شروع موج جدید بارش ها از اول اردیبهشت

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
شروع موج جدید بارش ها از اول اردیبهشت

طبق بررسی آخرین آپدیت نقشه های هواشناسی(مدل های اروپا و آمریکا)از اواسط وقت امروز یکم اردیبهشت 97 شاهد ورود موج جدید بارش ها به منطقه البرز مرکزی و شرقی و شهر آبسرد خواهیم بود،این موج جدید برخلاف موج قبلی که سبب سرمازدگی باغات شد دارای منشاء جنوبی و گرم بوده و به همین علت بیشتر بارش های این موج بصورت رگبارهای تند بهاری اتفاق خواهد افتاد.

این موج که از امروز (یکم اردیبهشت) تا اواخر وقت دوشنبه(سوم اردیبهشت) در منطقه ما فعال می باشد از انرژی نسبتاً خوبی برخوردار بوده و انشاء الله یکی از هسته بارشی آن نیز بر روی دامنه های البرز شرقی قرار خواهد گرفت و سبب بارش های نسبتاً مناسبی در این منطقه خواهد شد.

اوج بارش ها در منطقه ما طی روزهای یکشنبه عصر تا شامگاه دوشنبه اتفاق خواهد افتاد و اغلب بارش ها نیز بصورت رگباری و همراه با وزش باد نسبتاً شدید خواهد بود و احتمالاً ریزش تگرگ و وقوع رعد و برق نیز وجود دارد.

بارش در سطح شهر و دشت های اطراف بصورت رگبار باران و یا تگرگ و در مناطق مرتفع شمالی شهر(ارتفاع بالای 2600 متر از سطح دریا) بصورت مخلوط باران و برف و یا تگرگ  و در قلل زرین کوه و اشنه در(ارتفاع بالای 3000 متر) بصورت برف می باشد.

دمای هوا نیز در این مدت یک کاهش 4 تا 6 درجه ائی دارد ولی این کاهش دما به آن اندازه نیست که باعث یخبندان شود و نهایتاً هوا تا 5+ بالای صفر کاهش خواهد داشت.

یادآوری این هشدار ضروری است که به علت شدت بارش ها در طی روزهای یکشنبه و دوشنبه احتمال آبگرفتگی معابر و طغیان رودخانه های فصلی و حتی وقوع سیل در منطقه ما وجود دارد.