IMAGE تداوم کم بارشی پائیزه در شهر آبسرد/تا اواسط آبان ماه خبری از بارش های گسترده نیست
جمعه, 02 آبان 1399
همانطور که قبلاً پیش بینی شده بود پائیز امسال تحت... ادامه مطلب ...
IMAGE سارقان اماکن خصوصی آبسرد با 20 فقره سرقت در دام‌ پلیس
جمعه, 02 آبان 1399
«سرهنگ فاضلی» فرمانده انتظامي شهرستان دماونددر گفتگو... ادامه مطلب ...
IMAGE استیضاح روحانی/ثمر بخش یا بی ثمر
دوشنبه, 28 مهر 1399
روز گذشته سید احمد رسولی نژاد نماینده اصولگرای حوزه... ادامه مطلب ...
IMAGE بازار املاک شهرستان دماوند عرصه برخورد مشاورین املاک بومی و تهرانی
دوشنبه, 21 مهر 1399
حالا بازار املاک در شهرستان دماوند و بویژه شهرهای... ادامه مطلب ...
IMAGE کرونا در آبسرد/وضعیت فوق قرمز
دوشنبه, 21 مهر 1399
در سایه بی توجهی مردم و مسئولان گسترش بیماری کرونا بر... ادامه مطلب ...
IMAGE خداحافظ استاد
شنبه, 19 مهر 1399
خسروی آواز ایران،استاد محمدرضا شجریان بعد از تحمل چند... ادامه مطلب ...
IMAGE پایان بارش های پائیزی تا اطلاع ثانوی
شنبه, 12 مهر 1399
بعد از یک هفته بسیار پر بارش و پر برکت همانطور که پیش... ادامه مطلب ...
IMAGE بحران گاز مایع در دماوند/چه کسی مسبب این کمبود است
شنبه, 12 مهر 1399
بتدریج با ورود به فصل پائیز و سرد شدن هوا نیاز عمومی به... ادامه مطلب ...
IMAGE ورود مجلس به موضوع حق الزحمه مشاورین املاک
شنبه, 12 مهر 1399
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان " حق الزحمه... ادامه مطلب ...

فرمانداری شهرستان دماوند و چالش ساخت و سازهای غیر مجاز

فرمانداری شهرستان دماوند و چالش ساخت و سازهای غیر مجاز

مهدی حیدری فرماندار شهرستان دماوند در اولین جلسه رسیدگی به ساخت ‌و سازهای شهرستان، اظهار کرد: تمام مدیران و دستگاه‌ها باید قبل از اینکه بنایی در زمین غیرمجاز ساخته شود جلوی آن را بگیرند.

وی با بیان اینکه ساخت‌وساز و نحوه برخورد و آن به دو صورت است، ادامه داد: نحوه جلوگیری از ساخت‌وساز غیرمجاز به صورت استانی و شهرستانی است که در استان یک سری قوانین به صورت استانی تصویب شده و به شهرها و شهرستان‌ها ارائه می‌شود بدون در نظر گرفتن شرایط آن شهر که در این خصوص باید در شهرها و شهرستان‌ها خود یکسری قوانین برای جلوگیری از ساخت‌وساز غیرمجاز اعمال شود.

فرماندار دماوند افزود: همیشه ساخت ‌و سازکاران یک قدم جلوتر از مجریان قانون هستند به دلیل اینکه هم توان مالی و هم تجهیزات بالاتری از مجریان در اختیار دارند و گاهاً در حاشیه شهرها و روستاها به دلیل نسبت فامیلی و یا آشنا بودن از جلوگیری از ساخت‌وساز غیرمجاز چشم پوشی می‌شود و همین امر باعث شده که امروزه ما شاهد کم شدن زمین‌های کشاورزی و باغ‌ها باشیم.

حیدری بیان کرد: از دیگر توجیحاتی که مردم برای ساخت‌وساز در زمین‌های کشاورزی و باغات دارند این است که زمین زیرساخت مناسب برای کشاورزی را ندارد و یا اینکه این زمین وارثی است.

وی اضافه کرد: مدیران شهرستانی وظیفه دارند بسته‌های تشویقی ویژه را برای کشاورزان و باغداران در نظر گیرند تا مردم اشتیاق لازم را برای کار کردن داشته باشند و حتی باعث شود پذیرای کشاورزانی از شهرستان‌های همجوار باشیم.

فرماندار دماوند با بیان اینکه تخریب ساخت‌وساز اصلاً کار شایسته‌ای نیست، گفت: اگر مدیر و مسؤولی از تعداد تخریبات خود بگوید اصلا کار با افتخاری انجام نداده به دلیل اینکه زیرساخت‌های اولیه او برای جلوگیری از ساخت‌وساز غلط بوده و در نهایت به تخریب رسیده است که این کار از نظر من یک نمره منفی در کارنامه عملکرد او است و من از تمام مدیران، دهیاران و شهردارها می‌خواهم قبل از اینکه کار به تخریب برسد حتماً گزارش دهند.

حیدری یادآور شد: نقش جهاد کشاورزی در تشویق موضوعات کشاورزی و باغداری بسیار مؤثر بوده و شرایط آب و هوای دماوند با بقیه شهرستان‌ها بسیار متفاوت است و می‌تواند تولیدکننده انبوه در سطح کشور باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مدیرانی که از بالادستی‌ها خود مطالبه گری درست برای رونق و پیشرفت شهرستان ندارند و می‌خواهند در دوره خدمت خود خوش خدمتی کنند و برای کار نکردن خود توجیحاتی از قبیل تحریم‌ها و کمبود بودجه می‌آورند از نظر ما مدیران بی‌لایق هستند که حتماً با آن‌ها برخورد می‌شود.