آغاز بارش ها از هفته سوم بهمن

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
آغاز بارش ها از هفته سوم بهمن

آخرین خروجی مدلهای هواشناسی بیانگر ورود متوالی امواج بارشی به داخل فلات ایران  از هفته سوم بهمن ماه یا به عبارت دقیق تر از روز 22 بهمن ماه به بعد می باشند.

این امواج که عموماً دارای منشاء اروپائی(اقیانوس اطلس شمالی) هستند با هوای نسبتاً سرد پشتیبانی شده و به همین دلیل احتمال بارش برف در بازه زمانی 22 بهمن تا 26 بهمن در بخش های وسیعی از کشور وجود دارد.

عمده فعالیت این سامانه های بارشی در بخش های شمالی کشور و حاشیه جنوبی البرز و زاگرس غربی خواهد بود و در منطقه ما نیز بیشترین شانس بارش متعلق به ارتفاعات شمالی آبسرد و  ارتفاعات شمالی شهر دماوند و مناطق شمال غرب فیروزکوه می باشد که بطور قطع منجر به اختلال در تردد جاده ائی در محورهای شمالی کشور می گردد ضمن آنکه با توجه به رخنه هوای سرد از عرض های شمالی امکان وقوع یک کاهش دمای 8 تا 10 درجه ائی دما نیز وجود دارد.

لازم به توضیح است با توجه به فاصله زمانی امروز (14 بهمن) تا زمان ورود سامانه بارشی به کشور( 21 بهمن) و امکان تغییر نقشه ها در خصوص نحوه فعالیت آن موج در گزارش های بعدی بیشتر اطلاع رسانی خواهد شد.

همچنین یک موج ضعیف و کم دامنه در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه این هفته(18 و 19بهمن) منطقه ما را تحت تاثیر خود قرار می دهد که با توجه به انرژی کم این سامانه نمی توان توقع بارش چندان زیادی از این موج ضعیف را داشت.

از نقطه نظر دمائی نیز از امروز تا 21 بهمن ماه شاهد افزایش تدریجی دما در کل منطقه هستیم که عمده افزایش در دمای بیشینه(ظهر)اتفاق می افتد و شب ها کماکان سرد و گزنده خواهند بود.