دست های پشت پرده

دست های پشت پرده

گزارش دادستان دماوند از دست‌های پشت پرده عامل اصلی انحراف در دستورات قضایی دماوند/ دست‌های پشت پرده عامل تبعیض احتمالی در تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در دماوند هستند/دست‌های پشت پرده عامل اصلی انحراف در اجرای دستورات قضایی دماوند و تبعیض احتمالی در تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز است.

پایگاه خبری تارود-حسن ابراهیمی،دادستان عمومی و انقلاب اسلامی شهرستان دماوند در گفتگو با خبرنگاه پایگاه خبری تارود اظهار کرد: مسئولان که به عنوان حافظ حقوق بیت‌المال هستند سال‌هاست بر این شهر سایه انداخته‌اند، اخیراً کاشف به عمل آمده که از لیدرهای اصلی بی‌عدالتی و تضیع کنندگان حقوق اجتماعی بوده و بدون اینکه رد پایی از خود بجا بگذارند شریک و هدایت‌گر باندهای مفسد اقتصادی، اداری و اجتماعی در این حوضه قضایی بوده و همچنان فعال در افساد خود هستند.

وی افزود: بدون اینکه قانون به آنان اختیاری بدهد در تنظیم و هدایت گزارشات ساخت‌وساز غیرمجاز اراضی کشاورزی رودخانه‌ها و ملی نقش هدایتگر دارند و پس از صدور دستورات قانونی بر تخریب و رفع تصرف باز از نفوذ و ارتباطات خود سوء استفاده می‌نمایند.

متأسفانه برخی از افراد موجب بروز بی‌عدالتی و نگرانی مردم از اجرای عدالت است

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی شهرستان دماوند گفت: همچنین به نفع باندهای مفسد زمین‌خواری تحت حمایتشان و بعضاً به ضرر رقیبان احکام و دستورات قضایی را منحرف می‌کنند که این تبعیض متأسفانه موجب بروز بی‌عدالتی و نگرانی مردم از اجرای عدالت است.

ابراهیمی ادامه داد: هر چه نعمت‌های خدادادی بر این منطقه و مردم شریف و قدرشناس بیشتر ارزانی شده متاسفانه غارتگران بیت‌المال و ایادی و حامیان آنان به طور وسیع‌تر و پیچیده تر عمل کرده و به هر نحو مقتضی و ترفند در اندیشه رفع و حذف موانع جهت رسیدن به مقاصد شومشان هستند که بعضاً سالیان سال سایه ظلم و خیانتشان بر این جامعه سایه انداخته و از اطلاعات و ارتباطشان به نفع خود و باندهای فساد بهره‌برداری می‌کنند.

شناسایی و برخورد قضایی با بسیاری از مفسدان اقتصادی، اداری و اجتماعی در دماوند طی دو سال کاری

وی با اشاره گزارش عملکرد دادستانی شهرستان دماوند طی دو سال گذشته بیان کرد: خوشبختانه با اراده انقلابی و در مسیر حفظ حقوق شهروندی و وظیفه ذاتی و قانونی، بسیاری از این مفسدان اقتصادی، اداری و اجتماعی را شناسایی و برابر مقررات با آنان برخورد قضایی و قانونی کرده‌ایم.

تخریب بیش از ۱۷۰۰ مورد ساخت‌وساز دماوند در سال ۱۳۹۶/ بیش از ۱۵۰۰ هکتار از این اراضی دماوند را آزاد و به حالت سابق اعاده کردیم

دادستان شهرستان دماوند تصریح کرد: همچنین در سال ۱۳۹۶ با تخریب بیش از ۱۷۰۰ مورد ساخت‌وساز در اراضی ملی حریم و بستر رودخانه‌ها منابع طبیعی و کشاورزی بیش از ۱۵۰۰ هکتار از این اراضی را آزاد و به حالت سابق اعاده کردیم.

با تعدادی از عوامل مفسد اداری و باندهای زمین‌خواری در دماوند برخورد کردیم/ تغییر مدیریتی در ادارات حساس دماوند/ برخی از مدیران حاشیه‌ساز با ۱۰ سال سابقه‌کاری در تغییر دادیم

ابراهیمی افزود: همچنین طی این سال‌ها با تعدادی از عوامل مفسد اداری و باندهای زمین‌خواری برخورد کردیم و در تعدادی از ادارات باعث تغییر در مدیریت شدیم؛ چه لزومی دارد که برخی مدیران حاشیه‌ساز ۱۰ سال و حتی ۲۰ سال بر این شهر و ادارات حساس مدیریت کنند و اعتراضات مردم حق طلب بجایی نرسد و اراده‌ای از سوی مقامات بالادستی در اصلاح این امر مهم نباشد.

وی تاکید کرد: وقتی همه معتقدیم که این نظام مقدس جمهوری اسلام حاصل ایثار ایثارگران و خون پاک و مطهر شهدا و صبر و بردباری خانواده معظم شهدا و اراده ملت غیور این کشور است پس به پاس احترام به این همه داشته‌ها باید بر خود وظیفه بدانیم که خدمتگزار خوبی برای این نظام و مردم باشیم.

دماوند؛ رتبه اول را در مبارزه با ساخت و سازهای و سازهای غیرمجاز در سال ۱۳۹۶ کسب کرد

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی شهرستان دماوند گفت: طی دو سال گذشته عدالت‌خواهی و قدرشناسی مردم شریف و بزرگوار شهرستان دماوند ایجاد انگیزه و احساس مسئولیت را در ما دو چندان کرد و افتخار داریم با همین روحیه انقلابی و قانون‌مداری سال ۱۳۹۶ رتبه اول را در مبارزه با ساخت و سازهای و سازهای غیرمجاز و رفع تصرف از اراضی ملی و کشاورزی به‌دست آوریم.

بیش از نیمی از تخریب‌های ناشی از ساخت‌وساز غیرمجاز استان تهران را در شهرستان دماوند به ارمغان آوریم

ابراهیمی ادامه داد: در شش ماه اول سال جاری بیش از نیمی از تخریب‌های ناشی از ساخت‌وساز غیرمجاز استان تهران را به ارمغان آوریم البته طبیعتاً تبعات و حواشی ساختگی و بی‌پایه و اساس که ساخته ذهن همین مفسدان بوده برای عامل این مبارزه ادامه خواهد داشت.

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی شهرستان دماوند بیان کرد: قطعاً در مبارزه با فساد طرف مقابل بی‌تفاوت نخواهد بود و برای بقا و استمرار فساد به هر ترفندی جهت خسته و بی‌انگیزه کردن طرف مقابل دست خواهد زد تا از صحنه و مسیر حق خارج کند ما مأمور به وظیفه هستیم نه نتیجه؛ بنابراین باید با توکل به خدا در مسیر حق و حقیقت حرکت کرد.

IMAGE تغییر کاربری و تصرف اراضی ملی با ایجاد شهرک ۱۰۰ هکتاری
چهارشنبه, 29 خرداد 1398
 حالا دیگر تصرف اراضی ملی و تغییر کاربری زمین در... ادامه مطلب ...
IMAGE تخریب 1200 مورد ساخت و ساز غیر مجاز در شهرستان دماوند طی سه ماهه اول سال 98
شنبه, 25 خرداد 1398
مجید صفری فرماندار شهرستان دماوند در نشست خبری که با... ادامه مطلب ...
IMAGE رئیس اداره ثبت رفت،سرپرست اداره ثبت آمد
شنبه, 25 خرداد 1398
صبح امروز (شنبه مورخ 25 خرداد 98) مراسم تودیع ریاست سابق... ادامه مطلب ...
IMAGE طرح احداث تقاطع غیر همسطح شهر آبسرد به جاده فیروزکوه مورد مطالعه قرار می‌گیرد
جمعه, 24 خرداد 1398
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران از ابلاغ... ادامه مطلب ...
IMAGE تغییر کاربری بیش از 500 هکتار زمین در شهرستان دماوند
جمعه, 24 خرداد 1398
رئیس اداره جهاد کشاورزی دماوند گفت: در دماوند ۵۰۰... ادامه مطلب ...
IMAGE مسیر دشوار تولید در شهرستان دماوند
جمعه, 24 خرداد 1398
به گزارش ایرنا از دماوند، مجید صفری در کارگروه تسهیل و... ادامه مطلب ...
IMAGE قلعه پر ماجرا
پنج شنبه, 23 خرداد 1398
می گویند روستای گرمابسرد واقع در جنوب شرق شهرستان... ادامه مطلب ...
IMAGE عاقبت سیل به شهرستان دماوند رسید
سه شنبه, 21 خرداد 1398
بارندگی های رگباری عصر روز دوشنبه 20 خرداد 98 در سرشاخه... ادامه مطلب ...
IMAGE مراقب خطر آتش سوزی مراتع و باغات باشید
دوشنبه, 20 خرداد 1398
سال آبی جاری که از اول مهرماه 97 شروع شده است یکی از... ادامه مطلب ...
IMAGE آغاز دور جدید ناپایداری های تابستانه از امروز
شنبه, 18 خرداد 1398
آخرین خروجی مدل های هواشناسی بیانگر مهیا شدن شرائط... ادامه مطلب ...
IMAGE راهبرد اشتباه ویلموتس
جمعه, 17 خرداد 1398
چند هفته ائی است که تیم ملی ایران صاحب یک مربی جدید شده... ادامه مطلب ...
IMAGE 900خودرو در راه شمال
چهارشنبه, 15 خرداد 1398
سردار سید کمال هادیان‌فر در حاشیه بازدید از مرکز... ادامه مطلب ...