IMAGE سال رونق تولید
پنج شنبه, 01 فروردين 1398
سال 97 سال پر ماجرا و سختی بود، در این سال تورم و بی... ادامه مطلب ...
IMAGE ساقیا آمدن عید مبارک بادت
پنج شنبه, 01 فروردين 1398
سال نو و نوروز باستانی بر تمام هموطنان و همشهریان... ادامه مطلب ...
IMAGE درسهای سال 97
سه شنبه, 28 اسفند 1397
تا چند ساعت دیگر سال 97 به انتها می رسد و جای خود را به... ادامه مطلب ...
IMAGE میلاد با سعادت حضرت علی(ع)مبارک
سه شنبه, 28 اسفند 1397
میلاد با سعادت مولود کعبه،مولای متقیان مظهر علم و عزت... ادامه مطلب ...
IMAGE چالش درخت کاج
پنج شنبه, 23 اسفند 1397
سردار علی فدوی معاون هماهنگ‌کننده سپاه با اشاره به... ادامه مطلب ...
IMAGE ورود دو موج بارشی به منطقه آبسرد در آخرین روزهای سال 97
سه شنبه, 21 اسفند 1397
خروجی اغلب نقشه های هواشناسی برای 8 روز آینده(21 اسفند 97... ادامه مطلب ...
IMAGE تعادل شکننده وضع موجود
دوشنبه, 20 اسفند 1397
به قلم دکتر موسی غنی نژاد تجارت فردا فضای... ادامه مطلب ...
IMAGE فروشگاه های زنجیره ائی شهرستان دماوند در برزخ بودن و نبودن
شنبه, 18 اسفند 1397
چندی وقتی است که موضوع حضور فروشگاه های زنجیره ائی در... ادامه مطلب ...
IMAGE خود تحریمی از ترس تحریم
شنبه, 18 اسفند 1397
شاید شما هم افرادی دیده باشید که از ترس شکست خوردن حتی... ادامه مطلب ...
IMAGE نقشه راه پیروزی در جنگ اقتصادی
جمعه, 17 اسفند 1397
آقای روحانی روز چهارشنبه 15 اسفند در جمع مردم گیلان با... ادامه مطلب ...
IMAGE پيش بيني هواشناسان جهانی برای منطقه خاورمیانه و ایران طی بهار 2019/بهار پر بارش در انتظار آبسرد
جمعه, 17 اسفند 1397
وضعیت بارش ها در سه ماهه اول سال 98 در فلات ایران چگونه... ادامه مطلب ...

نقشه راه پیروزی در جنگ اقتصادی

نقشه راه پیروزی در جنگ اقتصادی

آقای روحانی روز چهارشنبه 15 اسفند در جمع مردم گیلان با اشاره به تشدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران گفت: «در یک شرایط عادی نیستیم و در شرایط جنگ روانی و اقتصادی هستیم. در یک میدان نبرد‌ برابر دشمن هستیم، عقب‌نشینی در این مرحله برابر از دست دادن همه دستاوردها از‌ دوران مشروطه تا‌کنون است»

آقای روحانی با اشاره به فرایند بازگشت و تشدید تحریم‌ها در ماه‌های گذشته گفت: «دشمنان می‌خواستند امسال را سال شکست ایران و پیروزی خود قرار دهند اما ملت بزرگ ما در تمام مراحل سخت امسال، برابر فشار دشمنان ایستادگی‌کردند. در مرحله بعدی آمریکایی‌ها نقشه خود را برای فلج کردن اقتصاد ایران در آبان ماه طرح‌ریزی و پیاده کردند اما در تمام این مراحل دشوار سرنوشت‌ساز مردم مقاومت کردند»

او با بیان اینکه از لحاظ آمار اقتصادی سخت‌ترین ماه‌های ما شهریور و مهر بود و تا حدی هم در بهمن؛ بهترین ماه‌ها هم آذر و دی ماه بود، گفت: «دشمن ‌در اجلاس ورشو برای توطئه‌ علیه ایران ‌به موفقیتی دست پیدا نکرد‌ ولی مشکلاتی را ایجاد کرده است»

روحانی به نشست اعضای هیات دولت در اردیبهشت ۹۷ در جلسه‌ای در حضور مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: «در آن جلسه گفتم شرایط جنگ اقتصادی است و نیاز به فرمانده داریم، ‌گفتم خود جنابعالی به عنوان رهبر نظام جمهوری اسلامی فرماندهی را بر‌عهده گیرید،ایشان فرمودند هم شرایط جنگ است و هم فرمانده لازم است، فرمانده خود رئیس‌جمهور باشد»

حال سئوال ما از آقای رئیس جمهور این است که در این شرائط جنگ اقتصادی برنامه نظام برای پیروزی در این جنگ چیست؟آیا با وجود آقازاده های فاسد و کفتار صفت که در پی چپاول بیت المال و انتقال ارز به خارج هستند می شود در این جنگ پیروز شد؟آیا با وجود قاچاقچیان و پشتیبانان داخلی و خارجی ایشان که حتی به گوسفند و رب گوجه هم رحم نمی کنند می توان از این معرکه سربلند بیرون آمد؟

تا وقتی که ما در کشور مدیران فاسد داریم هیچ امیدی به پیروزی در این جنگ نیست چرا که همین مدیران فاسد همچون ستون پنجم دشمن از درون به مردم و نظام ضربه می زنند و زمینه را برای ناامیدی مردم فراهم می آورند.

از سوی دیگر اقتصاد دولتی و خصولتی ما توانائی و چالاکی لازم برای این جنگ را ندارد و دستگاه های دولتی و شرکت های نیمه دولتی با بی انضباطی های مالی خود انرژی ما را در این نبرد خواهند گرفت.

همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند راه پیروزی در این جنگ واگذاری کار به مردم و تقویت بخش خصوصی و رعایت انضباط مالی در بودجه ریزی کشور می باشد.

در جنگ اقتصادی ما به جای موشک و توپ و تانک به کارآفرینی و ارزآوری و صرفه جوئی ارزی نیاز داریم و در این شرائط هر یک دلار ارز می تواند همانند یک گلوله برای ما کارساز باشد.

در این شرائط دولت باید کار اقتصادی و تولید و صادرات را به دست جوانان کارآفریتن سپرده و با خلع ید از مجموعه های دولتی ،شبه دولتی و خصولتی زمینه را برای بالندگی بخش خصوصی واقعی فراهم آورد چرا که آمریکا هیچگاه نمی تواند 80 میلیون را با هم تحریم کند و در انتها نیز این مردم ایران خواهند بود که پیروز این میدان خواهند شد.