IMAGE تداوم کم بارشی پائیزه در شهر آبسرد/تا اواسط آبان ماه خبری از بارش های گسترده نیست
جمعه, 02 آبان 1399
همانطور که قبلاً پیش بینی شده بود پائیز امسال تحت... ادامه مطلب ...
IMAGE سارقان اماکن خصوصی آبسرد با 20 فقره سرقت در دام‌ پلیس
جمعه, 02 آبان 1399
«سرهنگ فاضلی» فرمانده انتظامي شهرستان دماونددر گفتگو... ادامه مطلب ...
IMAGE استیضاح روحانی/ثمر بخش یا بی ثمر
دوشنبه, 28 مهر 1399
روز گذشته سید احمد رسولی نژاد نماینده اصولگرای حوزه... ادامه مطلب ...
IMAGE بازار املاک شهرستان دماوند عرصه برخورد مشاورین املاک بومی و تهرانی
دوشنبه, 21 مهر 1399
حالا بازار املاک در شهرستان دماوند و بویژه شهرهای... ادامه مطلب ...
IMAGE کرونا در آبسرد/وضعیت فوق قرمز
دوشنبه, 21 مهر 1399
در سایه بی توجهی مردم و مسئولان گسترش بیماری کرونا بر... ادامه مطلب ...
IMAGE خداحافظ استاد
شنبه, 19 مهر 1399
خسروی آواز ایران،استاد محمدرضا شجریان بعد از تحمل چند... ادامه مطلب ...
IMAGE پایان بارش های پائیزی تا اطلاع ثانوی
شنبه, 12 مهر 1399
بعد از یک هفته بسیار پر بارش و پر برکت همانطور که پیش... ادامه مطلب ...
IMAGE بحران گاز مایع در دماوند/چه کسی مسبب این کمبود است
شنبه, 12 مهر 1399
بتدریج با ورود به فصل پائیز و سرد شدن هوا نیاز عمومی به... ادامه مطلب ...
IMAGE ورود مجلس به موضوع حق الزحمه مشاورین املاک
شنبه, 12 مهر 1399
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان " حق الزحمه... ادامه مطلب ...

هشدار دادستان دماوند به مشاوران املاک / مشاوران املاک بین مشاوره املاک و پیمانکاری یکی را انتخاب کنند

هشدار دادستان دماوند به مشاوران املاک / مشاوران املاک بین مشاوره املاک و  پیمانکاری یکی را انتخاب کنند

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند گفت: شغل مشاوران املاک، املاکی است و حق پذیرش پیمانکاری را ندارند و اگر می‌خواهند پیمانکار شوند، مشاوران املاک خود را تعطیل کنند.

محمدتقی تقی‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در دماوند در خصوص وضعیت ساخت و سازهای غیرمجاز در شهرستان دماوند اظهار کرد: مردم باید جدیت دستگاه‌ها را در حفظ و حراست از منابع ملی احساس کنند و مهم‌تر اینکه خود مردم باید به این سمت گرایش یابند که دلسوزانه از این منابع حراست کنند و این امر را فقط به دولت محول نکنند.

وی با بیان اینکه هزینه‌های تغییر کاربری و وقوع جرم و دست‌اندازی به منابع طبیعی را باید افزایش دهیم، افزود: افراد برای دسترسی و به دست آوردن راحت پول به این سمت گرایش پیدا می‌کنند و به تغییر کاربری اراضی و ساخت و ساز غیر مجاز هجوم می‌آورند‌.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند گفت: نشستی با یکی از مسئولان شهرک‌های صنعتی داشتیم، گفتند که به حدود ۴۰ کارگر نیاز داریم و طی چند ماه آینده با راه‌اندازی فاز دیگر، حدود ۶۰۰ کارگر متخصص احتیاج داریم.

تقی‌زاده ادامه داد: این مسئول گلایه می‌کرد که افراد تمایل ندارند که در این مسیر کار کنند؛ به واسطه اینکه خیلی راه ساده برای پول درآوردن در دماوند ایجاد شده و آن کارهای پیمانکاری،خرید و فروش و دلالی زمین است.

وی تصریح کرد: افراد پاکدست و درستکار بین کسانی که در امر خرید و فروش اراضی و مشاوران املاک هستند، وجود دارد، اما در میدان که حضور داشتم، برخی افراد نقش دلالی و پیمانکاری را بازی می‌کنند و اراضی را با قیمت ناچیز می‌خرند؛ نمونه آن اینکه زمین را متری ۱۰۰ هزار تومان از کشاورز خریداری و غیرقانونی تفکیک کردند و پیمانکاری آن را هم خودشان انجام دادند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند اضافه کرد تاکید کرد: به املاکی‌ها هشدار می‌دهیم که شغل مشاوران املاک، املاکی است و حق پذیرش پیمانکاری را ندارند،اگر می‌خواهند پیمانکار شوند، مشاور املاک خود را تعطیل کنند و به سراغ آن بروند،مشاوران املاک باید برچسب‌ها و نوشته‌های تبلیغاتی پیمانکاری را از دفاتر خود حذف کنند و شغل خود را به صورت روشن و رسماً اعلام کنند.

تقی‌زاده افزود: یکی از مشکلات این است که مشاور املاک باید امین مردم باشد و نوع کاربری املاک‌ را به روشنی و دقیق برای خریدار روشن و بیان کند، این مطلب را به صورت واضح اعلام نمی‌کند و پیمانکاری آن امور را نیز بر عهده می‌گیرند.

وی گفت: شهرستان دماوند گسترده است و نیروهای جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و سایر دستگاه‌ها محدود هستند و نمی‌توانیم در هر روستا یک نفر را مستقر کنیم تا رفت و آمدها آنها را مانع شود، باید خود مردم وارد میدان شوند و اراضی کشاورزی را پاسداری کنند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند اضافه کرد خاطرنشان کرد: فیلمی را در ایام نوروز برای ما ارسال کردند که ساعت یک بامداد، یکی از مصالح فروشی‌ها در حال بارگیری مصالح بود و مشاهده کردیم از ساعت ۲ بامداد شروع به ساخت و ساز کردند و باید جلوی این موارد گرفته شود.