IMAGE عمده ساخت و سازهای شهرستان دماوند در چارچوب فنی و مهندسی صورت نگرفته است
سه شنبه, 25 شهریور 1399
حیدری، فرماندار دماوند در نشست ستاد مقابله با ساخت ‌و... ادامه مطلب ...
IMAGE جوابیه ای بر یک جوابیه...!
یکشنبه, 23 شهریور 1399
پس از انتشار جوابیه هیات موتور سواری شهرستان دماوند به... ادامه مطلب ...
IMAGE پیش بینی فصلی هوای شهر آبسرد-پائیز 1399
یکشنبه, 23 شهریور 1399
مطابق آخرین گزارش های فصلی هواشناسی مرتبط با منطقه... ادامه مطلب ...
IMAGE ساخت و سازهای آبسرد،محور اقدامات دادستانی دماوند
چهارشنبه, 19 شهریور 1399
تقی‌زاده دادستان دماوند در نشست قرارگاهی ائمه جمعه... ادامه مطلب ...
IMAGE عملکرد منفعلانه جهاد کشاورزی یکی از عوامل اصلی در افزایش ساخت و ساز غیر مجاز است
چهارشنبه, 19 شهریور 1399
حیدری، فرماندار شهرستان دماوند در حاشیه بازدید از... ادامه مطلب ...
IMAGE در مبارزه با زمین خواری با هیچ کس و در هر مقامی که باشد کوتاه نخواهیم آمد
چهارشنبه, 19 شهریور 1399
به گزارش خبرگزاری صداوسیما ؛ معاون نظارت و بازرسی... ادامه مطلب ...
IMAGE کمیسیون ماده 100 قانون شهرداری ها زیر ذره بین
چهارشنبه, 19 شهریور 1399
نحوه فعالیت کمیسیون ماده 100 باز هم این روزها مورد... ادامه مطلب ...
IMAGE ورود دادستانی به منظور جلوگیری از ساخت و ساز‌های غیرمجاز در آبسرد
یکشنبه, 16 شهریور 1399
دادستان عمومی و انقلاب دماوند با اشاره به برگزاری... ادامه مطلب ...
IMAGE دیدار دادستان شهرستان دماوند با شهردار آبسرد
چهارشنبه, 12 شهریور 1399
حضور دادستان شهرستان دماوند در شهرداری آبسرد و دیدار... ادامه مطلب ...

برگزاری نشست بررسی مشکلات شهرداری‌ها و دهیاری‌های شهرستان دماوند با حضور معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور

برگزاری نشست بررسی مشکلات شهرداری‌ها و دهیاری‌های شهرستان دماوند با حضور معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور

نشست بررسی مشکلات شهرداری‌ها و دهیاری‌های شهرستان دماوند روز سه‌شنبه به ریاست مهدی جمالی نژاد، معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و با حضور نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی، فرماندار شهرستان دماوند و جمعی از مسئولان این شهرستان در سالن جلسات فرمانداری دماوند برگزار شد.

در این نشست محمود نقیبی، رئیس شورای اسلامی شهرستان دماوند با بیان برخی از مشکلات موجود در زمینه دهیاری ها و شهرداری ها اظهار داشت:

با توجه به اینکه شهرها، دهیاری‌ها و روستاها مشکلات مالی  دارند باید نسبت به ارزش افزوده و میزان آن و نیز از محل موضوع ماده ۲۳ قانون نحوه رسیدگی به تخلفات و جرائم راهنمایی رانندگی که از گذشته قول های داده شده  توجه بیشتری شود.

ایشان با اشاره به کمبود امکانات و تجهیزات اکثر روستاها و دهیاری‌های شهرستان اظهار داشتند: نسبت به جمع‌آوری زباله مکانیزه و آتش‌نشانی با مشکل جدی روبرو هستیم و نیاز به مساعدت در این زمینه وجود دارد.

بحران آب شرب از دیگر مشکلات است و باید روستاها از این نعمت برخوردار باشند و پیگیری‌های به نتیجه برسند.

نقیبی همچنان اضافه کرد:در منطقه ۳۰ تا ۴۰ هزار نفر اتباع[خارجی] وجود دارد که وقتی فوت می‌کنند اجسادشان ۲۴ ساعت می‌ماند تا برای محل دفن آنها رایزنی‌ صورت گیرد،لذا با توجه به کمبود و نبود مکان جهت دفن اتباع با مشکلات زیادی مواجه هستیم که نیاز به واگذاری زمین می باشد.

از سوی دیگر آمار جمعیتی ثابت شهر به‌علت مباحث ارزش افزوده دقیق نیست، همچنین با جمعیت ده برابری و خوش نشین‌ها نیز مواجه هستیم.

رئیس شورای اسلامی شهرستان ادامه داد:بحث ترافیک از ایام تعطیل و پنجشنبه جمعه گذشته[است] و همه روزه ما از عوارضی پردیس و جاجرود تا اسلام آباد شاهد این ترافیک هستیم و تقاضای تکمیل کمربندی شمالی و احداث کمربندی جنوبی شهرستان را داریم .

با توجه به اینکه قرار است خط مترو در پردیس شکل بگیرد پیشنهاد میکنیم این خط تا شهرستان دماوند ادامه پیدا کند که در بحث ترافیک می تواند بسیار کمک کند.

بحث تعریض جاده آبسرد ،کیلان به ایوانکی نیز یکی دیگر از محورهای سخنان ایشان بود که در این خصوص اظهار داشتند: جاده آبسرد ،کیلان به ایوانکی یک جاده بسیار مهم می باشد و بین سه استان تردد می شود و کامیون‌ها و تریلی ها همیشه در ایام تعطیل به خاطر بسته بودن جاده ها از این جاده تردد می نمایند بسیار خطرناک می باشد و هر هفته تصادفات زیادی منجر به فوت نیز اتفاق می‌افتد . انشالله با تخصیص بودجه وزارت راه و شهرسازی نسبت به تعریض این جاده اقدام گردد و در این راستا شهرداری کیلان وآبسرد هم اعلام امادگی دارند.

شهرها و روستاها نیاز مبرمی به زمین جهت مراکز ورزشی ، صنوف مزاحم و پارک بانوان و...  دارند استدعا داریم که مسکن شهرسازی و منابع طبیعی زمین های که برای مردم می باشد را واگذار نمایند تا این مشکلات مرتفع گردد.

ایشان همچنین با اشاره به موضوع ساخت و سازهای حریم شهر آبسرد بیان داشتند:در مورد ساماندهی حریم شهر آبسرد و وقوع ساخت و سازهای متعدد در طی سالیان و دهه های گذشته، نیاز به ساماندهی داشته و صدور دستور وزیر محترم راه و شهرسازی مبنی بر شروع مطالعات توسط اداره کل راه و شهرسازی استان تهران و استانداری تهران و پیگیری های دکتر رسولی نژاد و دکتر حیدری در همین راستا، استدعا داریم که این مطالعات در اسرع وقت انجام شود.

در همین جلسه سید محمد رفیعی طباطبایی، شهردار آبسرد نیز با تشریح مشکلات شهر آبسرد بیان داشتند:بروکراسی شدید بین دستگاه‌ها موجب کندی کار در شهرداری‌ها می‌شود، به طور مثال برای انجام امور عام المنفعه همچون احداث آرامستان باید سال‌ها مکاتبه و پیگیری صورت گیرد این در حالی است که قانون اجازه این کار را داده است.

شهر آبسرد سه آرامستان در حوزه سکونت‌گاهی دارد، نیاز است که رئیس سازمان شهرداری‌ها این مشکلات را پیگیری و موانع را از سر راه شهرداری‌ها رفع کند. 

احداث سوله مدیریت بحران را شهرداری بر عهده گرفته و در دستور کار قرار داده است اما هیچگونه حمایتی از شهرداری آبسرد نشد و تنها در ابتدای امر ۵۰ میلیون تومان از اعتبارات عمرانی تخصیص داده شد.

در شهرستان بجز سوله مدیریت بحران که متعلق به هلال احمر است هیچ سوله دیگری وجود ندارد و شهرداری به علت فقدان آن، وارد عمل شد اما کمبود منابع بر سرراهمان قرار دارد.

دو سال می‌شود که ارتقای رتبه شهرداری آبسرد از ۴ به ۶ صورت گرفته است و پیگیری شده است اما چارت اداری هنوز ابلاغ نشده است.