تغییر کاربری و تصرف اراضی ملی با ایجاد شهرک ۱۰۰ هکتاری

تغییر کاربری و تصرف اراضی ملی با ایجاد شهرک ۱۰۰ هکتاری

 حالا دیگر تصرف اراضی ملی و تغییر کاربری زمین در شهرستان دماوند ابعاد نجومی پیدا کرده و متصرفین اراضی ملی به تصرف و تغییر کاربری چند صد متر و چند هزار متر قانع نیستند و در پی تصرفات هکتاری اراضی ملی و ساخت شهر و شهرک در اراضی کشاورزی هستند،در همین رابطه دادستان شهرستان دماوند از تغییر کاربری و تصرف اراضی ملی با ایجاد شهرک در ۱۰۰ هکتار از اراضی منطقه‌ وادان (جاده وادان) خبر داد و گفت: کلاهبرداران با علائم نهادهای مقدس و نظام اقدام به فریب مشتریان برای خریداری در زمین‌های این شهرک کرده‌اند.

حسن ابراهیمی بسابی در مصاحبه با خبرنگاران اظهار داشت: در پی مبارزه بی‌امان با ساخت و سازهای غیرمجاز و تصرفات اراضی ملی، از منطقه‌ای در وادان بازدید به عمل آمد و مشاهده شد که شهرکی با مساحت حدود ۱۰۰ هکتار در دست تغییر کاربری و تصرف اراضی ملی و ساخت و سازهای غیرمجاز است.

وی افزود: از سوی دیگر خدمات زیربنایی همچون آب و برق و گاز در دست تدارک بوده یا عملیاتی شده و این خدمات نصب شده‌اند.

دادستان شهرستان دماوند ادامه داد: با دیدن تخلفات آشکار و محرز این شهرک بلافاصله عوامل خدمات‌رسان فراخوانده شدند و شبکه برق‌رسانی به طور کامل از شهرک جمع و به خارج از شهرک منتقل شده و برق سلب انتفاع شد.

ابراهیمی بسابی عنوان کرد: شبکه آبرسانی و چاه‌های غیرمجاز نیز شناسایی شده و دستورات قضایی برای مسلوب المنفعه کردن آن صادر شد، از گازرسانی در این منطقه نیز ممانعت به عمل خواهیم آورد.

وی ادامه داد: مسئولان شهرک، منافع کلان و غیرمتعارفی را از خریداران و مشتریان حاصل کرده بودند که برای مقابله با این اقدام تدابیر لازم اندیشیده و تبلیغات کاذب از محل جمع‌آوری شد.

ابراهیمی بسابی تصریح کرد: خوش‌نشینان به این منطقه مراجعه می‌کردند و با مشاهده ظاهر فریبنده و تبلیغات کاذب و استفاده از عناوین و علائم مربوط به نهادهای معتمد، اعتماد دیگران را جلب می‌کردند.

وی افزود: سودجویان با معرفی زمین‌های این منطقه به عنوان زمین‌های ویلاسازی و دارای خدمات زیربنایی و تحت حمایت ارگان‌های دیگر مردم را فریب می‌دادند.

دادستان شهرستان دماوند گفت: در حال حاضر با جمع‌آوری اسناد و مدارک و نیز جمع‌آوری و قطع انشعابات آب و برق از ادامه روند مذکور جلوگیری کرده‌ایم.

وی بیان کرد: این شهرک دارای ۱۰۰ هکتار مساحت است و ساخت و سازهای صورت گرفته در این مکان قطعاً تخریب خواهد شد زیرا همه غیرمجاز هستند.

ابراهیمی بسابی افزود: تغییر کاربری اراضی کشاورزی در این شهرک مسلم و محرز است و به نظر می‌رسد اراضی ملی نیز تصرف شده باشد که این موضوع در دست بررسی است.

وی اظهار کرد: ساخت و ساز گسترده در شهرک در حال انجام است، خوشبختانه به موقع ورود پیدا کردیم چرا که سازندگان در ابتدای کار هستند و تدابیر لازم برای جلوگیری از ادامه ساخت و سازها به عمل آمد.

دادستان شهرستان دماوند ادامه داد: این شهرک عناوین متعددی دارد و از اسامی ائمه(ع) و اسامی وابسته به نهادهای انقلابی و نظام برای آن استفاده شده بود که صحت ندارند و به منظور فریب مشتریان به کار گرفته شده بودند.

ابراهیمی بسابی گفت: قطعات زمین حدود هزار متری در نظر گرفته شده بودند اما مشتریان برای یک قطعه که شاید ارزش ۲۰ میلیون تومانی داشت تا ۵۰۰ میلیون تومان به اعتبار خدمات‌رسانی‌ها پرداخت کرده بودند.

وی بیان کرد: از سوی دیگر با سوءاستفاده از اسامی و علائم نهادهای مقدس و نظام، ارزش افزوده برای عوامل دست‌اندرکار در نظر گرفته بودند اما مردم را از ارزش واقعی و کاربری املاک آگاه کردیم.

دادستان شهرستان دماوند افزود: در بازدیدهای متعدد و دوره‌ای مرتباً در سطح حوزه قضایی گشت‌زنی داریم و بررسی‌ها انجام می‌شود تا در هر نقطه‌ای که چنین ساخت و سازهای غیرمجاز صورت می‌گیرد یا خدمات حاکمیتی غیرمجاز ارائه می‌شود ورود پیدا کنیم.

ابراهیمی بسابی اظهار داشت: ضمن برخورد جدی، اراضی را به حالت سابق بازگردانده و تمام خدمات را قطع می‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم که مردم به واسطه وجود تیر برق یا علمک گاز یا انشعاب آب و به واسطه علائم و عناوین حاکمیتی جمهوری اسلامی فریب بخورند.

وی تاکید کرد: با کلاهبرداران برخورد قاطع صورت می‌گیرد و اگر کسی با علم به این موضوع و اطلاع‌رسانی‌ها باز هم ملک را خریداری کند خودش متضرر می‌شود، با نظارتی که داریم ارزش واقعی املاک را برای خریداران و فروشندگان اعلام می‌کنیم.

 

 

IMAGE منتظر افزایش محسوس دما در کشور باشید
سه شنبه, 18 تیر 1398
طبق آخرین خروجی مدل های هواشناسی اوایل دهه سوم تیر ماه... ادامه مطلب ...
IMAGE آغاز موج جدید تخریب ساخت و سازهای غیر مجاز در شهرستان دماوند/این بار نوبت چنار شرق بود
پنج شنبه, 13 تیر 1398
دادستان شهرستان دماوند از قلع و قمع ۵۴ فقره ساخت و ساز... ادامه مطلب ...
IMAGE آغاز روند افزایش دما از ظهر چهارشنبه
سه شنبه, 11 تیر 1398
مطابق آخرین خروجی نقشه های هواشناسی با خروج تدریجی... ادامه مطلب ...
IMAGE بوستان غدیر شهر آبسرد،فرصتی که نادیده گرفته شده است
سه شنبه, 11 تیر 1398
بوستان غدیر شهر آبسرد از جمله معدود بوستان های شهری... ادامه مطلب ...
IMAGE زمان کوچ شهرداران فرا رسید/آیا شهردار آبسرد از قانون تبعیت خواهد کرد؟
دوشنبه, 10 تیر 1398
هفته گذشته سخنگوی وزیر کشور از ابلاغ دستورالعمل جدید... ادامه مطلب ...
IMAGE کاهش ۱۰ درجه‌ای دمای هوا در شمال و شمال غرب کشور طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه
شنبه, 08 تیر 1398
براساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی به تدریج از فردا... ادامه مطلب ...
IMAGE روستای گرمابسرد،سرزمین خودمختار!
سه شنبه, 04 تیر 1398
مسئول روابط عمومی نماینده دماوند و فیروزکوه در مجلس... ادامه مطلب ...
IMAGE آغاز فعالیت یگان حفاظت از امور اراضی ناجای شرق تهران
سه شنبه, 04 تیر 1398
سردار  عبدالرضا ناظری در مصاحبه با خبرنگار صدا و سیما... ادامه مطلب ...
IMAGE رواج پدیده شوم زمین خواری در شهرستان دماوند
سه شنبه, 04 تیر 1398
رئیس ثبت اسناد و املاک شهرستان دماوند با بیان اینکه... ادامه مطلب ...
IMAGE اولین موج گرم تابستانی به آبسرد می رسد
جمعه, 31 خرداد 1398
هر چند بسیاری از شهرهای جنوبی کشور چند هفته است که... ادامه مطلب ...
IMAGE کمربندی جنوبی گیلاوند،از ایده تا عمل
پنج شنبه, 30 خرداد 1398
چند سالی است که غروب روزهای تعطیل(بویژه اگر تعطیلات... ادامه مطلب ...
IMAGE تغییر کاربری و تصرف اراضی ملی با ایجاد شهرک ۱۰۰ هکتاری
چهارشنبه, 29 خرداد 1398
 حالا دیگر تصرف اراضی ملی و تغییر کاربری زمین در... ادامه مطلب ...