مراقب باشیم قربانی جنگ سرد روسیه و آمریکا نشویم

مراقب باشیم قربانی جنگ سرد روسیه و آمریکا نشویم

در روزهای ابتدائی پیروزی انقلاب اسلامی شعار «نه شرقی،نه غربی،جمهوری اسلامی: یکی از اصلی ترین و اساسی ترین شعارهای مردم ایران بود.

شاید ریشه این شعار که به واقع خواست قلبی اغلب مردم ایران در آن برهه زمانی بود همانا سابقه چند صد ساله دخالت های دولت های روس و انگلیس در امور داخلی ایران بود،دخالت هائی که از زمان روی کارآمدن سلسله قاجار در ایران حالت علنی به خود گرفت و در دوران پهلوی اول و دوم به اوج خود رسید.

مردم ایران در روزهای نخست انقلاب این شعار را فریاد زدند و در 13 آبان سال 1358 بخشی از آن را عملی کردند ولی افسوس و صد افسوس که این شعار خیلی زود به فراموشی سپرده شد و مردم  ایران فراموش کردند که باید بعد از آمریکا پای شوروی و انگلیس را هم از ایران قطع کنند و عاقبت آنچه نباید می شد اتفاق افتاد و نگاه به شرق جای شعار «نه شرقی» را گرفت و برخی از بزرگان نظام دلباخته شرق و مشخصاً دولت فخیمه روسیه شدند و گمان کردند که از آسیاب روس ها گندمی برای ایران آرد می شود.

تاریخ معاصر ما پر است از خباثت ها و دشمنی های روس ها،از عهدنامه های ننگین گلستان و ترکمانچای گرفته تا اشغال ایران در زمان جنگ جهانی دوم و غائله آذربایجان و حمایت از جدائی طلبان کمونیست در روزهای ابتدائی پس از انقلاب و در نهایت نیز حمایت همه جانبه شوروی ها از صدام در زمان جنگ همه همه  نشانه های سوء نیت روس ها در تعامل با ما می باشد.

روس ها حتی در جریان جنگ سوریه نیز از خود حسن نیت نشان ندادند و صرفاً جهت حفظ پایگاه دریائی خود در طرطوس سوریه با ایران همکاری کرده و با کمک نیروی هوائی خود و از فاصله چند صد کیلومتری به جنگ داعش و سایر گروه های تکفیری رفتند و این در حالی بود که نیروهای ایرانی در حال جنگ تن به تن با گروههای تکفیری بودند و رسماً کل بار دفاع از سرزمین سوریه را بر دوش می کشیدند.

دولت روسیه همواره خود را مدیون و هوادار اسرائیلی ها دانسته و محال است که بخاطر ایران رو در روی اسرائیل بایستد چرا که بخش عمده ائی از اقتصاد روسیه در دست سرمایه داران یهودی است و اگر کمک های آژانس یهود نبود محال بود که دولت روسیه بتواند دوباره اوج بگیرد.

امروز روسیه نقش شریک دزد و رفیق قافله را در تعاملات بین الملل بازی می کند و در حالیکه پشت پرده با نتانیاهو زد و بند دارد ولی در ظاهر خود را شریک راهبردی ایران معرفی می کند،حال سئوال اینجاست که چرا سامانه های دفاع موشکی این شریک بظاهر راهبردی در هنگام حملات هوائی اسرائیلی ها دچار نقص فنی شده و از کار می افتند؟اگر روسیه شریک راهبردی ما می باشد چرا سامانه اس 400 را به ما نمی فروشد؟چرا روسیه در این شرائط تحریمی نفت ما را از طریق دریای خزر به اروپا سوآپ نمی کند؟

در واقع علت توجه روس ها به ایران فقط و فقط آن است که از ایران به عنوان یک اهرم فشار در مقابل آمریکا استفاده کرده و با استفاده ابزاری از ایران جای پای خود را در منطقه محکم کرده و هر زمان نیز که اراده کردند از ایران به عنوان وجه المصالحه با آمریکا و اروپا استفاده کنند.

از نظر روس ها ایران فقط یک ابزار جهت فشار به آمریکا و خالی کردن جیب اعراب پولدار حاشیه جنوبی خلیج فارس می باشد و بیش از این کارکردی را برای ما متصور نیستند.

اگر امروز روس ها در ظاهر هوادار ایران هستند فقط به این دلیل است که ایران به عنوان مهمترین و اثرگذارترین کشور منطقه غرب آسیا می تواند نقش مهارکننده آمریکا را در منطقه بازی کند و این یعنی درست همان نقشی است که ایران قبل از انقلاب در مقابل شوروی بازی می کرد.

روس ها هرگز شریک قابل اعتمادی برای ایرانی ها نبوده اند چرا که برای روس ها( و هکذا برای انگلیس ها و آمریکائی ها)منافع بلندمدت از هر چیز دیگری مهمتر است.

ما باید مراقب باشیم که در جنگ سرد آمریکا و روسیه تبدیل به آلت دست روس ها نشویم و تحت القائات مسموم روس ها بی دلیل با آمریکائی ها و اروپائی ها وارد جنگ نشویم چرا که روس ها از یک ایران ویران شده و درگیر در جنگ بیشتر می توانند بهره کشی بکنند و امتیاز کمتری هم به آن بدهند و این درست همان کاری بود که روس ها طی چند صد سال گذشته با ایران انجام داده اند.

 

مرکز خدمات حقوقی آبسرد
IMAGE نیمه دوم هفته دوم خرداد،افزایش دما به همراه بارش های رگباری
شنبه, 04 خرداد 1398
بطور طبیعی در فلات مرکزی ایران خرداد ماه زمان آغاز... ادامه مطلب ...
IMAGE انسداد و مسلوب المنفعه شدن 8 حلقه چاه آب غیر مجاز
شنبه, 04 خرداد 1398
ظاهراً این روزها شهرستان دماوند علاوه بر مشکل زمین... ادامه مطلب ...
IMAGE شب های قدر بر مومنان خدا جو گرامی باد
جمعه, 03 خرداد 1398
شب قدر است و من قدری ندارم چه سازم توشه قبری ندارم شب... ادامه مطلب ...
IMAGE شروع موج جدید بارش های رگباری از هفته آخر اردیبهشت/خرداد با باران می آید
یکشنبه, 22 ارديبهشت 1398
مطابق آخرین خروجی مدل های میان مدت هواشناسی با نفوذ... ادامه مطلب ...
IMAGE آنها که بر طبل جنگ می کوبند...!
شنبه, 21 ارديبهشت 1398
این روزها تنش لفظی بین ایران و ایالات متحده آمریکا به... ادامه مطلب ...
IMAGE پایان هر جنگی مذاکره است!
پنج شنبه, 19 ارديبهشت 1398
نگاه تحليلگران: "پایان هر جنگی مذاکره است!" علی آهنگر،... ادامه مطلب ...
IMAGE تشریح وضعیت آب روستائی در شهرستان دماوند
پنج شنبه, 19 ارديبهشت 1398
مدیر آب و فاضلاب روستایی شهرستان دماوند با بیان اینکه... ادامه مطلب ...
IMAGE ورود موج جدید بارشی در روزهای پایانی هفته
چهارشنبه, 18 ارديبهشت 1398
از امروز (چهارشنبه 18 اردیبهشت) بتدریج با ورود یک موج... ادامه مطلب ...
IMAGE از ساسی مانکن تا آبراهام لینکلن
سه شنبه, 17 ارديبهشت 1398
صبح روز سه شنبه (17 اردیبهشت 98)در حالیکه همه نگاه ها... ادامه مطلب ...
IMAGE روسیه برنده نهائی جنگ ایران و آمریکا
سه شنبه, 17 ارديبهشت 1398
ظاهراً روس ها از اینکه بین ایران و آمریکا جنگی اتفاق... ادامه مطلب ...
IMAGE خروج ایران از برجام،همان چیزی که ترامپ می خواهد
سه شنبه, 17 ارديبهشت 1398
در خبرهای امروز آمده بود که ، احتمالا حسن روحانی،... ادامه مطلب ...
IMAGE حلول ماه مبارک رمضان مبارک باد
یکشنبه, 15 ارديبهشت 1398
حلول ماه مبارک رمضان بر تمام مسلمانان جهان و بویژه... ادامه مطلب ...