ورود ایران به فاز بارش

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
ورود ایران به فاز بارش

آخرین آپدیت نقشه های هواشناسی برای 14 روز آینده بیانگر تقویت و نفوذ متوالی جریانات گرم و مرطوب جنوبی به کشور می باشند که ثمره آن شروع بارش های سریالی در طی دو هفته آینده می باشد.

با توجه به اینکه هسته بارشی امواج وارد شده به ایران طی امروز تا جمعه شمالی و سرد می باشد می توان انتظار داشت که طی شامگاه چهارشنبه و بامداد پنجشنبه شاهد وقوع پدیده رگبار برف و حتی تگرگ در منطقه آبسرد باشیم ولی از روز یکشنبه با جنوبی شدن جریانات و پشتیبانی آن جریانات با هوای گرم اقیانوس هند و دریای سرخ اغلب بارش های در منطقه ما بصورت مخلوط برف و باران و یا حتی باران خواهد بود.

نکته قابل توجه آن است که هر چه به آخر بهمن نزدیکتر شویم به شدت بارش ها افزوده خواهد شد و حتی پیش بینی می شود که در اسفند ماه بارش های بسیار خوبی را در کشور و بویژه منطقه جنوب غرب و دامنه های زاگرس جنوبی نظیر استان فارس و کهکیلویه و بویر احمد شاهد باشیم.

در استان تهران نیز ظاهراً منطقه رودبار قصران،آبعلی و شمال دماوند و شمال غرب فیروزکوه رکورد داران بارش در این مدت خواهند بود و اگر انشاء الله نقشه ها تغییر نکنند اسفند امسال منطقه آبسرد نیز بارش های خوبی را شاهد خواهد بود.