IMAGE سال رونق تولید
پنج شنبه, 01 فروردين 1398
سال 97 سال پر ماجرا و سختی بود، در این سال تورم و بی... ادامه مطلب ...
IMAGE ساقیا آمدن عید مبارک بادت
پنج شنبه, 01 فروردين 1398
سال نو و نوروز باستانی بر تمام هموطنان و همشهریان... ادامه مطلب ...
IMAGE درسهای سال 97
سه شنبه, 28 اسفند 1397
تا چند ساعت دیگر سال 97 به انتها می رسد و جای خود را به... ادامه مطلب ...
IMAGE میلاد با سعادت حضرت علی(ع)مبارک
سه شنبه, 28 اسفند 1397
میلاد با سعادت مولود کعبه،مولای متقیان مظهر علم و عزت... ادامه مطلب ...
IMAGE چالش درخت کاج
پنج شنبه, 23 اسفند 1397
سردار علی فدوی معاون هماهنگ‌کننده سپاه با اشاره به... ادامه مطلب ...
IMAGE ورود دو موج بارشی به منطقه آبسرد در آخرین روزهای سال 97
سه شنبه, 21 اسفند 1397
خروجی اغلب نقشه های هواشناسی برای 8 روز آینده(21 اسفند 97... ادامه مطلب ...
IMAGE تعادل شکننده وضع موجود
دوشنبه, 20 اسفند 1397
به قلم دکتر موسی غنی نژاد تجارت فردا فضای... ادامه مطلب ...
IMAGE فروشگاه های زنجیره ائی شهرستان دماوند در برزخ بودن و نبودن
شنبه, 18 اسفند 1397
چندی وقتی است که موضوع حضور فروشگاه های زنجیره ائی در... ادامه مطلب ...
IMAGE خود تحریمی از ترس تحریم
شنبه, 18 اسفند 1397
شاید شما هم افرادی دیده باشید که از ترس شکست خوردن حتی... ادامه مطلب ...
IMAGE نقشه راه پیروزی در جنگ اقتصادی
جمعه, 17 اسفند 1397
آقای روحانی روز چهارشنبه 15 اسفند در جمع مردم گیلان با... ادامه مطلب ...
IMAGE پيش بيني هواشناسان جهانی برای منطقه خاورمیانه و ایران طی بهار 2019/بهار پر بارش در انتظار آبسرد
جمعه, 17 اسفند 1397
وضعیت بارش ها در سه ماهه اول سال 98 در فلات ایران چگونه... ادامه مطلب ...

چه کسی بیشتر ضرر می کند؟

چه کسی بیشتر ضرر می کند؟

با آغاز مسابقات فوتبال جام ملت های و پس از مصاحبه پر حاشیه روز پنجشنبه 27 دی 97 کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران و گلایه وی از نابرابری های موجود در فوتبال ایران و اشاره تلویحی وی به یکی از تیم های مطرح فوتبال کشور ، هجمه عجیبی علیه این مربی کارآزموده و حرفه ائی به راه افتاد و از وزیر ورزش گرفته تا توپ جمع کن دور زمین خاکی ناکجاآباد به اظهار نظر علیه سرمربی تیم ملی پرداختند و اگر تدبیر رئیس فدراسیون نبود احتمالاً امروز تیم ملی بدون سرمربی شده بود .

هر چند کارلوس کی روش شخصیتاً یک مربی جنجالی و حاشیه ساز می باشد ولی از نظر مربیگری یک فرد فوق العاده حرفه ائی و  منضبط بوده و به خوبی بلد است که چگونه از دل چنین بحران هائی سربلند بیرون بیاید.

پیروزی قاطع تیم ایران در بازی پنجشنبه 4 بهمن در مقابل چین و صعود به جمع 4 تیم برتر آسیا نشان داد که حالا دیگر تیم ایران یک سر و گردن از سایر تیم های آسیائی بالاتر است و این تیم دیگر دارای شخصیت واقعی یک تیم درجه اول و مدعی می باشد.

البته منتقدان کی روش مدعی افول تیم های مطرح آسیا در چند سال اخیر بوده و حذف تیم های کره جنوبی و قطر را به عنوان دلیل ارائه می نمایند هر چند که نگاهی اجمالی به روند بازی ها خلاف این مدعا را ثابت کرده و این تلنگر را به ما می زند که حالا اغلب تیم های آسیائی پیشرفت کرده اند و قطر و امارات هم بازی پایاپائی با کره و استرالیا به نمایش گذاشتند و این بردها اصلاً شانسی نبودند.

حالا سئوالی که من از منتقدان کارلوس کی روش دارم این است که اگر کارلوس بعد از 7 سال از تیم ایران جدا شود چه شخصی بیشتر ضرر می کند،کی روش یا فوتبال ایران؟

کی روش همین حالا هم می تواند با حقوق بالاتری به تیم دیگری ملحق شده و اگر بخت با او یار گردد شاید در مسابقات جام جهانی بعد جزء مربیان برتر جهان هم باشد ولی تیم ایران در این شرائط نابسامان اقتصادی و در میانه تحریم ها و کمبود ارز برای تامین حداقل نیازهای اساسی مردم باید به دنبال یک مربی جدید در قد و قواره کی روش باشد و احتمالاً با این جیب خالی فدراسیون فوتبال، مربی خارجی بهتر از مربیان اروپای شرقی برای این تیم ملی پیدا نمی شود و ما دوباره همان تیم لرزان خواهیم شد که طی سالیان گذشته بودیم و دوباره حسرت جام جهانی به دل ما خواهد ماند.

درست است که کی روش با تیم ایران رشد کرد و نتایج به دست آمده توسط وی تقریباً مشابه سایر مربیان بود ولی باید توجه داشت که حالا دیگر ما به راحتی به جام جهانی صعود می کنیم و کار ما دیگر به اما و اگر و حماسه سازی در ملبورن(!) و صعود در دقیقه 90 نمی رسد.

حالا دیگر برای ما بازی کردن با آرژانتین و اسپانیا و پرتغال یک کابوس نیست و دیگر ما حریف تمرینی تیم های بزرگ نیستیم.

درست است که ما از تیم های بزرگ می بازیم ولی تا آخرین لحظه می جنگیم و بسیاری از تیم ها از ما می ترسند.

کارلوس تیم ما را به خوبی می شناسد و بهتر از تیم ما به احوالات حاکم بر فوتبال آسیا آشنائی دارد و نقاط ضعف و قوت تیم های شرق و غرب آسیا برای کی روش مثل روز روشن است و زبان فوتبال آسیائی را کی روش خوب بلد است.

در یک کلام می گویم که حیف است این مربی با این دانش و توانائی از تیم ما جدا شود،حیف است که ما برای خوشایند مافیای فوتبال، تیم ملی و غرور ملی خود را قربانی کنیم.

و سخن آخر اینکه:

جناب آقای وزیر شاید پس از جدا شدن کی روش از فوتبال ایران برخی ها به شما احسنت و تبریک بگویند ولی مطمئن باشید چند ماه بعد همین آدم ها جدائی کی روش را به عنوان نقطه ضعف بر سر شما خواهند کوبید و تمام کاسه وکوزه را بر سر شما خواهند شکست.

همچنین مربیان تیم های داخلی باید بدانند که با کوچک کردن کی روش آنها بزرگ نمی شوند و بهتر است به جای سم پاشی به فکر تقویت دانش مربیگری خودشان باشند و تقصیر ناکامی های دائمی تیمشان را به گردن کی روش و تیم ملی نیاندازند.

به مافیای فوتبال هم توصیه می کنیم که به جای باند بازی و تقویت قرمز و آبی با پول بیت المال و ولخرجی از جیب این مردم به دنبال سوراخ دعای دیگری برای اختلاس و غارت بیت المال باشند و اینقدر روی اعصاب این مردم راه نروند!

و در انتها فراموش نکنیم که ما چه قهرمان آسیا بشویم و چه قهرمان نشویم چیزی از ارزش های این تیم ملی و این مربی حرفه ائی کم نخواهد شد،پس به امید موفقیت و انشاء الله قهرمانی تیم ملی در جام ملت های آسیا-2019