کرونا ویروس پسر عموی چینی آنفولانزای ایرانی

کرونا ویروس پسر عموی چینی آنفولانزای ایرانی

دو ماه پیش بود که شیوع گسترده و عجیب یک نوع ویروس بدترکیب و سمج آنفولانزا در ایران تقریباً بیش از نیمی از ایرانیان را بیمار کرد و هزاران نفر راهی بیمارستان نمود و حتی چند ده نفری را هم راهی دیار باقی کرد.

حالا ظاهراً این ویروس سخت کوش و سمج ،جای جدید و بهتری را برای جولان دادن و عرض اندام پیدا کرده و در کشور پر جمعیت و همه چیز خوار چین قربانیان بی شماری را برای زندگی و زاد و لد یافته و آنطور که مشخص است تا فعلاً مهمان مردم خونگرم و مهمان نواز چین خواهد بود و تا چند میلیون چینی را نشکند قصد خداحافظی از بلاد چین را ندارد.

جالب است که بدانید این ویروس چینی از نظر ساختار ژنتیکی نوع جهش یافته همان ویروس آنفولانزای ایرانی بوده و از نظر علائم بالینی هم همان علائم آنفولانزا را دارا می باشد.

ویروس آنفولانزا نیز از خانواده کرونا ویروس ها یا ویروس های تاج دار می باشد و قدرت این ویروس ها نیز تبعاً از همان تبار سلطنتی تاج دار ایشان ناشی می گردد و جد بزرگ همه این ویروس ها نیز همان ویروس سرماخوردگی خودمان است که مهمان تابستان و زمستان ما بوده و کسی هم چندان به آن توجه نمی کند.

نکته عجیب اینجاست که این ویروس برخلاف سایر محصولات چینی که عموماً بنجل و بی کیفیت هستند بسیار با کیفیت و محکم بوده و با هیچ داروئی پاره نمی شود.

رسانه های بین المللی چندی پیش با انتشار عکس چندش آوری از سوپ خفاش آب پز بدون نمک و ادویه عامل این بیماری را یک خفاش زشت اهل شهر ووهان معرفی کردند ولی مشخص نکردند که این خفاش بینوا از کجا این ویروس را گرفته و از چه طریقی ویروس را به انسان منتقل کرده است ولی با توجه به همان عکس و خورد و خوراک مزخرف چینی ها بطور قطع این بیماری کمترین مرضی است که چینی ها ممکن است بگیرند و شاید سمج بودن این ویروس نیز به همان بدغذائی و آشغال خوری چینی ها مرتبط باشد!

راه های جلوگیری از این انتقال و ابتلاء به این بیماری ناشناخته که ما اسم آن را آنفولانزای خفاشی می گذاریم نیز شبیه راه های جلوگیری از ابتلاء به سرماخوردگی و انواع آنفولانزا می باشد.

به عبارتی با رعایت چند نکته بهداشتی ساده (که ما معمولاً نادیده می گیریم)می‌توان خطر ابتلا به ویروس کرونا را کاهش داد، کافی است دستان خود را مرتب با صابون بشویید، دهان و بینی خود را هنگام عطسه یا سرفه بپوشانید، گوشت(اگر گیرتان آمد) و تخم مرغ را کاملا بپزید و مثل چینی ها بد غذا و آشغال خور نباشید، از تماس(به استثناء تماس تلفنی) با افرادی که علائمی شبیه آنفولانزا نشان می‌دهند، خودداری کنید و از تماس محافظت نشده با حیوانات وحشی و اهلی خودداری کنید.

ضمناً افراد سالم هم تا جای ممکن از تماس(از هر نوع و به هر شکل و هر نیتی) با براداران و خواهران گرامی چینی پرهیز نموده و اگر با خانواده چینی وصلت نموده اید تا اصلاع ثانوی با ایشان قطع رابطه کرده و در صورت امکان کلاً ترک فامیل چینی نمائید!

فراموش نکنید که کرونا ویروس نوه جهش یافته و وحشی ویروس سرماخوردگی بوده و لذا راه‌های پیشگیری از ابتلاء به این بیماری شبیه راه‌های پیش گیری از سرماخوردگی است، به طوری که افرادی که به سرماخوردگی مبتلا می‌شوند، حساس باشند و به پزشک مراجعه کنندو حتماً از ماسک استفاده کنند، دستمال‌های استفاده شده را در کیسه پلاستیکی قرار دهند و در آن را ببندند، فاصله یک متری با افراد سالم را حفظ کنند و ترجیحاً به جای جولان دادن در کوچه و خیابان و ماچ و بوسه با آشنا و غریبه یک چندی روزی را در خانه بمانند تا این بلا دور شود.

IMAGE تخریب ۳۰۰ مورد از ساخت و ساز‌های غیرمجاز در سیدآباد/ آزادسازی حدود ۲۰ هکتار از اراضی زراعی و باغات
سه شنبه, 19 فروردين 1399
دادستان عمومی و انقلاب دماوند میزان از آزادسازی حدود... ادامه مطلب ...
IMAGE شوخی تلخ چینی ها با کووید 19
یکشنبه, 17 فروردين 1399
هیچ چیز چینی ها قابل اعتماد نیست،نه به کالاهای چینی می... ادامه مطلب ...
IMAGE تیغ قانون بر گردن ساخت و سازهای غیر مجاز جابان و اوچونک/ تخریب 40 هکتار شهرک سازی غیر مجاز
یکشنبه, 17 فروردين 1399
محمدتقی تقی زاده، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان... ادامه مطلب ...
IMAGE سلبریتی های این روزها ایران کجا هستند؟
پنج شنبه, 14 فروردين 1399
متن زیر نوشته سرکار خانم «مژگان باقری» است ، که در... ادامه مطلب ...
IMAGE 15 نکته مفید که بهتر است شما در مورد کرونا ویروس بدانید
دوشنبه, 11 فروردين 1399
دانشگاه جان هاپکینز آمریکا ، این خلاصه عالی را برای... ادامه مطلب ...
IMAGE کرونا،نتیجه نادیده‌گرفتن هشدار ۱۰ سال پیش
یکشنبه, 10 فروردين 1399
ایندیپندنت فارسی در گزارشی تحلیلی نوشت: ده سال پیش از... ادامه مطلب ...
IMAGE گرمای هوا هم اثری بر کووید 19 نداشت/شیوع کووید 19 در ایالت های گرمسیری جنوب آمریکا
شنبه, 09 فروردين 1399
به گزارش خبرگزاری الجزیره، در شرایطی که شمار مبتلایان... ادامه مطلب ...
IMAGE آبسرد و هزار راه میانبر
جمعه, 08 فروردين 1399
از صبح جمعه 8 فروردین 98 و هم زمان با اجرای طرح فاصله... ادامه مطلب ...
IMAGE اعیاد شعبانیه بر عموم شیعیان جهان مبارک باد
جمعه, 08 فروردين 1399
اعیاد بزرگ شعبانیه و تولد حضرت امام حسین(ع)،حضرت... ادامه مطلب ...
IMAGE هفته دوم فروردین 99/فعالیت دو موج قدرتمند بارشی در آبسرد
پنج شنبه, 07 فروردين 1399
هفته اول فروردین 99 همانطور که پیش بینی می شد سرد و... ادامه مطلب ...
IMAGE انسداد ۴ ورودی شهرستان دماوند از ساعت ۲۴ امشب/13 و 14 فروردین آبسرد قرنطینه کامل می شود
پنج شنبه, 07 فروردين 1399
حیدری،سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند با اعلام خبر... ادامه مطلب ...