آنها که بر طبل جنگ می کوبند...!

آنها که بر طبل جنگ می کوبند...!

این روزها تنش لفظی بین ایران و ایالات متحده آمریکا به اوج خود رسیده است و پس از اعزام ناوگروه یو اس اس آبراهام لینکن به منطقه و استقرار بمب افکن های بی 52 و سامانه دفاع موشکی پاتریوت در خلیج فارس بیش از هر زمان دیگری بوی جنگ بین ایران و آمریکا به مشام می رسد.

هر چند طرف آمریکائی تحت تاثیر القائات گروه جنگ طلب "بی"(بولتون،بن سلمان،بنیامین نتانیاهو) خود را برای یک نبرد محدود (احتمالاً هوائی و دریائی) آماده می کند ولی در داخل کشور هم افرادی هستند که بدون توجه به واقعیت های اقتصادی،اجتماعی و سیاسی امروز ایران و تبعات برخورد نظامی بر طبل جنگ می کوبند و جنگ ایران و آمریکا را در حد یک زد و خورد ساده بین دزد و پلیس سهل و ساده نشان می دهند.

آنها که در داخل کشور بر طبل جنگ می کوبند یا نمی دانند جنگ چیست و یا می دانند و دانسته کشور را به سمت یک جنگ بی فایده و بی نتیجه سوق می دهند.

آخر هر جنگی با هر اندازه و ابعاد که باشد به آتش بس و مذاکره ختم می گردد ولی خساراتی که حدفاصل شروع جنگ تا آتش بس به طرفین وارد می گردد شاید تا سالها قابل جبران نباشد.

جنگ ایران و عراق 8 سال طول کشید ولی تبعات منفی آن حدود 28 سال که گریبانگیر مناطق جنگ زده است و هنوز هم خیل عظیم جانبازان سر افراز با آسیب ها و جراحات جبران ناپذیر آن جنگ دست و پنجه نرم می کنند.

کسانی که بر طبل جنگ می کوبند آیا دردهای یک جانباز قطع نخاع و یا کسی را که یکی از اعضاء بدن را از دست داده را درک می کنند؟ آیا آنها نفس های دردناک یک جانباز شیمیائی را حس کرده اند؟آن کس که بر طبل جنگ می کوبد آیا حاضر است یک ساعت درد جانبازی را تحمل کند؟

جنگ و تقابل نظامی مسابقه فوتبال نیست که با رجز خوانی و کری های بچگانه قبل مسابقه شروع شود و با سوت داور خاتمه یابد!جنگ با رجز خوانی و تنش سیاسی شروع می شود و خسارات هنگفت مالی و جانی خاتمه می یابد.

واقعیت آن است که آمریکا قرار نیست با پول و یا حتی سربازان خودش در این جنگ وارد شود و پول پیمانکاری این جنگ را پیش پیش از عربستان و امارات و بحرین گرفته است و احتمالاً با استفاده از مزدوران آموزش دیده آفریقائی و آمریکای لاتین قرار است در این جنگ وارد شود و با فروش اسلحه و مهمات از طریق قراردادهای تسلیحاتی جدید به کشورهای عربی منطقه برای کارخانه های خودش کار و شغل درست کند! پس این جنگ برای آمریکا  دو سر سود می باشد.

در این بین این ایران و عربستان و امارات و بحرین هستند که بیشترین خسارت را می بینند و در انتها نیز پس از برقراری آتش بس این آمریکا است که برای بازسازی آسیب ها و خسارات کشورهای عربی دوباره جیب این کشورها را خالی می کند و پول نفت آنها را می برد و در این سو نیز ما باید تا ده ها سال تحت تحریم و تبعیض نفت ارزان بفروشیم و پول اندک آن را خرج بازسازی ویرانی های ناشی از جنگ بکنیم.

انتهای این جنگ هر چه که باشد به ضرر ایران است چرا که اقتصاد و جامعه ما توان یک جنگ دیگر را ندارد.

ما همین الان نیز با هزاران مشکل اقتصادی روبرو هستیم و یک دلار آمریکا با صد و پنجاه هزار  ريال ایران برابری می کند و احتمالاً با شروع جنگ این تفاوت به چندین برابر هم خواهد رسید.

آنها که در داخل کشور بر طبل جنگ می کوبند باید بدانند که این جنگ مثل جنگ ایران و عراق نیست که روی زمین برای سالها طول بکشد.

این جنگ حتی شبیه جنگ ایران و داعش نیست که نیروهای ایرانی از همه طرف روی نیروهای نابلد و مبتدی داعش سوار باشند و با کمک نیروی هوائی روسیه و پیاده نظام ارتش های سوریه و عراق از یمین و یسار روی داعشی ها آتش بریزند و آنها را نابود سازند.

همه می دانیم که ناو هواپیمابر آمریکا با یک موشک ایرانی نابود نمی شود و در مقابل هر موشک ما دشمن نیز یک موشک پرتاب خواهد کرد و در صورت احساس خطر در اسرائیل صدها قطعنامه شورای امنیت علیه ما صادر خواهد گردید.

این جنگ جنگ تکنولوژی هوائی و دریائی است،این جنگ جنگ سامانه های موشکی و ضد موشکی است،در این جنگ زیردریائی ها و مین های دریائی و ناوشکن ها حرف اول و آخر را می زنند و این سامانه های جنگ هوائی هستند که طرف پیروز را مشخص می کنند.

تجربه ثابت کرده آمریکائی ها در جنگ به هیچ عنوان تابع اخلاق نبوده و بسیار نامرد می باشند چرا که برای آنها هواپیمای مسافربری با ده ها مسافر هیچ فرقی با اف 14 نداشته و اگر لازم بدانند حاضرند حتی روی شهرها و مناطق مسکونی بمب هسته ائی هم بیاندازند.

از طرفی روی برادران روس هم چندان نمی توان حساب کرد چون جنگ ایران و آمریکا برای روس ها تماماً سود است و با وقوع این جنگ می توانند هم به ما اسلحه بفروشند و هم به آمریکائی ها ضربه بزنند و در انتها نیز ایران را قربانی بازی خود با آمریکا نمایند.

اروپائی ها و کشورهای شرق دور نیز عملاً تابع آمریکا هستند و مطمئناً در این جنگ طرف آمریکا را خواهند گرفت.

کشورهای همسایه نیز هر چند در ظاهر یار ایران هستند ولی در زمان انتخاب طرف آمریکا را خواهند گرفت و ما را به نازلترین بهاء به غربی ها خواهند فروخت.

در این بین اسرائیل هم منتظر فرصت است که از آب گل آلود ماهی گرفته و با حمله به جنوب لبنان و باریکه غزه و اشغال آن نواحی این مناطق را مانند جولان اشغالی ضمیمه خاک خود کند و شیعیان جنوب لبنان را به خاک و خون کشیده و کار مبارزان فلسطینی را یک سره نماید.

اگر قرار است ما روز آخر مذاکره و مصالحه کنیم پس چه بهتر که همین امروز آماده این مهم شویم و نگذاریم جنگ طلبان داخلی ما را درون چاه جنگ بیاندازند و با عقلانیت و تدبیر از هرگونه برخورد احساسی پرهیز نموده و با درایت خودمان ایران را از خطر جنگ محفوظ نگه داریم.

مرکز خدمات حقوقی آبسرد
IMAGE نیمه دوم هفته دوم خرداد،افزایش دما به همراه بارش های رگباری
شنبه, 04 خرداد 1398
بطور طبیعی در فلات مرکزی ایران خرداد ماه زمان آغاز... ادامه مطلب ...
IMAGE انسداد و مسلوب المنفعه شدن 8 حلقه چاه آب غیر مجاز
شنبه, 04 خرداد 1398
ظاهراً این روزها شهرستان دماوند علاوه بر مشکل زمین... ادامه مطلب ...
IMAGE شب های قدر بر مومنان خدا جو گرامی باد
جمعه, 03 خرداد 1398
شب قدر است و من قدری ندارم چه سازم توشه قبری ندارم شب... ادامه مطلب ...
IMAGE شروع موج جدید بارش های رگباری از هفته آخر اردیبهشت/خرداد با باران می آید
یکشنبه, 22 ارديبهشت 1398
مطابق آخرین خروجی مدل های میان مدت هواشناسی با نفوذ... ادامه مطلب ...
IMAGE آنها که بر طبل جنگ می کوبند...!
شنبه, 21 ارديبهشت 1398
این روزها تنش لفظی بین ایران و ایالات متحده آمریکا به... ادامه مطلب ...
IMAGE پایان هر جنگی مذاکره است!
پنج شنبه, 19 ارديبهشت 1398
نگاه تحليلگران: "پایان هر جنگی مذاکره است!" علی آهنگر،... ادامه مطلب ...
IMAGE تشریح وضعیت آب روستائی در شهرستان دماوند
پنج شنبه, 19 ارديبهشت 1398
مدیر آب و فاضلاب روستایی شهرستان دماوند با بیان اینکه... ادامه مطلب ...
IMAGE ورود موج جدید بارشی در روزهای پایانی هفته
چهارشنبه, 18 ارديبهشت 1398
از امروز (چهارشنبه 18 اردیبهشت) بتدریج با ورود یک موج... ادامه مطلب ...
IMAGE از ساسی مانکن تا آبراهام لینکلن
سه شنبه, 17 ارديبهشت 1398
صبح روز سه شنبه (17 اردیبهشت 98)در حالیکه همه نگاه ها... ادامه مطلب ...
IMAGE روسیه برنده نهائی جنگ ایران و آمریکا
سه شنبه, 17 ارديبهشت 1398
ظاهراً روس ها از اینکه بین ایران و آمریکا جنگی اتفاق... ادامه مطلب ...
IMAGE خروج ایران از برجام،همان چیزی که ترامپ می خواهد
سه شنبه, 17 ارديبهشت 1398
در خبرهای امروز آمده بود که ، احتمالا حسن روحانی،... ادامه مطلب ...
IMAGE حلول ماه مبارک رمضان مبارک باد
یکشنبه, 15 ارديبهشت 1398
حلول ماه مبارک رمضان بر تمام مسلمانان جهان و بویژه... ادامه مطلب ...