IMAGE تقسیمات کشوری هدف یا وسیله؟
سه شنبه, 27 آذر 1397
چند روز پیش وزیر محترم کشور در پیامی به مناسبت ایجاد شهرستان بمپور بیان فرمودند که «تقسیمات کشوری فی نفسه هدف نیست» و در توضیح بیان داشتند« تقسیمات کشوری و ارتقای سطح اداری و دیوانی مناطق فی نفسه هدف نیست بلکه اراده وزارت کشور و دولت تدبیر و امید بر تامین و تحقق هدفی بزرگتر که همان کمک به توسعه پایدار و متوازن منطقه در جهت نزدیک شدن به شاخص‌های رشد، عدالت اجتماعی و اقتصادی از طریق سازماندهی فضا است(می باشد)» ادامه مطلب ...
IMAGE گذر امواج بارشی ضعیف طی 10 روز آینده از شهر آبسرد
سه شنبه, 27 آذر 1397
مطابق پیش بینی های قبلی امروز شاهد بارش رحمت اللهی در بسیاری از شهرهای نیمه غربی و شمالی کشور بودیم و برخی از شهرهای استان تهران و البرز همانند دربندسر و طالقان بارش سنگین برف را داشتند. از اواخر وقت امروز این موج بارشی بتدریج منطقه ما را ترک کرده و با شدت کمتری به نیمه شرقی کشور می رسد و تا فردا ظهر نیز بطور کامل از شمال شرق کشور خارج شده و روز چهارشنبه در اغلب نقاط غربی و شمالی کشور و از جمله شهر آبسرد جو آرامی را خواهیم داشت. ادامه مطلب ...
IMAGE طرح کاهش خسارات ناشی از تغییر کاربری اراضی کشاورزی در استان های شمالی به سراسر کشور تسری یافت
سه شنبه, 27 آذر 1397
هیئت دولت در جلسه مورخ 25 آذر 97 خود که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی رییس جمهوری برگزار شد، با مصوبه "تسری طرح کاهش خسارات ناشی از تغییر کاربری اراضی کشاورزی در استان های شمالی به سراسر کشور"موافقت کرد. ادامه مطلب ...
IMAGE هواشناسی هفته آخر آذر 97
یکشنبه, 25 آذر 1397
آخرین خروجی مدل های هواشناسی متاسفانه نشان دهنده تضعیف شدید عملکرد سامانه بارشی می باشد که قرار است از روز دوشنبه وارد منطقه ما شود و بنظر می رسد این سامانه بارشی که از غرب وارد ایران می شود قبل از اینکه به دامنه های شرقی البرز برسد تقریباً تمام انرژی خود را از دست داده و سهم منطقه ما و شهر آبسرد از این بارش ها فقط در حد بارش های پراکنده و ملایم برف و باران خواهد بود. ادامه مطلب ...
IMAGE دست های پشت پرده
شنبه, 24 آذر 1397
گزارش دادستان دماوند از دست‌های پشت پرده عامل اصلی انحراف در دستورات قضایی دماوند/ دست‌های پشت پرده عامل تبعیض احتمالی در تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در دماوند هستند/دست‌های پشت پرده عامل اصلی انحراف در اجرای دستورات قضایی دماوند و تبعیض احتمالی در تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز است. ادامه مطلب ...
IMAGE آیا اصلاح طلبی تبدیل به بنگاه کاریابی شده است؟
شنبه, 24 آذر 1397
خبر آنلاین :محمدعلی ابطحی گفت:جریانی که آینده ایران را می‌تواند مدیریت کند یک جریان سیاسی جدید نیست بلکه جریانی است که فهمی از واقعیت‌های اجتماعی داشته باشد.دنیای پسا ارتباطات یک دنیای کاملاً متفاوت است و این دنیا با چهره‌ها و اندیشه‌هایی که نتوانسته‌اند این ارتباط را برقرار کنند خیلی تنظیم نیست. ادامه مطلب ...
IMAGE ورود موج جدید بارشی به آبسرد از روز 26 آذر
جمعه, 23 آذر 1397
همانگونه که پیش بینی شده بود در هفته ائی که گذشت تقریباً هیچ پدیده خاص جوی را در شهر آبسرد شاهد نبودیم و یک هفته خشک پائیزی را پشت سر گذاشتیم ولی هفته آینده برخلاف این هفته شاهد وقوع ناپایداری جوی در شهر آبسرد خواهیم بود و انشاء الله اگر نقشه های هواشناسی تغییری نداشته باشند از اواسط هفته آینده شاهد ورود یک موج بارشی قوی به منطقه خواهیم بود. ادامه مطلب ...
IMAGE موسسات مالی اعتباری غیرمجاز از کجا آمدند؟
دوشنبه, 19 آذر 1397
خبر آنلاین : این چند روز، مقامات رسمی ایران چندین بار از سنگینی فشار تسویه حساب‌های موسسات مالی و اعتباری غیر مجاز گلایه کرده‌اند.حسن روحانی از بار ۳۰ هزار میلیاردی بازپرداخت سپرده‌ها سخن گفته است و نوبخت تاکید کرده است این بار ۳۵ هزار میلیارد تومان است.هر کدام از این اعداد مدنظر قرار گیرد، تفاوت چندانی ندارد، بار تسویه سپرده‌های موسسات مالی و اعتباری غیر مجاز بر عهده مردمی است که هم متحمل تورم ناشی از اتفاقات رخ داده می شوند و هم سرمایه‌ای بدون آنکه بدانند از کفشان رفته است. ادامه مطلب ...
IMAGE «گردشگری زمستانی»؛ ظرفیت مغفول بام تهران
دوشنبه, 19 آذر 1397
 شهرستان دماوند به دلیل شرایط اقلیمی، آب‌وهوای سالم و نزدیکی به پایتخت، گردشگران بسیاری را به ویژه در فصل تابستان به خود جذب می‌کند، اما تقویت ظرفیت گردشگری زمستانی از جمله مواردی است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد. ادامه مطلب ...
IMAGE آسمان صاف برای آبسرد،آلودگی هوا در تهران
شنبه, 17 آذر 1397
سامانه بارشی که در از روز پنجشنبه هفته گذشته در شهر آبسرد فعال بود به تدریج در حال خروج از  منطقه ما می باشد و تا ساعتی دیگر کم کم با کاسته شدن از میزان ابرها شاهد خروج کامل این موج ناپایدار از آبسرد خواهیم بود. ادامه مطلب ...

ظریف اما مستحکم

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
ظریف اما مستحکم

«...(جان)کری در برابر مردی که داشت با او مذاکره می‌کرد (محمدجواد ظریف) هیچ شانسی نداشت،اولین باری که آن مرد(ظریف) را دیدم، او را در یک برنامه دیدم... من او را نگاه کردم و بعد از سه دقیقه تماشا گفتم امکان ندارد کری بتواند از پس مذاکره با این مرد برآید. بعداً دیدیم که همین‌طور هم شد...»

هنگامیکه دونالد ترامپ این سخنان را در مورد محمد جواد ظریف(وزیر امور خارجه کشورمان)می گفت بطور قطع و یقین هیچگاه تصور نمی کرد که روزی خودش هم جلوی این دیپلمات کوتاه قامت همواره خندان کم بیاورد ولی زمان نشان داد که حتی ترامپ هم با آن همه ادعا چیز زیادی برای گفتن در مقابل ظریف ندارد.

شاید ما امروز متوجه نشویم که محمد جواد ظریف کیست ولی زمان به خوبی نشان خواهد داد که او از جنس آدم های اسطوره ائی و خاص است که مشابه آن در ایران و حتی جهان کمتر یافت می گردد.

بدون اغراق در بین وزرای امور خارجه کشورهای مختلف جهان کمتر شخصی پیدا می شود که بتواند از پس این مرد بربیاید.

وزرای امور خارجه چین ،فرانسه،آلمان و انگلیس دیپلمات هائی معمولی هستند که در یک چارچوب مشخص و برنامه ریزی شده فعالیت می کنند،وزیر امور خارجه روسیه نیز آلت دست پوتین است و اختیار چندانی از خود ندارد و وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا نیز بیش از آنکه یک دیپلمات باشد یک مامور اطلاعاتی است که به شدت از ترامپ حساب می برد و چندان اهل مذاکره نیست،وزیر امور خارجه عربستان نیز یک دلقک است که حتی توانائی اداره یک مهد کودک را هم ندارد تا چه رسد به اداره دستگاه دیپلماسی یک کشور و وزرای امور خارجه بقیه کشورها نیز آنچنان بی نام و نشان هستند که اصلاً محلی از اعراب نداشته و جائی به حساب نمی آیند.

البته در دنیای سیاست وزرای امورخارجه زیرک تر،حرفه ائی تر و البته موفق تر از ظریف هم وجود داشته اند که می توان از آن بین به هنری کیسینجر اسطوره روابط خارجی ایالات متحده آمریکا اشاره داشت که در نوع خود یک نابغه بود و هنوز هم نظرات او در روابط خارجی آمریکا مورد توجه می باشد.

بدون شک حتی اگر خود ترامپ هم با آن همه ادعا بخواهد با ظریف مذاکره کند بعید است که به نتیجه ائی بهتر از نتیجه ائی که جان کری رسید برسد.

با این همه چند روزی است که متاسفانه می بینیم بعضی از افراد در داخل کشور سهواً و یا عمداً محمد جواد ظریف را مورد هجمه خود قرار داده و با بهانه های واهی درصدد تخریب او هستند.

چندی پیش محمد جواد ظریف در مصاحبه ائی با یکی از خبرگزاری ها در خصوص موضوع لوایح FATF بیان داشت:

«...اعتقاد دارم خیلی از این نگرانی ها صادقانه است؛ یعنی دوستان ما نگرانی صادقانه دارند. اما فکر می‌کنم پشت برخی از این نگرانی ها منافع اقتصادی است.
بالاخره پولشویی یک واقعیت در کشور ماست و خیلی ها از پولشویی منفعت می‌برند...»

او در مورد اینکه آیا فکتی برای این ادعا دارد یا خیر گفت: ...اگر کدی هم در این باره داشته باشم امکانش را ندارم که علنی کنم؛ ولی کدهای زیادی در مورد میزان پولشویی در کشور وجود دارد... من نمی‌خواهم این پولشویی را به جایی نسبت دهم؛ اما جاهایی که هزاران میلیارد پولشویی می‌کنند حتما آنقدر توان مالی دارند که ده ها و صدها میلیارد هزینه تبلیغات و فضاسازی کنند...»

او به برخی فضا سازی ها علیه بودجه وزارت خارجه نیز اشاره کرد و گفت: مجموع بودجه وزارت خارجه از دلاری و ریالی و حقوق کارمندان و اجاره نمایندگی ها هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان است؛ یعنی کمتر از بودجه برخی دستگاه های فرهنگی که برخی ارگان های قدرتمند کشور ارتباط دارند.

ظریف گفت: با این وضعیت ما نمی‌توانیم با آن فضا سازی مقابله کنیم. کسانی که یک قلم معامله شان ممکن است ۳۰ هزار میلیارد باشد فضاسازی کرده اند. آنها میتوانند بودجه وزارت خارجه را هزینه یک قلم فضا سازی شان کنند.

او تاکید کرد: من هیچ دستگاهی را متهم نمیکنم؛ من افرادی که در این قضیه منافع دارند را پشت القا این تصورات میدانم...»

همین اظهارات محمد جواد ظریف کافی بود تا بعضی ها که از این اظهارات به شدت احساس خطر کرده بودند او را مورد شدیدترین هجمه های خود قرار داده و تمام دستاوردهای او را یکجا نا دیده بگیرند و برخی دیگر نیز احساساتی شده و در مقابل او موضع گیری کنند.

البته بسیاری از کسانیکه امروز محمد جواد ظریف را می کوبند از ابتدا نیز با او و کارهای او در دستگاه دیپلماسی و حتی دستاوردهای او در مذاکرات برجام مخالف بودند و کلاً برجام را خیانت به نظام می دانستند و امروز نیز از ترس جمع شدن سفره بساط پولشوئی و فساد مالی به او حمله می کنند.

محمد جواد ظریف زیرک تر و باهوش تر از آن است که دم به تله این جنجال آفرینان بدهد،او که یک تنه وزرای امور خارجه 6 کشور را به زانو درآورد و دسیسه های پشت پرده سران کشورهای عربستان،امارات و اسرائیل را نقش بر آب کرد به راحتی می تواند از پس این هوچی گری ها برآمده و ماجرا را جمع کند ولی آیا تا به حال کسی به هزینه های حیثیتی این ماجراآفرینی ها برای نظام و انرژی صرف شده در رابطه با این نوع موضوعات فکر کرده است؟

آنها که مدعی هستند در ایران پولشوئی نیست یا اصلاً نمی دانند که پولشوئی چیست یا اگر می دانند خود درگیر این مفسده هستند.

انکار پولشوئی در نظام اقتصادی بی در و پیکر ایران انکار بدیهیات است.

اگر پولشوئی در ایران نیست پس پول تجارت مواد مخدر و قاچاق کالا و ارز تحت چه عنوانی در بانک ها سپرده گذاری می گردد؟اگر پولشوئی نداریم پول ناشی از اختلاس و فساد مالی چگونه در نظام اقتصادی ما به حرکت در می آید؟اصلاً این پول های بادآورده را کدام باد با خود آورده؟

امروز کسانیکه به محمد جواد ظریف حمله می کنند قصد دارند تا برای تطهیر خود یک اسطوره و یک دیپلمات کارکشته خبره را فدا کنند غافل از آنکه اشخاصی مانند محمد جواد ظریف سرباز جان بر کف نظام در جنگ دیپلماسی هستند و تضعیف و یا حذف او عملاً به تضعیف کلیت نظام منجر می گردد و در انتها نیز همان کسانیکه امروز ظریف را می کوبند بیشترین ضرر را از این موضوع خواهنددید.