IMAGE اصلاح قانون حفظ كاربری اراضی و باغ ها در دستور کار هیات دولت
دوشنبه, 29 دی 1399
با عنایت به آسیب شناسی و تجربیات اجرای قانون حفظ... ادامه مطلب ...
IMAGE قلع و قمع ۳۱ فقره ساخت وساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی هومند وادان
دوشنبه, 29 دی 1399
در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی... ادامه مطلب ...
IMAGE بازگشت پر قدرت زمستان/سرمای شدید هوا در اولین روزهای بهمن
دوشنبه, 29 دی 1399
همانگونه که قبلاً پیش بینی کرده بودیم با شروع بهمن ماه... ادامه مطلب ...
IMAGE وقتی هیچ کس درد راننده و مسافر را نمی فهمد...!
یکشنبه, 28 دی 1399
تجمع هفته گذشته تاکسی داران شهر آبسرد در مقابل ساختمان... ادامه مطلب ...
IMAGE تخریب ها به زان رسید/قلع و قمع ۱۳۸ فقره ساخت وساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی روستای زان دماوند
پنج شنبه, 25 دی 1399
در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی... ادامه مطلب ...
IMAGE چرا امنیت شهرستان دماوند تا این اندازه کاهش یافته؟
پنج شنبه, 25 دی 1399
دله دزدی های سارقان شب گرد کم بود و پای تروریست ها و... ادامه مطلب ...
IMAGE شروع دور تازه بارش ها/آخر هفته به ارتفاعات نروید
چهارشنبه, 24 دی 1399
بتدریج با نزدیک شدن به واپسین روزهای دی ماه شاهد تغییر... ادامه مطلب ...
IMAGE هرگونه افزایش خودسرانه نرخ کرایه تاکسی در تمام خطوط شهر آبسرد تخلف است
سه شنبه, 23 دی 1399
در پی گلایه تنی چند از شهروندان آبسردی از نحوه خدمات... ادامه مطلب ...
IMAGE پیش بینی میان مدت هواشناسی شهر آبسرد/زمستان 99
یکشنبه, 21 دی 1399
عاقبت گزارش نهایی پیش بینی هواشناسی شهر آبسرد با حدود... ادامه مطلب ...
IMAGE تکذیب کوه خواری در سد وادان از سوی بنیاد مسکن شهرستان دماوند
یکشنبه, 21 دی 1399
روز گذشته انتشار فیلمی کوتاه در شبکه های اجتماعی با... ادامه مطلب ...

برگزاری نشست بررسی مشکلات شهرداری‌ها و دهیاری‌های شهرستان دماوند با حضور معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور

برگزاری نشست بررسی مشکلات شهرداری‌ها و دهیاری‌های شهرستان دماوند با حضور معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور

نشست بررسی مشکلات شهرداری‌ها و دهیاری‌های شهرستان دماوند روز سه‌شنبه به ریاست مهدی جمالی نژاد، معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و با حضور نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی، فرماندار شهرستان دماوند و جمعی از مسئولان این شهرستان در سالن جلسات فرمانداری دماوند برگزار شد.

در این نشست محمود نقیبی، رئیس شورای اسلامی شهرستان دماوند با بیان برخی از مشکلات موجود در زمینه دهیاری ها و شهرداری ها اظهار داشت:

با توجه به اینکه شهرها، دهیاری‌ها و روستاها مشکلات مالی  دارند باید نسبت به ارزش افزوده و میزان آن و نیز از محل موضوع ماده ۲۳ قانون نحوه رسیدگی به تخلفات و جرائم راهنمایی رانندگی که از گذشته قول های داده شده  توجه بیشتری شود.

ایشان با اشاره به کمبود امکانات و تجهیزات اکثر روستاها و دهیاری‌های شهرستان اظهار داشتند: نسبت به جمع‌آوری زباله مکانیزه و آتش‌نشانی با مشکل جدی روبرو هستیم و نیاز به مساعدت در این زمینه وجود دارد.

بحران آب شرب از دیگر مشکلات است و باید روستاها از این نعمت برخوردار باشند و پیگیری‌های به نتیجه برسند.

نقیبی همچنان اضافه کرد:در منطقه ۳۰ تا ۴۰ هزار نفر اتباع[خارجی] وجود دارد که وقتی فوت می‌کنند اجسادشان ۲۴ ساعت می‌ماند تا برای محل دفن آنها رایزنی‌ صورت گیرد،لذا با توجه به کمبود و نبود مکان جهت دفن اتباع با مشکلات زیادی مواجه هستیم که نیاز به واگذاری زمین می باشد.

از سوی دیگر آمار جمعیتی ثابت شهر به‌علت مباحث ارزش افزوده دقیق نیست، همچنین با جمعیت ده برابری و خوش نشین‌ها نیز مواجه هستیم.

رئیس شورای اسلامی شهرستان ادامه داد:بحث ترافیک از ایام تعطیل و پنجشنبه جمعه گذشته[است] و همه روزه ما از عوارضی پردیس و جاجرود تا اسلام آباد شاهد این ترافیک هستیم و تقاضای تکمیل کمربندی شمالی و احداث کمربندی جنوبی شهرستان را داریم .

با توجه به اینکه قرار است خط مترو در پردیس شکل بگیرد پیشنهاد میکنیم این خط تا شهرستان دماوند ادامه پیدا کند که در بحث ترافیک می تواند بسیار کمک کند.

بحث تعریض جاده آبسرد ،کیلان به ایوانکی نیز یکی دیگر از محورهای سخنان ایشان بود که در این خصوص اظهار داشتند: جاده آبسرد ،کیلان به ایوانکی یک جاده بسیار مهم می باشد و بین سه استان تردد می شود و کامیون‌ها و تریلی ها همیشه در ایام تعطیل به خاطر بسته بودن جاده ها از این جاده تردد می نمایند بسیار خطرناک می باشد و هر هفته تصادفات زیادی منجر به فوت نیز اتفاق می‌افتد . انشالله با تخصیص بودجه وزارت راه و شهرسازی نسبت به تعریض این جاده اقدام گردد و در این راستا شهرداری کیلان وآبسرد هم اعلام امادگی دارند.

شهرها و روستاها نیاز مبرمی به زمین جهت مراکز ورزشی ، صنوف مزاحم و پارک بانوان و...  دارند استدعا داریم که مسکن شهرسازی و منابع طبیعی زمین های که برای مردم می باشد را واگذار نمایند تا این مشکلات مرتفع گردد.

ایشان همچنین با اشاره به موضوع ساخت و سازهای حریم شهر آبسرد بیان داشتند:در مورد ساماندهی حریم شهر آبسرد و وقوع ساخت و سازهای متعدد در طی سالیان و دهه های گذشته، نیاز به ساماندهی داشته و صدور دستور وزیر محترم راه و شهرسازی مبنی بر شروع مطالعات توسط اداره کل راه و شهرسازی استان تهران و استانداری تهران و پیگیری های دکتر رسولی نژاد و دکتر حیدری در همین راستا، استدعا داریم که این مطالعات در اسرع وقت انجام شود.

در همین جلسه سید محمد رفیعی طباطبایی، شهردار آبسرد نیز با تشریح مشکلات شهر آبسرد بیان داشتند:بروکراسی شدید بین دستگاه‌ها موجب کندی کار در شهرداری‌ها می‌شود، به طور مثال برای انجام امور عام المنفعه همچون احداث آرامستان باید سال‌ها مکاتبه و پیگیری صورت گیرد این در حالی است که قانون اجازه این کار را داده است.

شهر آبسرد سه آرامستان در حوزه سکونت‌گاهی دارد، نیاز است که رئیس سازمان شهرداری‌ها این مشکلات را پیگیری و موانع را از سر راه شهرداری‌ها رفع کند. 

احداث سوله مدیریت بحران را شهرداری بر عهده گرفته و در دستور کار قرار داده است اما هیچگونه حمایتی از شهرداری آبسرد نشد و تنها در ابتدای امر ۵۰ میلیون تومان از اعتبارات عمرانی تخصیص داده شد.

در شهرستان بجز سوله مدیریت بحران که متعلق به هلال احمر است هیچ سوله دیگری وجود ندارد و شهرداری به علت فقدان آن، وارد عمل شد اما کمبود منابع بر سرراهمان قرار دارد.

دو سال می‌شود که ارتقای رتبه شهرداری آبسرد از ۴ به ۶ صورت گرفته است و پیگیری شده است اما چارت اداری هنوز ابلاغ نشده است.