IMAGE هواشناسی هفته آخر آبان 97
جمعه, 25 آبان 1397
هفته ائی که پشت سر گذاشتیم بدون شک یکی از درخشان ترین هفته های چند سال اخیر از نظر بارشی در شهر آبسرد بود و همانند آبسرد دماوند بسیاری از شهرهای کشور بویژه در نیمه شمالی و غربی کشور شاهد بارش رحمت الهی به شکل برف و باران بودند. ولی هفته بعد(26 آبان تا 2 آذر)اوضاع جوی با این هفته کاملاً متفاوت بوده و دیگر خبری از بارش های خوب در شهر آبسرد نخواهد بود  چرا که در یک چشم انداز کلی از روز شنبه(26 آبان) تا جمعه(2 آذر) تقریباً جوی پایدار بر منطقه حاکم خواهد بود و به غیر از رشد موقتی ابر بر روی ارتفاعات و سرمای شبانگاهی پدیده جوی خاص دیگری در منطقه ما اتفاق نخواهد افتاد. از نظر دمائی نیز طی تمامی شب های هفته پیش رو دمای  نزدیک صفر را در شهر آبسرد خواهیم داشت و ممکن است دمای بامدادی در صبح یکشنبه تا 1 درجه زیر صفر نیز کاهش یابد البته در تمامی روزهای هفته پیش رو دمای بیشینه (دمای سایه در ساعات میانی روز) بالای صفر خواهد بود و به قول معروف یک هوای مطبوع کاملاً پائیزی را در شهر آبسرد خواهیم داشت. البته با توجه به خروجی نقشه های پیش بینی بلند مدت(سه ماهه)هواشناسی می توان انتظار داشت که طی هفته های اول و دوم آذر ماه نیز شاهد شروع مجدد بارش ها در منطقه باشیم که امیدواریم بارش های آذرماه نیز به خوبی بارش های هفته سوم آبان باشند(انشاء الله) ادامه مطلب ...
IMAGE کارنامه 3 ساله شهردار آبسرد
یکشنبه, 20 آبان 1397
اوائل آذر ماه 94 بود که سید محمد رفیعی طباطبائی با حکم فرمایشی استاندار وقت تهران و رای اجباری شورای شهر نیمه معلق شهر آبسرد، سکان هدایت شهرداری آبسرد دماوند را در دست گرفت و توفیق اجباری خدمت به مردم آبسرد نصیب ایشان گردید. ادامه مطلب ...
IMAGE هفته بارندگی آبسرد
یکشنبه, 20 آبان 1397
از امروز(یکشنبه 20 آبان 97 ) با ورود موج جدید بارشی از سمت غرب به داخل کشور شاهد شروع ناپایداری ها در بخش های گسترده ائی از کشور و بویژه مناطق غربی و دامنه های زاگرس هستیم که  بتدریج از اواسط وقت امروز با گسترده شدن مناطق تحت تاثیر این سامانه در دامنه های جنوبی البرز و منطقه ما نیز شاهد شروع بارش ها خواهیم بود. ادامه مطلب ...
IMAGE وعده ساخت مجتمع بزرگ گردشگری در شهر آبسرد
چهارشنبه, 16 آبان 1397
مونسان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با حضور صفری فرماندار دماوند،میرزایی نیکو نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس و جمعی از مدیران شهری و شهرستانی از محل احداث هتل و امکانات اقامتی در بلندای بوستان غدیر آبسردبازدید کردند . ادامه مطلب ...
IMAGE پاس گل شورای نگهبان به ترامپ در روز ۱۳ آبان
چهارشنبه, 16 آبان 1397
بعضی وقت ها بعضی ها نادانسته کارهائی می کنند که مصداق عینی ضرب المثل های دوستی خاله خرسه و آب به آسیاب دشمن انداختن می باشد. تازه ترین نمونه از این اقدامات آنچنانی «اعلام نتیجه رد CFT از طرف شورای نگهبان»آن هم درست در روز 13 آبان و هم زمان با شروع دور دوم تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ایران می باشد که واقعاً یک پاس گل عالی به ترامپ،اسرائیل و آل سعود بود و به نوعی همه ما را ناامید کرد. ادامه مطلب ...
IMAGE زمستان نزدیک است
چهارشنبه, 16 آبان 1397
طی ساعات گذشته شهر آبسرد شاهد بارش بسیار خوب باران بود و این رحمت الهی به چهره پائیزی شهر آبسرد رنگ و طراوت دیگری بخشید و ترکیب رنگ سفیدابرهای نزدیک سطح زمین در دامنه کوه و رنگ های زرد و فرمز باغ ها زیباترین مناظر پائیزی را خلق کردند. ادامه مطلب ...
IMAGE ایام 28 و 30 صفرسالروز رحلت پیامبر اکرم(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) وامام رضا (ع) تسلیت باد
چهارشنبه, 16 آبان 1397
ایام بیست و هشتم سالروز رحلت پیامبر اکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) و سالروز شهادت امام حسن مجتبی(ع) و همچنین سی ام صفر سالروز شهادت غریبانه حضرت امام رضا(ع) بر تمام مسلمین جهان و علی الخصوص شیعیان آن امامان معصوم تسلیت باد. ادامه مطلب ...
IMAGE تخریب 30 هکتار ساخت و ساز غیرمجاز در دماوند
یکشنبه, 13 آبان 1397
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند از تخریب 30 هکتار از ساخت و سازهای غیرمجاز در منطقه وادان دماوند خبر داد و گفت: همچنین پنج واحد ساختمانی غیرمجاز در منطقه آبسرد تخریب شد. ادامه مطلب ...
IMAGE مشکل اصلاح‌طلبان و اصول‌گرایان، کاهش شدید مقبولیت است
شنبه, 12 آبان 1397
روزنامه شرق در سرمقاله امروز (12 آبان 97)خود نوشت:احزاب دو قطبی اصلاح‌طلب و اصولگرا به‌عنوان دو حزب فراگیر که طیف‌های متفاوتی از تفکرات وابسته به خود را رهبری می‌کنند، دچار افت مقبولیت شده‌اند و به‌ تبع آن بسیاری از حامیان‌شان را از دست داده‌اند. ادامه مطلب ...
IMAGE احتمال بارندگی در روزهای پایانی هفته
شنبه, 12 آبان 1397
هفته پیش رو از نظر تغییرات جوی دارای دو نیمه کاملاً متفاوت خواهد بود،بدین شکل که نیمه اول هفته شامل روزهای شنبه،یکشنبه و دوشنبه آسمان در شهر آبسرد عموماً نیمه ابری خواهد بود و خبری از بارش نیز در این شهر و مناطق مجاور آن نیست و دمای هوا نیز اندکی افزایش خواهد یافت که این افزایش چندان محسوس و ملموس نبوده و بیشتر خود را در دمای بیشینه(دمای نیمروزی) نشان خواهد داد ولی نیمه دوم هفته با تقویت جریانات بارشی که از سمت غرب وارد کشور ما می شود و با تضعیف پر فشار سرد سیبری در دامنه های جنوبی البرز شرائط برای بارش های نسبتاً خوب در منطقه ما فراهم خواهد شد و انشاء الله طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه شاهد بارش رحمت الهی در شهر آبسرد و مناطق مجاور آن خواهیم بود. ادامه مطلب ...

جوانان می پرسند چرا؟

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
جوانان می پرسند چرا؟

انقلاب اسلامی ایران تا چند روز دیگر 39 ساله می شود و این به معنی آن است که سن انقلاب اسلامی از سن حدود 60 درصد جمعیت ایران بیشتر است و به عبارتی سه پنجم جمعیت ایران یا در زمان انقلاب خیلی کوچک بودند و یا اصلاً در آن زمان به دنیا نیامده بودند.

یکی از سئوالاتی که اغلب متولدین پس از انقلاب از والدین خود می پرسند آن است که "مردم ایران چرا انقلاب کردند؟" و یا اینکه"اصلاً چه نیازی به انقلاب بود؟ "و یا حتی این سئوال که " آیا انقلاب پدیده خوبی است یا نه؟" و صدها سئوال از این دست.

بطور کلی متولدین دهه های 50 و 60 بواسطه شرائط خاصی که در متولد شده اند چندان پیگیر این سئوالات نیستند ولی متولدین دهه های 70 و 80 نگاهی نقادانه به موضوع انقلاب داشته و به اقتضاء سن و سال و شرائط زمان با نسبت به پدیده انقلاب بسیار شکاکانه برخورد می نمایند.

آنها از پدران و مادران خود می پرسند که کارکرد انقلاب چیست و آیا انقلاب چاره تمام مشکلات و معضلات است؟آیا انقلاب خوب است؟اگر خوب است چرا ما نباید انقلاب کنیم و اگر بد است چرا شما انقلاب کردید؟

متاسفانه والدین و متولیان امور فرهنگی یا پاسخی برای این سئوالات ندارند و یا اگر دارند این پاسخ ها آنچنان مبهم است که بیشتر باعث سردرگمی جوانان و نوجوانان شده و هیچ کمکی به ایشان نمی کند.

جوانان و نوجوانانی متولد دهه های 70 و 80 هیچ تصوری از شرائط پیش از انقلاب،زمان انقلاب و دوران جنگ تحمیلی ندارند و به هیچ عنوان شرائط آن زمان را درک نمی کنند،آنها نمی دانند که چرا مردم ایران در سال 57 انقلاب کردند و چرا نظام شاهنشاهی را ساقط کردند و به دنبال چه اهدافی از انقلاب بودند.

نکته جالب توجه آنجاست که بسیاری از متولیان فرهنگی کشور نیز دچار همین "ندانسته ها" می باشند و هیچ پاسخی برای جوانان امروز ندارند و همین "ندانستن" منجر به عدم پاسخگوئی به شبهات شده و همین شبه ها نیز زمینه را برای بوجود آمدن شکاف عمیق بین نسل ها مهیا نموده است.

جوانان از بزرگترها می پرسند که چرا انقلاب کردید و آنها هیچ پاسخی ندارند!نتیجه آن می شود که جوانان مردم انقلابی را افرادی بی هدف و خوش تصور می کنند که فقط برای سرگرمی و هیجان انقلاب کرده اند.

ظاهراً اشکال کار آنجاست که بزرگان و متولیان امور فرهنگی و آموزشی کشور در این 39 سال گذشته هیچ برنامه ائی در جهت تبیین چارچوب های "گفتمان جمهوری اسلامی" و نداشتند و در طول این چهاردهه در مرحله انقلاب و انقلابی گری درجا زده اند و نتوانسته اند از آن مرحله عبور کنند.

شاید بهتر بود که در طی این 39 سال گذشته به جای تاکید بیش از حد به موضوع انقلاب و انقلابی گری به موضوعات مهمتری نظیر مردم سالاری دینی و جمهوریت و هویت ایرانی-اسلامی این جمهوری پرداخته می شد.

انقلاب اتفاقی بود که در برهه ائی خاص به وقوع پیوست و تمام شد و ثمره این اتفاق "جمهوری اسلامی"بود ولی متاسفانه آن اتفاق بیش از ثمره آن مورد توجه قرار گرفت و به همین دلیل نسل جوان نه آن اتفاق را درک می کند و نه ثمره آن را ...!

ترویج و توجیه انقلاب و انقلابی گری برای نظام حکومتی که به ثبات رسیده اصلاً خوب نیست چرا که همین ترویج ساختار شکنی در بلند مدت به ضرر حاکمیت عمل کرده و نسل هایمتولد پس از انقلاب را به انقلاب جدید دعوت می نماید.

از آن بدتر آنکه برخی از بزرگان کشور به جای آنکه "انقلاب" را یک پدیده استثنائی و مربوط به یک  دوره زمان خاص بدانند ،بدون هیچ دلیل منطقی بر طبل انقلاب و انقلابی گری می کوبند و انقلاب را چاره تمام دردها و رافع تمام مشکلات تمام نسل ها معرفی می کنند غافل از آنکه انقلاب شمشیری دو لبه است که چندان قابل اعتماد نیست و گاهی اوقات حتی بر ضد خود عمل می کند.

ما باید از مرحله انقلاب گذر کنیم و به مرحله جمهوریت برسیم و با تاکید بر ایرانی و اسلامی بودن این جمهوری گفتمان خاصی را برای نسل های جوان طرح ریزی کنیم.

البته این نظر نافی اصل "انقلاب و انقلابی گری" نیست و بدون شک وقوع انقلاب اسلامی در ایران یک ضروری و اجتناب ناپذیر بود چرا که در سالهای 56 و 57 بواسطه عملکرد بد نظام پهلوی و خفقان و استبداد نظام ستم شاهی ،جامعه ایران آماده یک انفجار بزرگ بود و لذا هیچ قدرتی توانائی ممانعت از وقوع انقلاب در ایران را نداشت ولی آیا شرائط فعلی کشور با شرائط سالهای 56 و 57 یکسان است؟ آیا جوانان امروز به اندازه سر سوزنی از شرائط بد سیاسی آن روزهای ایران درک و یا شناختی دارند؟ اگر شرائط  امروز و آن روزهای ایران یکسان نیست پس چه لزومی دارد که افکار آن سالها را به خورد جوانان امروز بدهیم و آرمان ملی خود را انقلاب و حرکات انقلابی تعریف کنیم؟

نیاز امروز جامعه ایرانی و اسلامی ما  "تثبیت مردم سالاری دینی" و "توسعه و تعمیق دموکراسی ایرانی-اسلامی" می باشد و در این مسیر ما نیازمند آرامش،اعتدال در گفتار و عمل و دوری از رفتارهای هیجانی و از همه مهمتر پایبندی به معیارها و ارزش های قانونی و دموکراتیک می باشیم و به هیچ عنوان مجاز به ترویج خشونت و رفتارهای احساسی،هیجانی،غیر عاقلانه و غیر مسئولانه نیستیم.

ما از مرحله انقلاب گذر کرده ایم و سالهاست که وارد مرحله جمهوریت شده ایم پس بهتر است که به جای ترویج اندیشه های انقلابی در بین جوانان و نوجوانان به ایشان آرمانهای جمهوری اسلامی و راه زندگی مسالمت آمیز در یک جامعه مردم سالار دین محور را یاد بدهیم و به آنها بگوئیم که راه حل مشکلات جامعه امروز ما قانون گرائی و تحمل افکار مخالف است نه انقلاب.

جوانان و نوجوانان در خصوص انقلاب اسلامی و چرائی آن از ما سئوال می کنند و ما نیز مثل همیشه یا جواب قانع کننده ائی برای ایشان نداریم و یا فقط یک سری شعار کلیشه ائی را تحویل آنها می دهیم و آنها نیز با خود فکر می کنند که نسل گذشته چقدر بلاتکلیف و بی هدف بوده اند و در دلشان به ما و افکار ما و جواب های بی ربط ما می خندند!!!