تغییر کاربری و تصرف اراضی ملی با ایجاد شهرک ۱۰۰ هکتاری

تغییر کاربری و تصرف اراضی ملی با ایجاد شهرک ۱۰۰ هکتاری

 حالا دیگر تصرف اراضی ملی و تغییر کاربری زمین در شهرستان دماوند ابعاد نجومی پیدا کرده و متصرفین اراضی ملی به تصرف و تغییر کاربری چند صد متر و چند هزار متر قانع نیستند و در پی تصرفات هکتاری اراضی ملی و ساخت شهر و شهرک در اراضی کشاورزی هستند،در همین رابطه دادستان شهرستان دماوند از تغییر کاربری و تصرف اراضی ملی با ایجاد شهرک در ۱۰۰ هکتار از اراضی منطقه‌ وادان (جاده وادان) خبر داد و گفت: کلاهبرداران با علائم نهادهای مقدس و نظام اقدام به فریب مشتریان برای خریداری در زمین‌های این شهرک کرده‌اند.

حسن ابراهیمی بسابی در مصاحبه با خبرنگاران اظهار داشت: در پی مبارزه بی‌امان با ساخت و سازهای غیرمجاز و تصرفات اراضی ملی، از منطقه‌ای در وادان بازدید به عمل آمد و مشاهده شد که شهرکی با مساحت حدود ۱۰۰ هکتار در دست تغییر کاربری و تصرف اراضی ملی و ساخت و سازهای غیرمجاز است.

وی افزود: از سوی دیگر خدمات زیربنایی همچون آب و برق و گاز در دست تدارک بوده یا عملیاتی شده و این خدمات نصب شده‌اند.

دادستان شهرستان دماوند ادامه داد: با دیدن تخلفات آشکار و محرز این شهرک بلافاصله عوامل خدمات‌رسان فراخوانده شدند و شبکه برق‌رسانی به طور کامل از شهرک جمع و به خارج از شهرک منتقل شده و برق سلب انتفاع شد.

ابراهیمی بسابی عنوان کرد: شبکه آبرسانی و چاه‌های غیرمجاز نیز شناسایی شده و دستورات قضایی برای مسلوب المنفعه کردن آن صادر شد، از گازرسانی در این منطقه نیز ممانعت به عمل خواهیم آورد.

وی ادامه داد: مسئولان شهرک، منافع کلان و غیرمتعارفی را از خریداران و مشتریان حاصل کرده بودند که برای مقابله با این اقدام تدابیر لازم اندیشیده و تبلیغات کاذب از محل جمع‌آوری شد.

ابراهیمی بسابی تصریح کرد: خوش‌نشینان به این منطقه مراجعه می‌کردند و با مشاهده ظاهر فریبنده و تبلیغات کاذب و استفاده از عناوین و علائم مربوط به نهادهای معتمد، اعتماد دیگران را جلب می‌کردند.

وی افزود: سودجویان با معرفی زمین‌های این منطقه به عنوان زمین‌های ویلاسازی و دارای خدمات زیربنایی و تحت حمایت ارگان‌های دیگر مردم را فریب می‌دادند.

دادستان شهرستان دماوند گفت: در حال حاضر با جمع‌آوری اسناد و مدارک و نیز جمع‌آوری و قطع انشعابات آب و برق از ادامه روند مذکور جلوگیری کرده‌ایم.

وی بیان کرد: این شهرک دارای ۱۰۰ هکتار مساحت است و ساخت و سازهای صورت گرفته در این مکان قطعاً تخریب خواهد شد زیرا همه غیرمجاز هستند.

ابراهیمی بسابی افزود: تغییر کاربری اراضی کشاورزی در این شهرک مسلم و محرز است و به نظر می‌رسد اراضی ملی نیز تصرف شده باشد که این موضوع در دست بررسی است.

وی اظهار کرد: ساخت و ساز گسترده در شهرک در حال انجام است، خوشبختانه به موقع ورود پیدا کردیم چرا که سازندگان در ابتدای کار هستند و تدابیر لازم برای جلوگیری از ادامه ساخت و سازها به عمل آمد.

دادستان شهرستان دماوند ادامه داد: این شهرک عناوین متعددی دارد و از اسامی ائمه(ع) و اسامی وابسته به نهادهای انقلابی و نظام برای آن استفاده شده بود که صحت ندارند و به منظور فریب مشتریان به کار گرفته شده بودند.

ابراهیمی بسابی گفت: قطعات زمین حدود هزار متری در نظر گرفته شده بودند اما مشتریان برای یک قطعه که شاید ارزش ۲۰ میلیون تومانی داشت تا ۵۰۰ میلیون تومان به اعتبار خدمات‌رسانی‌ها پرداخت کرده بودند.

وی بیان کرد: از سوی دیگر با سوءاستفاده از اسامی و علائم نهادهای مقدس و نظام، ارزش افزوده برای عوامل دست‌اندرکار در نظر گرفته بودند اما مردم را از ارزش واقعی و کاربری املاک آگاه کردیم.

دادستان شهرستان دماوند افزود: در بازدیدهای متعدد و دوره‌ای مرتباً در سطح حوزه قضایی گشت‌زنی داریم و بررسی‌ها انجام می‌شود تا در هر نقطه‌ای که چنین ساخت و سازهای غیرمجاز صورت می‌گیرد یا خدمات حاکمیتی غیرمجاز ارائه می‌شود ورود پیدا کنیم.

ابراهیمی بسابی اظهار داشت: ضمن برخورد جدی، اراضی را به حالت سابق بازگردانده و تمام خدمات را قطع می‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم که مردم به واسطه وجود تیر برق یا علمک گاز یا انشعاب آب و به واسطه علائم و عناوین حاکمیتی جمهوری اسلامی فریب بخورند.

وی تاکید کرد: با کلاهبرداران برخورد قاطع صورت می‌گیرد و اگر کسی با علم به این موضوع و اطلاع‌رسانی‌ها باز هم ملک را خریداری کند خودش متضرر می‌شود، با نظارتی که داریم ارزش واقعی املاک را برای خریداران و فروشندگان اعلام می‌کنیم.

 

 

IMAGE اطلاعیه مهم بارشی
یکشنبه, 28 مهر 1398
با استقرار یک سامانه بارشی با دوام و بسیار قدرتمند در... ادامه مطلب ...
IMAGE ورود اولین موج بارشی پائیز در روز یکشنبه
چهارشنبه, 17 مهر 1398
از روز شنبه 20 مهرماه تا دوشنبه 22مهر اولین موج گسترده... ادامه مطلب ...
IMAGE مزرعه محمودیه زیر ذره بین دادستان
سه شنبه, 09 مهر 1398
عاقبت شهرک محمودیه و یا همان مزرعه محمودیه هم مشمول... ادامه مطلب ...
IMAGE خطر تخریب در کمین یکی از مهمترین جاذبه گردشگری محله مرانک
جمعه, 29 شهریور 1398
خانه قدیمی و ارزشمند "میرزا یعقوب علوی"  از جمله بناهای... ادامه مطلب ...
IMAGE اقدام مشترک فرمانداری و اتاق اصناف شهرستان دماوند بر علیه مصرف کنندگان
پنج شنبه, 28 شهریور 1398
حکایت فروشگاه های زنجیره ائی در شهرستان دماوند و... ادامه مطلب ...
IMAGE کاهش محسوس دمای هوا در اولین روزهای مهرماه
چهارشنبه, 27 شهریور 1398
بر اساس آخرین خروجی مدل های هواشناسی در واپسین روزهای... ادامه مطلب ...
IMAGE خرید و فروش مسکن کاهش یافت
چهارشنبه, 27 شهریور 1398
هر چند حجم معاملات مسکن در کشور از اوائل ماه مبارک... ادامه مطلب ...
IMAGE آغاز روند افزایش دمای هوا از ظهر شنبه/بازگشت تابستان
جمعه, 22 شهریور 1398
با خروج امواج ناپایدار و خنک از باند شمالی کشور و دامنه... ادامه مطلب ...
IMAGE جلوگیری از برداشت غیر مجاز آبهای زیرزمینی
جمعه, 22 شهریور 1398
مدیر امور منابع آب شهرستان دماوند گفت: از برداشت غیر... ادامه مطلب ...
IMAGE تداوم هوای خنک تا روز شنبه،احتمال رگبارهای پراکنده در روز جمعه
چهارشنبه, 20 شهریور 1398
آخرین خروجی مدل های هواشناسی بیانگر تداوم استقرار... ادامه مطلب ...
IMAGE کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا
دوشنبه, 18 شهریور 1398
سالروز شهادت مظلومانه سید و سالار شهیدان،حضرت امام... ادامه مطلب ...