IMAGE سال رونق تولید
پنج شنبه, 01 فروردين 1398
سال 97 سال پر ماجرا و سختی بود، در این سال تورم و بی... ادامه مطلب ...
IMAGE ساقیا آمدن عید مبارک بادت
پنج شنبه, 01 فروردين 1398
سال نو و نوروز باستانی بر تمام هموطنان و همشهریان... ادامه مطلب ...
IMAGE درسهای سال 97
سه شنبه, 28 اسفند 1397
تا چند ساعت دیگر سال 97 به انتها می رسد و جای خود را به... ادامه مطلب ...
IMAGE میلاد با سعادت حضرت علی(ع)مبارک
سه شنبه, 28 اسفند 1397
میلاد با سعادت مولود کعبه،مولای متقیان مظهر علم و عزت... ادامه مطلب ...
IMAGE چالش درخت کاج
پنج شنبه, 23 اسفند 1397
سردار علی فدوی معاون هماهنگ‌کننده سپاه با اشاره به... ادامه مطلب ...
IMAGE ورود دو موج بارشی به منطقه آبسرد در آخرین روزهای سال 97
سه شنبه, 21 اسفند 1397
خروجی اغلب نقشه های هواشناسی برای 8 روز آینده(21 اسفند 97... ادامه مطلب ...
IMAGE تعادل شکننده وضع موجود
دوشنبه, 20 اسفند 1397
به قلم دکتر موسی غنی نژاد تجارت فردا فضای... ادامه مطلب ...
IMAGE فروشگاه های زنجیره ائی شهرستان دماوند در برزخ بودن و نبودن
شنبه, 18 اسفند 1397
چندی وقتی است که موضوع حضور فروشگاه های زنجیره ائی در... ادامه مطلب ...
IMAGE خود تحریمی از ترس تحریم
شنبه, 18 اسفند 1397
شاید شما هم افرادی دیده باشید که از ترس شکست خوردن حتی... ادامه مطلب ...
IMAGE نقشه راه پیروزی در جنگ اقتصادی
جمعه, 17 اسفند 1397
آقای روحانی روز چهارشنبه 15 اسفند در جمع مردم گیلان با... ادامه مطلب ...
IMAGE پيش بيني هواشناسان جهانی برای منطقه خاورمیانه و ایران طی بهار 2019/بهار پر بارش در انتظار آبسرد
جمعه, 17 اسفند 1397
وضعیت بارش ها در سه ماهه اول سال 98 در فلات ایران چگونه... ادامه مطلب ...

دست های پشت پرده

دست های پشت پرده

گزارش دادستان دماوند از دست‌های پشت پرده عامل اصلی انحراف در دستورات قضایی دماوند/ دست‌های پشت پرده عامل تبعیض احتمالی در تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در دماوند هستند/دست‌های پشت پرده عامل اصلی انحراف در اجرای دستورات قضایی دماوند و تبعیض احتمالی در تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز است.

پایگاه خبری تارود-حسن ابراهیمی،دادستان عمومی و انقلاب اسلامی شهرستان دماوند در گفتگو با خبرنگاه پایگاه خبری تارود اظهار کرد: مسئولان که به عنوان حافظ حقوق بیت‌المال هستند سال‌هاست بر این شهر سایه انداخته‌اند، اخیراً کاشف به عمل آمده که از لیدرهای اصلی بی‌عدالتی و تضیع کنندگان حقوق اجتماعی بوده و بدون اینکه رد پایی از خود بجا بگذارند شریک و هدایت‌گر باندهای مفسد اقتصادی، اداری و اجتماعی در این حوضه قضایی بوده و همچنان فعال در افساد خود هستند.

وی افزود: بدون اینکه قانون به آنان اختیاری بدهد در تنظیم و هدایت گزارشات ساخت‌وساز غیرمجاز اراضی کشاورزی رودخانه‌ها و ملی نقش هدایتگر دارند و پس از صدور دستورات قانونی بر تخریب و رفع تصرف باز از نفوذ و ارتباطات خود سوء استفاده می‌نمایند.

متأسفانه برخی از افراد موجب بروز بی‌عدالتی و نگرانی مردم از اجرای عدالت است

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی شهرستان دماوند گفت: همچنین به نفع باندهای مفسد زمین‌خواری تحت حمایتشان و بعضاً به ضرر رقیبان احکام و دستورات قضایی را منحرف می‌کنند که این تبعیض متأسفانه موجب بروز بی‌عدالتی و نگرانی مردم از اجرای عدالت است.

ابراهیمی ادامه داد: هر چه نعمت‌های خدادادی بر این منطقه و مردم شریف و قدرشناس بیشتر ارزانی شده متاسفانه غارتگران بیت‌المال و ایادی و حامیان آنان به طور وسیع‌تر و پیچیده تر عمل کرده و به هر نحو مقتضی و ترفند در اندیشه رفع و حذف موانع جهت رسیدن به مقاصد شومشان هستند که بعضاً سالیان سال سایه ظلم و خیانتشان بر این جامعه سایه انداخته و از اطلاعات و ارتباطشان به نفع خود و باندهای فساد بهره‌برداری می‌کنند.

شناسایی و برخورد قضایی با بسیاری از مفسدان اقتصادی، اداری و اجتماعی در دماوند طی دو سال کاری

وی با اشاره گزارش عملکرد دادستانی شهرستان دماوند طی دو سال گذشته بیان کرد: خوشبختانه با اراده انقلابی و در مسیر حفظ حقوق شهروندی و وظیفه ذاتی و قانونی، بسیاری از این مفسدان اقتصادی، اداری و اجتماعی را شناسایی و برابر مقررات با آنان برخورد قضایی و قانونی کرده‌ایم.

تخریب بیش از ۱۷۰۰ مورد ساخت‌وساز دماوند در سال ۱۳۹۶/ بیش از ۱۵۰۰ هکتار از این اراضی دماوند را آزاد و به حالت سابق اعاده کردیم

دادستان شهرستان دماوند تصریح کرد: همچنین در سال ۱۳۹۶ با تخریب بیش از ۱۷۰۰ مورد ساخت‌وساز در اراضی ملی حریم و بستر رودخانه‌ها منابع طبیعی و کشاورزی بیش از ۱۵۰۰ هکتار از این اراضی را آزاد و به حالت سابق اعاده کردیم.

با تعدادی از عوامل مفسد اداری و باندهای زمین‌خواری در دماوند برخورد کردیم/ تغییر مدیریتی در ادارات حساس دماوند/ برخی از مدیران حاشیه‌ساز با ۱۰ سال سابقه‌کاری در تغییر دادیم

ابراهیمی افزود: همچنین طی این سال‌ها با تعدادی از عوامل مفسد اداری و باندهای زمین‌خواری برخورد کردیم و در تعدادی از ادارات باعث تغییر در مدیریت شدیم؛ چه لزومی دارد که برخی مدیران حاشیه‌ساز ۱۰ سال و حتی ۲۰ سال بر این شهر و ادارات حساس مدیریت کنند و اعتراضات مردم حق طلب بجایی نرسد و اراده‌ای از سوی مقامات بالادستی در اصلاح این امر مهم نباشد.

وی تاکید کرد: وقتی همه معتقدیم که این نظام مقدس جمهوری اسلام حاصل ایثار ایثارگران و خون پاک و مطهر شهدا و صبر و بردباری خانواده معظم شهدا و اراده ملت غیور این کشور است پس به پاس احترام به این همه داشته‌ها باید بر خود وظیفه بدانیم که خدمتگزار خوبی برای این نظام و مردم باشیم.

دماوند؛ رتبه اول را در مبارزه با ساخت و سازهای و سازهای غیرمجاز در سال ۱۳۹۶ کسب کرد

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی شهرستان دماوند گفت: طی دو سال گذشته عدالت‌خواهی و قدرشناسی مردم شریف و بزرگوار شهرستان دماوند ایجاد انگیزه و احساس مسئولیت را در ما دو چندان کرد و افتخار داریم با همین روحیه انقلابی و قانون‌مداری سال ۱۳۹۶ رتبه اول را در مبارزه با ساخت و سازهای و سازهای غیرمجاز و رفع تصرف از اراضی ملی و کشاورزی به‌دست آوریم.

بیش از نیمی از تخریب‌های ناشی از ساخت‌وساز غیرمجاز استان تهران را در شهرستان دماوند به ارمغان آوریم

ابراهیمی ادامه داد: در شش ماه اول سال جاری بیش از نیمی از تخریب‌های ناشی از ساخت‌وساز غیرمجاز استان تهران را به ارمغان آوریم البته طبیعتاً تبعات و حواشی ساختگی و بی‌پایه و اساس که ساخته ذهن همین مفسدان بوده برای عامل این مبارزه ادامه خواهد داشت.

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی شهرستان دماوند بیان کرد: قطعاً در مبارزه با فساد طرف مقابل بی‌تفاوت نخواهد بود و برای بقا و استمرار فساد به هر ترفندی جهت خسته و بی‌انگیزه کردن طرف مقابل دست خواهد زد تا از صحنه و مسیر حق خارج کند ما مأمور به وظیفه هستیم نه نتیجه؛ بنابراین باید با توکل به خدا در مسیر حق و حقیقت حرکت کرد.