IMAGE تداوم کم بارشی پائیزه در شهر آبسرد/تا اواسط آبان ماه خبری از بارش های گسترده نیست
جمعه, 02 آبان 1399
همانطور که قبلاً پیش بینی شده بود پائیز امسال تحت... ادامه مطلب ...
IMAGE سارقان اماکن خصوصی آبسرد با 20 فقره سرقت در دام‌ پلیس
جمعه, 02 آبان 1399
«سرهنگ فاضلی» فرمانده انتظامي شهرستان دماونددر گفتگو... ادامه مطلب ...
IMAGE استیضاح روحانی/ثمر بخش یا بی ثمر
دوشنبه, 28 مهر 1399
روز گذشته سید احمد رسولی نژاد نماینده اصولگرای حوزه... ادامه مطلب ...
IMAGE بازار املاک شهرستان دماوند عرصه برخورد مشاورین املاک بومی و تهرانی
دوشنبه, 21 مهر 1399
حالا بازار املاک در شهرستان دماوند و بویژه شهرهای... ادامه مطلب ...
IMAGE کرونا در آبسرد/وضعیت فوق قرمز
دوشنبه, 21 مهر 1399
در سایه بی توجهی مردم و مسئولان گسترش بیماری کرونا بر... ادامه مطلب ...
IMAGE خداحافظ استاد
شنبه, 19 مهر 1399
خسروی آواز ایران،استاد محمدرضا شجریان بعد از تحمل چند... ادامه مطلب ...
IMAGE پایان بارش های پائیزی تا اطلاع ثانوی
شنبه, 12 مهر 1399
بعد از یک هفته بسیار پر بارش و پر برکت همانطور که پیش... ادامه مطلب ...
IMAGE بحران گاز مایع در دماوند/چه کسی مسبب این کمبود است
شنبه, 12 مهر 1399
بتدریج با ورود به فصل پائیز و سرد شدن هوا نیاز عمومی به... ادامه مطلب ...
IMAGE ورود مجلس به موضوع حق الزحمه مشاورین املاک
شنبه, 12 مهر 1399
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان " حق الزحمه... ادامه مطلب ...

گرمای هوا هم اثری بر کووید 19 نداشت/شیوع کووید 19 در ایالت های گرمسیری جنوب آمریکا

گرمای هوا هم اثری بر کووید 19 نداشت/شیوع کووید 19 در ایالت های گرمسیری جنوب آمریکا

به گزارش خبرگزاری الجزیره، در شرایطی که شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا موسوم به «کووید- ۱۹» در آمریکا روز جمعه از مرز یکصد هزار تن گذشت، ایالت گرمسیری لوئیزیانا واقع در جنوب این کشور به عنوان کانون جدید شیوع این بیماری در خاک آمریکا قلمداد می‌شود.

بنا بر گزارشها، مقامات ایالت لوئیزیانا از افزایش شمار بیماران بستری شده و کمبود تجهیزات، کارکنان و تختهای بیمارستانی خبر می‌دهند.

طبق اعلام سازمان بهداشت لوئیزیانا تاکنون نتیجه آزمایش کرونای بیش از ۲۳۰۰ تن در این ایالت مثبت اعلام شد و ۱۱۹ تن نیز جان باختند. از سوی دیگر، بیش از ۷۰۰ نفر در این ایالت جنوبی آمریکا در بیمارستان بستری شده که حدود ۳۰۰ نفر از آنها به دستگاه‌های تنفسی متصل هستند.

یک مقام سابق سازمان بهداشت ایالت لوئیزیانا گفت که چنانچه تجهیزات پزشکی همچون دستگاه‌های تنفسی و تجهیزات محافظ هرچه سریع‌تر تأمین نشود، این ایالت به زودی با کمبود شدید این تجهیزات روبرو خواهد شد.

البته خبر شیوع کرونا در ایالت لوئیزیانا خبر چندان مهمی نیست بلکه خبر مهم این است که ظاهراً ویروس کرونا چندان هم که قبلاً پنداشته می شد در مقابل گرما و رطوبت آسیب پذیر نیست و حتی در منطقه گرمسیری و آفتابی نظیر لوئیزیانا که آب و هوائی شبیه بندرعباس دارد و در حال حاضر دمای هوا در آنجا در حدود 32 درجه بالای صفر و رطوبت نزدیک به 80 درصد می باشد هم شیوع پیدا کرده است و این خبر بدی برای کسانی است که فکر می کردند با گرم شدن هوا کرونا هم ناپدید می گردد.

کرونا ویروس کووید 19 ثابت کرده که مخلوقی مافوق تصور انسان است و ما انسانها برای شکست دادن آن راهی بس طولانی در پیش داریم.
چیزی که 16 سال قبل برادر ویروس کووید 19 یعنی ویروس سارس به ما ثابت کرد و به انسان ها نشان داد که یک مخلوق کوچک ذره بینی تا چه اندازه می تواند هوشمند باشد.

ویروس سارس بصورت ناگهانی ظاهر شد و پس از چند ماه کشتار عاقبت بصورت ناگهانی و به نحو شگفت آوری در اواخر فصل بهار سال 2003 فقط ظرف کمتر از یک هفته، بدون اینکه انسان دخالتی در مهار آن داشته باشد در کل جهان ناپدید شد و از آن پس هیچ نمونه ای از این بیماری در بدن انسان در سراسر کره زمین مشاهده نشد و تنها نمونه زنده این ویروس در بدن نوع خاصی از خفاش در غارهای چین در سال 2013 مشاهده گردید و نمونه انسانی آن نیز بصورت محدود در چند آزمایشگاه وجود دارد و به عبارتی نسل انسانی آن ویروس تقریباً منقرض شده است.

حالا باید منتظر ماند و دید ویروس کووید 19 نیز همانند سارس قرار است با شروع تابستان و گرم شدن هوا و قبل از ساخت واکسن ناپدید شود یا اینکه می ماند تا با دارو و واکسن محدود گردد.