IMAGE سال رونق تولید
پنج شنبه, 01 فروردين 1398
سال 97 سال پر ماجرا و سختی بود، در این سال تورم و بی... ادامه مطلب ...
IMAGE ساقیا آمدن عید مبارک بادت
پنج شنبه, 01 فروردين 1398
سال نو و نوروز باستانی بر تمام هموطنان و همشهریان... ادامه مطلب ...
IMAGE درسهای سال 97
سه شنبه, 28 اسفند 1397
تا چند ساعت دیگر سال 97 به انتها می رسد و جای خود را به... ادامه مطلب ...
IMAGE میلاد با سعادت حضرت علی(ع)مبارک
سه شنبه, 28 اسفند 1397
میلاد با سعادت مولود کعبه،مولای متقیان مظهر علم و عزت... ادامه مطلب ...
IMAGE چالش درخت کاج
پنج شنبه, 23 اسفند 1397
سردار علی فدوی معاون هماهنگ‌کننده سپاه با اشاره به... ادامه مطلب ...
IMAGE ورود دو موج بارشی به منطقه آبسرد در آخرین روزهای سال 97
سه شنبه, 21 اسفند 1397
خروجی اغلب نقشه های هواشناسی برای 8 روز آینده(21 اسفند 97... ادامه مطلب ...
IMAGE تعادل شکننده وضع موجود
دوشنبه, 20 اسفند 1397
به قلم دکتر موسی غنی نژاد تجارت فردا فضای... ادامه مطلب ...
IMAGE فروشگاه های زنجیره ائی شهرستان دماوند در برزخ بودن و نبودن
شنبه, 18 اسفند 1397
چندی وقتی است که موضوع حضور فروشگاه های زنجیره ائی در... ادامه مطلب ...
IMAGE خود تحریمی از ترس تحریم
شنبه, 18 اسفند 1397
شاید شما هم افرادی دیده باشید که از ترس شکست خوردن حتی... ادامه مطلب ...
IMAGE نقشه راه پیروزی در جنگ اقتصادی
جمعه, 17 اسفند 1397
آقای روحانی روز چهارشنبه 15 اسفند در جمع مردم گیلان با... ادامه مطلب ...
IMAGE پيش بيني هواشناسان جهانی برای منطقه خاورمیانه و ایران طی بهار 2019/بهار پر بارش در انتظار آبسرد
جمعه, 17 اسفند 1397
وضعیت بارش ها در سه ماهه اول سال 98 در فلات ایران چگونه... ادامه مطلب ...

مراقب باشیم قربانی جنگ سرد روسیه و آمریکا نشویم

مراقب باشیم قربانی جنگ سرد روسیه و آمریکا نشویم

در روزهای ابتدائی پیروزی انقلاب اسلامی شعار «نه شرقی،نه غربی،جمهوری اسلامی: یکی از اصلی ترین و اساسی ترین شعارهای مردم ایران بود.

شاید ریشه این شعار که به واقع خواست قلبی اغلب مردم ایران در آن برهه زمانی بود همانا سابقه چند صد ساله دخالت های دولت های روس و انگلیس در امور داخلی ایران بود،دخالت هائی که از زمان روی کارآمدن سلسله قاجار در ایران حالت علنی به خود گرفت و در دوران پهلوی اول و دوم به اوج خود رسید.

مردم ایران در روزهای نخست انقلاب این شعار را فریاد زدند و در 13 آبان سال 1358 بخشی از آن را عملی کردند ولی افسوس و صد افسوس که این شعار خیلی زود به فراموشی سپرده شد و مردم  ایران فراموش کردند که باید بعد از آمریکا پای شوروی و انگلیس را هم از ایران قطع کنند و عاقبت آنچه نباید می شد اتفاق افتاد و نگاه به شرق جای شعار «نه شرقی» را گرفت و برخی از بزرگان نظام دلباخته شرق و مشخصاً دولت فخیمه روسیه شدند و گمان کردند که از آسیاب روس ها گندمی برای ایران آرد می شود.

تاریخ معاصر ما پر است از خباثت ها و دشمنی های روس ها،از عهدنامه های ننگین گلستان و ترکمانچای گرفته تا اشغال ایران در زمان جنگ جهانی دوم و غائله آذربایجان و حمایت از جدائی طلبان کمونیست در روزهای ابتدائی پس از انقلاب و در نهایت نیز حمایت همه جانبه شوروی ها از صدام در زمان جنگ همه همه  نشانه های سوء نیت روس ها در تعامل با ما می باشد.

روس ها حتی در جریان جنگ سوریه نیز از خود حسن نیت نشان ندادند و صرفاً جهت حفظ پایگاه دریائی خود در طرطوس سوریه با ایران همکاری کرده و با کمک نیروی هوائی خود و از فاصله چند صد کیلومتری به جنگ داعش و سایر گروه های تکفیری رفتند و این در حالی بود که نیروهای ایرانی در حال جنگ تن به تن با گروههای تکفیری بودند و رسماً کل بار دفاع از سرزمین سوریه را بر دوش می کشیدند.

دولت روسیه همواره خود را مدیون و هوادار اسرائیلی ها دانسته و محال است که بخاطر ایران رو در روی اسرائیل بایستد چرا که بخش عمده ائی از اقتصاد روسیه در دست سرمایه داران یهودی است و اگر کمک های آژانس یهود نبود محال بود که دولت روسیه بتواند دوباره اوج بگیرد.

امروز روسیه نقش شریک دزد و رفیق قافله را در تعاملات بین الملل بازی می کند و در حالیکه پشت پرده با نتانیاهو زد و بند دارد ولی در ظاهر خود را شریک راهبردی ایران معرفی می کند،حال سئوال اینجاست که چرا سامانه های دفاع موشکی این شریک بظاهر راهبردی در هنگام حملات هوائی اسرائیلی ها دچار نقص فنی شده و از کار می افتند؟اگر روسیه شریک راهبردی ما می باشد چرا سامانه اس 400 را به ما نمی فروشد؟چرا روسیه در این شرائط تحریمی نفت ما را از طریق دریای خزر به اروپا سوآپ نمی کند؟

در واقع علت توجه روس ها به ایران فقط و فقط آن است که از ایران به عنوان یک اهرم فشار در مقابل آمریکا استفاده کرده و با استفاده ابزاری از ایران جای پای خود را در منطقه محکم کرده و هر زمان نیز که اراده کردند از ایران به عنوان وجه المصالحه با آمریکا و اروپا استفاده کنند.

از نظر روس ها ایران فقط یک ابزار جهت فشار به آمریکا و خالی کردن جیب اعراب پولدار حاشیه جنوبی خلیج فارس می باشد و بیش از این کارکردی را برای ما متصور نیستند.

اگر امروز روس ها در ظاهر هوادار ایران هستند فقط به این دلیل است که ایران به عنوان مهمترین و اثرگذارترین کشور منطقه غرب آسیا می تواند نقش مهارکننده آمریکا را در منطقه بازی کند و این یعنی درست همان نقشی است که ایران قبل از انقلاب در مقابل شوروی بازی می کرد.

روس ها هرگز شریک قابل اعتمادی برای ایرانی ها نبوده اند چرا که برای روس ها( و هکذا برای انگلیس ها و آمریکائی ها)منافع بلندمدت از هر چیز دیگری مهمتر است.

ما باید مراقب باشیم که در جنگ سرد آمریکا و روسیه تبدیل به آلت دست روس ها نشویم و تحت القائات مسموم روس ها بی دلیل با آمریکائی ها و اروپائی ها وارد جنگ نشویم چرا که روس ها از یک ایران ویران شده و درگیر در جنگ بیشتر می توانند بهره کشی بکنند و امتیاز کمتری هم به آن بدهند و این درست همان کاری بود که روس ها طی چند صد سال گذشته با ایران انجام داده اند.