آنها که بر طبل جنگ می کوبند...!

آنها که بر طبل جنگ می کوبند...!

این روزها تنش لفظی بین ایران و ایالات متحده آمریکا به اوج خود رسیده است و پس از اعزام ناوگروه یو اس اس آبراهام لینکن به منطقه و استقرار بمب افکن های بی 52 و سامانه دفاع موشکی پاتریوت در خلیج فارس بیش از هر زمان دیگری بوی جنگ بین ایران و آمریکا به مشام می رسد.

هر چند طرف آمریکائی تحت تاثیر القائات گروه جنگ طلب "بی"(بولتون،بن سلمان،بنیامین نتانیاهو) خود را برای یک نبرد محدود (احتمالاً هوائی و دریائی) آماده می کند ولی در داخل کشور هم افرادی هستند که بدون توجه به واقعیت های اقتصادی،اجتماعی و سیاسی امروز ایران و تبعات برخورد نظامی بر طبل جنگ می کوبند و جنگ ایران و آمریکا را در حد یک زد و خورد ساده بین دزد و پلیس سهل و ساده نشان می دهند.

آنها که در داخل کشور بر طبل جنگ می کوبند یا نمی دانند جنگ چیست و یا می دانند و دانسته کشور را به سمت یک جنگ بی فایده و بی نتیجه سوق می دهند.

آخر هر جنگی با هر اندازه و ابعاد که باشد به آتش بس و مذاکره ختم می گردد ولی خساراتی که حدفاصل شروع جنگ تا آتش بس به طرفین وارد می گردد شاید تا سالها قابل جبران نباشد.

جنگ ایران و عراق 8 سال طول کشید ولی تبعات منفی آن حدود 28 سال که گریبانگیر مناطق جنگ زده است و هنوز هم خیل عظیم جانبازان سر افراز با آسیب ها و جراحات جبران ناپذیر آن جنگ دست و پنجه نرم می کنند.

کسانی که بر طبل جنگ می کوبند آیا دردهای یک جانباز قطع نخاع و یا کسی را که یکی از اعضاء بدن را از دست داده را درک می کنند؟ آیا آنها نفس های دردناک یک جانباز شیمیائی را حس کرده اند؟آن کس که بر طبل جنگ می کوبد آیا حاضر است یک ساعت درد جانبازی را تحمل کند؟

جنگ و تقابل نظامی مسابقه فوتبال نیست که با رجز خوانی و کری های بچگانه قبل مسابقه شروع شود و با سوت داور خاتمه یابد!جنگ با رجز خوانی و تنش سیاسی شروع می شود و خسارات هنگفت مالی و جانی خاتمه می یابد.

واقعیت آن است که آمریکا قرار نیست با پول و یا حتی سربازان خودش در این جنگ وارد شود و پول پیمانکاری این جنگ را پیش پیش از عربستان و امارات و بحرین گرفته است و احتمالاً با استفاده از مزدوران آموزش دیده آفریقائی و آمریکای لاتین قرار است در این جنگ وارد شود و با فروش اسلحه و مهمات از طریق قراردادهای تسلیحاتی جدید به کشورهای عربی منطقه برای کارخانه های خودش کار و شغل درست کند! پس این جنگ برای آمریکا  دو سر سود می باشد.

در این بین این ایران و عربستان و امارات و بحرین هستند که بیشترین خسارت را می بینند و در انتها نیز پس از برقراری آتش بس این آمریکا است که برای بازسازی آسیب ها و خسارات کشورهای عربی دوباره جیب این کشورها را خالی می کند و پول نفت آنها را می برد و در این سو نیز ما باید تا ده ها سال تحت تحریم و تبعیض نفت ارزان بفروشیم و پول اندک آن را خرج بازسازی ویرانی های ناشی از جنگ بکنیم.

انتهای این جنگ هر چه که باشد به ضرر ایران است چرا که اقتصاد و جامعه ما توان یک جنگ دیگر را ندارد.

ما همین الان نیز با هزاران مشکل اقتصادی روبرو هستیم و یک دلار آمریکا با صد و پنجاه هزار  ريال ایران برابری می کند و احتمالاً با شروع جنگ این تفاوت به چندین برابر هم خواهد رسید.

آنها که در داخل کشور بر طبل جنگ می کوبند باید بدانند که این جنگ مثل جنگ ایران و عراق نیست که روی زمین برای سالها طول بکشد.

این جنگ حتی شبیه جنگ ایران و داعش نیست که نیروهای ایرانی از همه طرف روی نیروهای نابلد و مبتدی داعش سوار باشند و با کمک نیروی هوائی روسیه و پیاده نظام ارتش های سوریه و عراق از یمین و یسار روی داعشی ها آتش بریزند و آنها را نابود سازند.

همه می دانیم که ناو هواپیمابر آمریکا با یک موشک ایرانی نابود نمی شود و در مقابل هر موشک ما دشمن نیز یک موشک پرتاب خواهد کرد و در صورت احساس خطر در اسرائیل صدها قطعنامه شورای امنیت علیه ما صادر خواهد گردید.

این جنگ جنگ تکنولوژی هوائی و دریائی است،این جنگ جنگ سامانه های موشکی و ضد موشکی است،در این جنگ زیردریائی ها و مین های دریائی و ناوشکن ها حرف اول و آخر را می زنند و این سامانه های جنگ هوائی هستند که طرف پیروز را مشخص می کنند.

تجربه ثابت کرده آمریکائی ها در جنگ به هیچ عنوان تابع اخلاق نبوده و بسیار نامرد می باشند چرا که برای آنها هواپیمای مسافربری با ده ها مسافر هیچ فرقی با اف 14 نداشته و اگر لازم بدانند حاضرند حتی روی شهرها و مناطق مسکونی بمب هسته ائی هم بیاندازند.

از طرفی روی برادران روس هم چندان نمی توان حساب کرد چون جنگ ایران و آمریکا برای روس ها تماماً سود است و با وقوع این جنگ می توانند هم به ما اسلحه بفروشند و هم به آمریکائی ها ضربه بزنند و در انتها نیز ایران را قربانی بازی خود با آمریکا نمایند.

اروپائی ها و کشورهای شرق دور نیز عملاً تابع آمریکا هستند و مطمئناً در این جنگ طرف آمریکا را خواهند گرفت.

کشورهای همسایه نیز هر چند در ظاهر یار ایران هستند ولی در زمان انتخاب طرف آمریکا را خواهند گرفت و ما را به نازلترین بهاء به غربی ها خواهند فروخت.

در این بین اسرائیل هم منتظر فرصت است که از آب گل آلود ماهی گرفته و با حمله به جنوب لبنان و باریکه غزه و اشغال آن نواحی این مناطق را مانند جولان اشغالی ضمیمه خاک خود کند و شیعیان جنوب لبنان را به خاک و خون کشیده و کار مبارزان فلسطینی را یک سره نماید.

اگر قرار است ما روز آخر مذاکره و مصالحه کنیم پس چه بهتر که همین امروز آماده این مهم شویم و نگذاریم جنگ طلبان داخلی ما را درون چاه جنگ بیاندازند و با عقلانیت و تدبیر از هرگونه برخورد احساسی پرهیز نموده و با درایت خودمان ایران را از خطر جنگ محفوظ نگه داریم.

IMAGE منتظر افزایش محسوس دما در کشور باشید
سه شنبه, 18 تیر 1398
طبق آخرین خروجی مدل های هواشناسی اوایل دهه سوم تیر ماه... ادامه مطلب ...
IMAGE آغاز موج جدید تخریب ساخت و سازهای غیر مجاز در شهرستان دماوند/این بار نوبت چنار شرق بود
پنج شنبه, 13 تیر 1398
دادستان شهرستان دماوند از قلع و قمع ۵۴ فقره ساخت و ساز... ادامه مطلب ...
IMAGE آغاز روند افزایش دما از ظهر چهارشنبه
سه شنبه, 11 تیر 1398
مطابق آخرین خروجی نقشه های هواشناسی با خروج تدریجی... ادامه مطلب ...
IMAGE بوستان غدیر شهر آبسرد،فرصتی که نادیده گرفته شده است
سه شنبه, 11 تیر 1398
بوستان غدیر شهر آبسرد از جمله معدود بوستان های شهری... ادامه مطلب ...
IMAGE زمان کوچ شهرداران فرا رسید/آیا شهردار آبسرد از قانون تبعیت خواهد کرد؟
دوشنبه, 10 تیر 1398
هفته گذشته سخنگوی وزیر کشور از ابلاغ دستورالعمل جدید... ادامه مطلب ...
IMAGE کاهش ۱۰ درجه‌ای دمای هوا در شمال و شمال غرب کشور طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه
شنبه, 08 تیر 1398
براساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی به تدریج از فردا... ادامه مطلب ...
IMAGE روستای گرمابسرد،سرزمین خودمختار!
سه شنبه, 04 تیر 1398
مسئول روابط عمومی نماینده دماوند و فیروزکوه در مجلس... ادامه مطلب ...
IMAGE آغاز فعالیت یگان حفاظت از امور اراضی ناجای شرق تهران
سه شنبه, 04 تیر 1398
سردار  عبدالرضا ناظری در مصاحبه با خبرنگار صدا و سیما... ادامه مطلب ...
IMAGE رواج پدیده شوم زمین خواری در شهرستان دماوند
سه شنبه, 04 تیر 1398
رئیس ثبت اسناد و املاک شهرستان دماوند با بیان اینکه... ادامه مطلب ...
IMAGE اولین موج گرم تابستانی به آبسرد می رسد
جمعه, 31 خرداد 1398
هر چند بسیاری از شهرهای جنوبی کشور چند هفته است که... ادامه مطلب ...
IMAGE کمربندی جنوبی گیلاوند،از ایده تا عمل
پنج شنبه, 30 خرداد 1398
چند سالی است که غروب روزهای تعطیل(بویژه اگر تعطیلات... ادامه مطلب ...
IMAGE تغییر کاربری و تصرف اراضی ملی با ایجاد شهرک ۱۰۰ هکتاری
چهارشنبه, 29 خرداد 1398
 حالا دیگر تصرف اراضی ملی و تغییر کاربری زمین در... ادامه مطلب ...