آنها که بر طبل جنگ می کوبند...!

آنها که بر طبل جنگ می کوبند...!

این روزها تنش لفظی بین ایران و ایالات متحده آمریکا به اوج خود رسیده است و پس از اعزام ناوگروه یو اس اس آبراهام لینکن به منطقه و استقرار بمب افکن های بی 52 و سامانه دفاع موشکی پاتریوت در خلیج فارس بیش از هر زمان دیگری بوی جنگ بین ایران و آمریکا به مشام می رسد.

هر چند طرف آمریکائی تحت تاثیر القائات گروه جنگ طلب "بی"(بولتون،بن سلمان،بنیامین نتانیاهو) خود را برای یک نبرد محدود (احتمالاً هوائی و دریائی) آماده می کند ولی در داخل کشور هم افرادی هستند که بدون توجه به واقعیت های اقتصادی،اجتماعی و سیاسی امروز ایران و تبعات برخورد نظامی بر طبل جنگ می کوبند و جنگ ایران و آمریکا را در حد یک زد و خورد ساده بین دزد و پلیس سهل و ساده نشان می دهند.

آنها که در داخل کشور بر طبل جنگ می کوبند یا نمی دانند جنگ چیست و یا می دانند و دانسته کشور را به سمت یک جنگ بی فایده و بی نتیجه سوق می دهند.

آخر هر جنگی با هر اندازه و ابعاد که باشد به آتش بس و مذاکره ختم می گردد ولی خساراتی که حدفاصل شروع جنگ تا آتش بس به طرفین وارد می گردد شاید تا سالها قابل جبران نباشد.

جنگ ایران و عراق 8 سال طول کشید ولی تبعات منفی آن حدود 28 سال که گریبانگیر مناطق جنگ زده است و هنوز هم خیل عظیم جانبازان سر افراز با آسیب ها و جراحات جبران ناپذیر آن جنگ دست و پنجه نرم می کنند.

کسانی که بر طبل جنگ می کوبند آیا دردهای یک جانباز قطع نخاع و یا کسی را که یکی از اعضاء بدن را از دست داده را درک می کنند؟ آیا آنها نفس های دردناک یک جانباز شیمیائی را حس کرده اند؟آن کس که بر طبل جنگ می کوبد آیا حاضر است یک ساعت درد جانبازی را تحمل کند؟

جنگ و تقابل نظامی مسابقه فوتبال نیست که با رجز خوانی و کری های بچگانه قبل مسابقه شروع شود و با سوت داور خاتمه یابد!جنگ با رجز خوانی و تنش سیاسی شروع می شود و خسارات هنگفت مالی و جانی خاتمه می یابد.

واقعیت آن است که آمریکا قرار نیست با پول و یا حتی سربازان خودش در این جنگ وارد شود و پول پیمانکاری این جنگ را پیش پیش از عربستان و امارات و بحرین گرفته است و احتمالاً با استفاده از مزدوران آموزش دیده آفریقائی و آمریکای لاتین قرار است در این جنگ وارد شود و با فروش اسلحه و مهمات از طریق قراردادهای تسلیحاتی جدید به کشورهای عربی منطقه برای کارخانه های خودش کار و شغل درست کند! پس این جنگ برای آمریکا  دو سر سود می باشد.

در این بین این ایران و عربستان و امارات و بحرین هستند که بیشترین خسارت را می بینند و در انتها نیز پس از برقراری آتش بس این آمریکا است که برای بازسازی آسیب ها و خسارات کشورهای عربی دوباره جیب این کشورها را خالی می کند و پول نفت آنها را می برد و در این سو نیز ما باید تا ده ها سال تحت تحریم و تبعیض نفت ارزان بفروشیم و پول اندک آن را خرج بازسازی ویرانی های ناشی از جنگ بکنیم.

انتهای این جنگ هر چه که باشد به ضرر ایران است چرا که اقتصاد و جامعه ما توان یک جنگ دیگر را ندارد.

ما همین الان نیز با هزاران مشکل اقتصادی روبرو هستیم و یک دلار آمریکا با صد و پنجاه هزار  ريال ایران برابری می کند و احتمالاً با شروع جنگ این تفاوت به چندین برابر هم خواهد رسید.

آنها که در داخل کشور بر طبل جنگ می کوبند باید بدانند که این جنگ مثل جنگ ایران و عراق نیست که روی زمین برای سالها طول بکشد.

این جنگ حتی شبیه جنگ ایران و داعش نیست که نیروهای ایرانی از همه طرف روی نیروهای نابلد و مبتدی داعش سوار باشند و با کمک نیروی هوائی روسیه و پیاده نظام ارتش های سوریه و عراق از یمین و یسار روی داعشی ها آتش بریزند و آنها را نابود سازند.

همه می دانیم که ناو هواپیمابر آمریکا با یک موشک ایرانی نابود نمی شود و در مقابل هر موشک ما دشمن نیز یک موشک پرتاب خواهد کرد و در صورت احساس خطر در اسرائیل صدها قطعنامه شورای امنیت علیه ما صادر خواهد گردید.

این جنگ جنگ تکنولوژی هوائی و دریائی است،این جنگ جنگ سامانه های موشکی و ضد موشکی است،در این جنگ زیردریائی ها و مین های دریائی و ناوشکن ها حرف اول و آخر را می زنند و این سامانه های جنگ هوائی هستند که طرف پیروز را مشخص می کنند.

تجربه ثابت کرده آمریکائی ها در جنگ به هیچ عنوان تابع اخلاق نبوده و بسیار نامرد می باشند چرا که برای آنها هواپیمای مسافربری با ده ها مسافر هیچ فرقی با اف 14 نداشته و اگر لازم بدانند حاضرند حتی روی شهرها و مناطق مسکونی بمب هسته ائی هم بیاندازند.

از طرفی روی برادران روس هم چندان نمی توان حساب کرد چون جنگ ایران و آمریکا برای روس ها تماماً سود است و با وقوع این جنگ می توانند هم به ما اسلحه بفروشند و هم به آمریکائی ها ضربه بزنند و در انتها نیز ایران را قربانی بازی خود با آمریکا نمایند.

اروپائی ها و کشورهای شرق دور نیز عملاً تابع آمریکا هستند و مطمئناً در این جنگ طرف آمریکا را خواهند گرفت.

کشورهای همسایه نیز هر چند در ظاهر یار ایران هستند ولی در زمان انتخاب طرف آمریکا را خواهند گرفت و ما را به نازلترین بهاء به غربی ها خواهند فروخت.

در این بین اسرائیل هم منتظر فرصت است که از آب گل آلود ماهی گرفته و با حمله به جنوب لبنان و باریکه غزه و اشغال آن نواحی این مناطق را مانند جولان اشغالی ضمیمه خاک خود کند و شیعیان جنوب لبنان را به خاک و خون کشیده و کار مبارزان فلسطینی را یک سره نماید.

اگر قرار است ما روز آخر مذاکره و مصالحه کنیم پس چه بهتر که همین امروز آماده این مهم شویم و نگذاریم جنگ طلبان داخلی ما را درون چاه جنگ بیاندازند و با عقلانیت و تدبیر از هرگونه برخورد احساسی پرهیز نموده و با درایت خودمان ایران را از خطر جنگ محفوظ نگه داریم.

IMAGE احتمال طغیان آفت ملخ در مراتع و باغات شهر آبسرد طی تابستان سال جاری
دوشنبه, 29 ارديبهشت 1399
ملخ های بومی به عنوان حشراتی بی آزار و کم خطر همواره... ادامه مطلب ...
IMAGE آخرین رگبارهای اردیبهشت در آخرین روزهای اردیبهشت
یکشنبه, 28 ارديبهشت 1399
بتدریج با نزدیک شدن به آخرین روزهای اردیبهشت ماه شاهد... ادامه مطلب ...
IMAGE اخبار شهر آبسرد/از تلاش مضاعف شهرداری برای اجرای هر چه سریعتر پروژه ها تا پیروزی در دعوای حقوقی
شنبه, 27 ارديبهشت 1399
تلاش شهرداری آبسرد بر اجرای هر چه سریع تر پروژه ها به... ادامه مطلب ...
IMAGE کرونای شکست ناپذیر...!
شنبه, 27 ارديبهشت 1399
ظاهراً ویروس کرونا قصد ندارد به این زودی ها در مقابل... ادامه مطلب ...
IMAGE دماوند همچنان می لرزد/ دماوند در وضعیت نارنجی است
یکشنبه, 21 ارديبهشت 1399
ظاهراً سریال زلزله های کوچک و متوسط در شهرستان دماوند... ادامه مطلب ...
IMAGE علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد/خطر زمین لرزه های بزرگ در آبسرد جدی و همیشگی است
جمعه, 19 ارديبهشت 1399
زلزله نسبتاً شدید پنج و یک دهم ریشتری بامداد جمعه... ادامه مطلب ...
IMAGE عزم جدی شهرداری آبسرد برای ساماندهی تبلیغات محیطی
یکشنبه, 14 ارديبهشت 1399
در شهر آبسرد به هر سمت و سو که نگاه کنیم با تعداد زیادی... ادامه مطلب ...
IMAGE اتاق اصناف شهرستان دماوند،تابع قانون،موازی با قانون یا فراتر از قانون؟
شنبه, 13 ارديبهشت 1399
چند هفته ای است که اتاق اصناف شهرستان دماوند و ریاست... ادامه مطلب ...
IMAGE تغییر الگوی کشت ضامن بقای منابع آبی آبسرد
جمعه, 12 ارديبهشت 1399
هر سال که می گذرد سطح آب چاه های شهر آبسرد پائین تر می... ادامه مطلب ...
IMAGE پیش بینی هواشناسی/هفته سوم اردیبهشت،ابتدای هفته بارانی،انتهای هفته گرم و آفتابی
جمعه, 12 ارديبهشت 1399
بر اساس آخرین خروجی نقشه ها و الگوهای هواشناسی بتدریج... ادامه مطلب ...
IMAGE جدال شهرکهای صنعتی و شهرک های ویلایی در شهرستان دماوند
چهارشنبه, 10 ارديبهشت 1399
در حالیکه شهر کویری ایوانکی واقع در استان سمنان و... ادامه مطلب ...
IMAGE پیش بینی هواشناسی/تداوم بارش ها تا اواسط هفته آینده
دوشنبه, 08 ارديبهشت 1399
بررسی الگوها و نقشه های هواشناسی بیانگر ورود پی در پی... ادامه مطلب ...