره به برنامه های سال ۹۷ شهرداری آبسرد گفت: بوستان غدیر نه تنها برای شهر آبسرد بلکه محل تفرجی است برای شهرهای اطراف از جمله ایوانکی و گرمسار که سالانه میهمانان بسیاری از این شهرها را شاهدیم.

وی در ادامه گفت: تکمیل فازهای باقی مانده بوستان غدیر از اهم برنامه های عمرانی سال ۹۷ است که انشاله با انجام آن شاهد تحولات بسیار خوبی خواهیم بود.

رفیعی طباطبائی رفاه شهروندان را در اولویت دانست و بیان داشت: مردمان شریف آبسرد لایق بهترین خدمات هستنند و بر همین اساس در تلاشیم تا مجموعه ورزشی زرین که شامل استخر و سونا است و مراحل احداث آن به پایان رسیده است را در ماه های آینده به بهره برداری برسانیم.

وی در این گفتگو از استقرار سامانه جامع نظارت عمومی خبر داد و بیان کرد: در نظر داریم در سال آینده با نصب حداقل ۸ دوربین در مبادی و مراکز شلوغ شهر موجبات افزایش نظارت های عمومی را فراهم آوریم.

شهردار آبسرد گفت: ۲ سال گذشته به لطف خداوند و با حمایت و پشتیبانی و دعای خیر مردم نجیب و شهید پرور این شهر شاهد فائق آمدن بر مشکلات بودیم.

 این مسئول افزود: از آنجا که شهرداری آبسرد در خط مقدم خدمت به مردم این شهر قرار دارد، مشارکت حداکثری شهروندان در برنامه ها و تصمیم گیری های شهر اولویت دیگر مدیران این شهر است و تدوین سازوکار این مشارکت حداکثری از جمله برنامه های آتی ما است.

شهردار آبسرد قانون مداری را یکی از مهمترین شاخص ها در تحقق عدالت اجتماعی و تکریم شهروندان برشمرد و اضافه کرد: این قانون است که زمینه نگاه یکسان و برابر برای همه شهروندان را محقق می سازد و به همین سبب هر آنچه که در یک مجموعه یا سازمان پایبندی به قانون بیشتر باشد، تکریم ارباب رجوع، پاسخگویی به مردم، شفاف سازی و در نهایت احقاق حقوق شهروندان بیشتر خواهد بود.

رفیعی طباطبایی در خصوص قانونمند شدن بیشتر شهردار آبسرد گفت: تمامی مزایده ها، مناقصه ها و پروژه های برون سپاری یا مشارکتی شهرداری که در گذشته و در برخی موارد بدون تشریفات و ضوابط قانونی صورت می گرفت؛ هم اکنون با رعایت دقیق تشریفات قانونی و تحت نظارت دقیق صورت می پذیرد تا ضمن حفظ منافع عمومی شهر وشهروندان؛ از هرگونه سوء استفاده احتمالی و یا خروج از ضوابط قانونی جلوگیری به عمل آید و بنیان های توسعه شهر برپایه ای استوار و مطمئن از جنش قانون شکل بگیرد.

شهردار آبسرد در ادامه بیان داشت: از سرمایه گذاران بخش خصوصی به گرمی در شهرداری آبسرد استقبال خواهد شد اما با توجه به رکود در اقتصاد شهری کشور از یک سو و عدم برخورداری عرصه و اراضی کافی در شهرداری؛ جهت اجرای پروژه های مشارکتی و استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی در حال حاضر جهت بهره گیری از این نوع سرمایه گذاری ها با موانعی روبه رو هستیم که شهرداری با رایزنی های لازم درصدد رفع این موانع است.

 

IMAGE تغییر کاربری و تصرف اراضی ملی با ایجاد شهرک ۱۰۰ هکتاری
چهارشنبه, 29 خرداد 1398
 حالا دیگر تصرف اراضی ملی و تغییر کاربری زمین در... ادامه مطلب ...
IMAGE تخریب 1200 مورد ساخت و ساز غیر مجاز در شهرستان دماوند طی سه ماهه اول سال 98
شنبه, 25 خرداد 1398
مجید صفری فرماندار شهرستان دماوند در نشست خبری که با... ادامه مطلب ...
IMAGE رئیس اداره ثبت رفت،سرپرست اداره ثبت آمد
شنبه, 25 خرداد 1398
صبح امروز (شنبه مورخ 25 خرداد 98) مراسم تودیع ریاست سابق... ادامه مطلب ...
IMAGE طرح احداث تقاطع غیر همسطح شهر آبسرد به جاده فیروزکوه مورد مطالعه قرار می‌گیرد
جمعه, 24 خرداد 1398
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران از ابلاغ... ادامه مطلب ...
IMAGE تغییر کاربری بیش از 500 هکتار زمین در شهرستان دماوند
جمعه, 24 خرداد 1398
رئیس اداره جهاد کشاورزی دماوند گفت: در دماوند ۵۰۰... ادامه مطلب ...
IMAGE مسیر دشوار تولید در شهرستان دماوند
جمعه, 24 خرداد 1398
به گزارش ایرنا از دماوند، مجید صفری در کارگروه تسهیل و... ادامه مطلب ...
IMAGE قلعه پر ماجرا
پنج شنبه, 23 خرداد 1398
می گویند روستای گرمابسرد واقع در جنوب شرق شهرستان... ادامه مطلب ...
IMAGE عاقبت سیل به شهرستان دماوند رسید
سه شنبه, 21 خرداد 1398
بارندگی های رگباری عصر روز دوشنبه 20 خرداد 98 در سرشاخه... ادامه مطلب ...
IMAGE مراقب خطر آتش سوزی مراتع و باغات باشید
دوشنبه, 20 خرداد 1398
سال آبی جاری که از اول مهرماه 97 شروع شده است یکی از... ادامه مطلب ...
IMAGE آغاز دور جدید ناپایداری های تابستانه از امروز
شنبه, 18 خرداد 1398
آخرین خروجی مدل های هواشناسی بیانگر مهیا شدن شرائط... ادامه مطلب ...
IMAGE راهبرد اشتباه ویلموتس
جمعه, 17 خرداد 1398
چند هفته ائی است که تیم ملی ایران صاحب یک مربی جدید شده... ادامه مطلب ...
IMAGE 900خودرو در راه شمال
چهارشنبه, 15 خرداد 1398
سردار سید کمال هادیان‌فر در حاشیه بازدید از مرکز... ادامه مطلب ...