سلبریتی های این روزها ایران کجا هستند؟

سلبریتی های این روزها ایران کجا هستند؟

متن زیر نوشته سرکار خانم «مژگان باقری» است ، که در کانال صنفی معلمان ایران منتشر شده بود:

در خبرها آمده بود که رونالدو و مسی هر کدام یک میلیون یورو برای برای مهار بحران کرونا اختصاص داده اند. دو خواننده ی زن آمریکایی هم قرار است به حساب طرفدارانشان پول واریز کنند با این استدلال منطقی که شما تا حالا کنارمان بوده اید، حالا نوبت ماست که کنارتان باشیم.

در این چهل روز که از اعلام رسمی ورود کرونا به ایران می گذرد خبری از سلبریتی های ایرانی ندیدم. واقعا سلبریتی های ما کجا هستند؟ نه آن بی هنران بی سوادی که اگر در یک کشور آزاد بودند در خوشبینانه ترین حالت به تبلیغ سس فلفل و روغن خوراکی می پرداختند! نه آن شومن عوامفریبی که با ماشین آنچنانی و بادیگاردهای گردن کلفت به این ملت بی نوا فخر می فروشد، نه آن هنرمند حکومتی که از دولت فرانسه مدال شوالیه دریافت می کند. او که به خاطر تحریم جشنواره فجر یقه خود را پاره می کرد چرا از محل درآمد موسسه فیلم سازی خود در آمریکا چند میلیون تومان ناقابل به ملتی که او را به مقام شوالیه رسانده است نمی بخشد؟

از خواننده ها هم هیچ خبری نیست. آنها که از صبح تا شب در صدا و سیما آواز (وطنم! ای شکوه پابرجا) سر می دهند آیا نمی دانند که این وطن، امروز، در دل التهاب دوران ها تنها مانده است؟ آیا وقت آن نیست که برای مرهم گذاشتن بر تن زخمی این سربلند بحران ها، کمی سر کیسه را شل کنند؟

خواننده های آن سوی آب هم گم و گور شده اند. کسانی که در طول دهه ها زندگی خارج از ایران فقط شامه خود را برای استشمام بوی پول تیز کرده اند و فرقی ندارد که این پول در دیسکوهای ارمنستان منتظرشان باشد یا در جیب های سخاوتمند بن سلمان در عربستان! من نمی دانم چرا اینها که سالها در غرب زندگی کرده و ارتباط سلبریتی های آنجا را  با صندوق های خیریه دیده اند باز هم تاثیر نگرفته اند. یعنی ژن ایرانی تا این حد تربیت ناپذیر است؟!

 ورزشکارانی که فقط بلدند در زمان سیل و زلزله شماره حساب بدهند کجا هستند؟ چرا به پاس فداکاری پزشکان و پرستاران یک هدیه چند میلیون تومانی به آنها نمی بخشند؟ چرا به طرفداران خود که کرونا کاسبی آنها را کساد کرده هدیه نمی دهند؟ همان طرفدارانی که همه می دانیم از قشر فرودست جامعه هستند و و امروزه کرونا و بیکاری، آنها را به اوج استیصال و ناامیدی رسانده است.

 آیا سلبریتی ها و ورزشکاران غربی ریا می کنند و می خواهند از زیر بار مالیات فرار کنند؟ چه ایرادی دارد؟ شما هم ریا کنید. اگر نتیجه ی این ریاکاری، دمیدن روح امید باشد در کالبد خسته و ناتوان این ملت ناامید، پس چه کار صوابی بالاتر از ریاکاری است؟!

 از سلبریتی ها بگذریم. در این هنگامه ی کرونا، خانواده مرحوم رفسنجانی کجا هستند؟ آنها که پدرشان یکی از ستون های این انقلاب بود و احتمالا بیشتر از همه از این خوان نعمت بهره گرفته اند. چرا آنها نه برای وطن بلکه برای خوشنام شدن انقلاب در چشم مردم، گامی هر چند کوچک برنمی دارند و روح پدر خود را شاد نمی کنند؟

ناگفته نماند تعدادی از طلبه ها واکنش نشان داده اند. آنها با نوشتن نامه به وزارت خارجه درخواست کرده اند که برای رسیدگی به امور سالمندان ایتالیا، به این کشور کرونا زده بروند. ظاهرا در چشم این فرانچسکوهای قدیس، مرغ همسایه غاز است و احتمالا کمک به مادر ماریا و پدر روبرتو بیشتر از کمک به ننه عصمت و آقا احمد، آنها را به خدا نزدیک می کند!

چرا نمایندگان مجلس حقوق دو ماه اسفند و فروردینشان را که تعطیل بوده اند به تجهیز بیمارستانهای کشور اختصاص نمی دهند؟ تا دیگر لازم نباشد کاسه گدایی به سمت صندوق بین المللی پول دراز کنیم. البته در این مورد می توانند از ترامپ الگو بگیرند. او سه سال است که از دریافت سالانه چهار صد هزار دلار حقوق ریاست جمهوری صرفنظر کرده است. کدام حاتم طایی در بین سیاستمداران ما پیدا می شود که با ترامپ رقابت کند؟!

 اما در میانه این بی کسی ها و تنهایی عجیب ملت ایران یادمان باشد که ایران بعد از کرونا به یک خانه تکانی بزرگ نیازمند است. به نهادهای مدنی قدرتمندی که بتوانند خود را برای مواجهه با چنین بحران های فراگیری آماده کنند. به هنرمندی دیگر، ورزشکاری دیگر و سیاستمداری دیگر که یادشان باشد مقام و پول و شهرت خود را چگونه به دست آورده اند.

ایران بعد از کرونا به یک دیگری اصیل و ارزشمند نیازمند است...!

 

IMAGE احتمال طغیان آفت ملخ در مراتع و باغات شهر آبسرد طی تابستان سال جاری
دوشنبه, 29 ارديبهشت 1399
ملخ های بومی به عنوان حشراتی بی آزار و کم خطر همواره... ادامه مطلب ...
IMAGE آخرین رگبارهای اردیبهشت در آخرین روزهای اردیبهشت
یکشنبه, 28 ارديبهشت 1399
بتدریج با نزدیک شدن به آخرین روزهای اردیبهشت ماه شاهد... ادامه مطلب ...
IMAGE اخبار شهر آبسرد/از تلاش مضاعف شهرداری برای اجرای هر چه سریعتر پروژه ها تا پیروزی در دعوای حقوقی
شنبه, 27 ارديبهشت 1399
تلاش شهرداری آبسرد بر اجرای هر چه سریع تر پروژه ها به... ادامه مطلب ...
IMAGE کرونای شکست ناپذیر...!
شنبه, 27 ارديبهشت 1399
ظاهراً ویروس کرونا قصد ندارد به این زودی ها در مقابل... ادامه مطلب ...
IMAGE دماوند همچنان می لرزد/ دماوند در وضعیت نارنجی است
یکشنبه, 21 ارديبهشت 1399
ظاهراً سریال زلزله های کوچک و متوسط در شهرستان دماوند... ادامه مطلب ...
IMAGE علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد/خطر زمین لرزه های بزرگ در آبسرد جدی و همیشگی است
جمعه, 19 ارديبهشت 1399
زلزله نسبتاً شدید پنج و یک دهم ریشتری بامداد جمعه... ادامه مطلب ...
IMAGE عزم جدی شهرداری آبسرد برای ساماندهی تبلیغات محیطی
یکشنبه, 14 ارديبهشت 1399
در شهر آبسرد به هر سمت و سو که نگاه کنیم با تعداد زیادی... ادامه مطلب ...
IMAGE اتاق اصناف شهرستان دماوند،تابع قانون،موازی با قانون یا فراتر از قانون؟
شنبه, 13 ارديبهشت 1399
چند هفته ای است که اتاق اصناف شهرستان دماوند و ریاست... ادامه مطلب ...
IMAGE تغییر الگوی کشت ضامن بقای منابع آبی آبسرد
جمعه, 12 ارديبهشت 1399
هر سال که می گذرد سطح آب چاه های شهر آبسرد پائین تر می... ادامه مطلب ...
IMAGE پیش بینی هواشناسی/هفته سوم اردیبهشت،ابتدای هفته بارانی،انتهای هفته گرم و آفتابی
جمعه, 12 ارديبهشت 1399
بر اساس آخرین خروجی نقشه ها و الگوهای هواشناسی بتدریج... ادامه مطلب ...
IMAGE جدال شهرکهای صنعتی و شهرک های ویلایی در شهرستان دماوند
چهارشنبه, 10 ارديبهشت 1399
در حالیکه شهر کویری ایوانکی واقع در استان سمنان و... ادامه مطلب ...
IMAGE پیش بینی هواشناسی/تداوم بارش ها تا اواسط هفته آینده
دوشنبه, 08 ارديبهشت 1399
بررسی الگوها و نقشه های هواشناسی بیانگر ورود پی در پی... ادامه مطلب ...