IMAGE با رأی دیوان عدالت اداری کشور بابک همایونفر عضو اصلی شورای شهر آبسرد شد
یکشنبه, 28 بهمن 1397
پایگاه خبری عصر شرق به نقل از صفری فرماندار شهرستان... ادامه مطلب ...
IMAGE ورود موج جدید بارشی به آبسرد در واپسین روزهای بهمن
چهارشنبه, 24 بهمن 1397
با خاتمه بارش ها و عبور موج نسبتاً قوی بارشی که طی... ادامه مطلب ...
IMAGE پس لرزه های یک جام
یکشنبه, 14 بهمن 1397
هر چند جام ملت های آسیا 2019 چند روزی است که تمام شده ولی... ادامه مطلب ...
IMAGE افزایش نسبی دما از روزهای پایانی هفته
یکشنبه, 14 بهمن 1397
با خروج سامانه بارشی سردی که امروز در منطقه ما فعال بود... ادامه مطلب ...
IMAGE یخبندان و گرمای شدید: پیامد عصر جدید آب‌وهوا
یکشنبه, 14 بهمن 1397
امسال ما در شهر آبسرد زمستان آنچنان سردی را نداشتیم... ادامه مطلب ...
IMAGE هشدار جدی دادستان دماوند به عاملین ساخت‌وسازهای غیرمجاز
یکشنبه, 14 بهمن 1397
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند با اشاره به... ادامه مطلب ...
IMAGE آیا مترو به شرق استان تهران خواهد رسید؟
یکشنبه, 14 بهمن 1397
دهه فجر که شروع می شود بازار سفرهای استانی مسئولان و... ادامه مطلب ...
IMAGE افتتاح چند طرح عمرانی و یک طرح تولیدی در شهر آبسرد
یکشنبه, 14 بهمن 1397
به مناسبت فرا رسیدن ایام الله دهه فجر چند طرح عمرانی و... ادامه مطلب ...
IMAGE ورود یک موج بارشی کم دامنه در روز یکشنبه
پنج شنبه, 11 بهمن 1397
آخرین خروجی مدل های هواشناسی بیانگر ورود یک سامانه... ادامه مطلب ...
IMAGE چه کسی بیشتر ضرر می کند؟
شنبه, 06 بهمن 1397
با آغاز مسابقات فوتبال جام ملت های و پس از مصاحبه پر... ادامه مطلب ...

ظریف اما مستحکم

ظریف اما مستحکم

«...(جان)کری در برابر مردی که داشت با او مذاکره می‌کرد (محمدجواد ظریف) هیچ شانسی نداشت،اولین باری که آن مرد(ظریف) را دیدم، او را در یک برنامه دیدم... من او را نگاه کردم و بعد از سه دقیقه تماشا گفتم امکان ندارد کری بتواند از پس مذاکره با این مرد برآید. بعداً دیدیم که همین‌طور هم شد...»

هنگامیکه دونالد ترامپ این سخنان را در مورد محمد جواد ظریف(وزیر امور خارجه کشورمان)می گفت بطور قطع و یقین هیچگاه تصور نمی کرد که روزی خودش هم جلوی این دیپلمات کوتاه قامت همواره خندان کم بیاورد ولی زمان نشان داد که حتی ترامپ هم با آن همه ادعا چیز زیادی برای گفتن در مقابل ظریف ندارد.

شاید ما امروز متوجه نشویم که محمد جواد ظریف کیست ولی زمان به خوبی نشان خواهد داد که او از جنس آدم های اسطوره ائی و خاص است که مشابه آن در ایران و حتی جهان کمتر یافت می گردد.

بدون اغراق در بین وزرای امور خارجه کشورهای مختلف جهان کمتر شخصی پیدا می شود که بتواند از پس این مرد بربیاید.

وزرای امور خارجه چین ،فرانسه،آلمان و انگلیس دیپلمات هائی معمولی هستند که در یک چارچوب مشخص و برنامه ریزی شده فعالیت می کنند،وزیر امور خارجه روسیه نیز آلت دست پوتین است و اختیار چندانی از خود ندارد و وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا نیز بیش از آنکه یک دیپلمات باشد یک مامور اطلاعاتی است که به شدت از ترامپ حساب می برد و چندان اهل مذاکره نیست،وزیر امور خارجه عربستان نیز یک دلقک است که حتی توانائی اداره یک مهد کودک را هم ندارد تا چه رسد به اداره دستگاه دیپلماسی یک کشور و وزرای امور خارجه بقیه کشورها نیز آنچنان بی نام و نشان هستند که اصلاً محلی از اعراب نداشته و جائی به حساب نمی آیند.

البته در دنیای سیاست وزرای امورخارجه زیرک تر،حرفه ائی تر و البته موفق تر از ظریف هم وجود داشته اند که می توان از آن بین به هنری کیسینجر اسطوره روابط خارجی ایالات متحده آمریکا اشاره داشت که در نوع خود یک نابغه بود و هنوز هم نظرات او در روابط خارجی آمریکا مورد توجه می باشد.

بدون شک حتی اگر خود ترامپ هم با آن همه ادعا بخواهد با ظریف مذاکره کند بعید است که به نتیجه ائی بهتر از نتیجه ائی که جان کری رسید برسد.

با این همه چند روزی است که متاسفانه می بینیم بعضی از افراد در داخل کشور سهواً و یا عمداً محمد جواد ظریف را مورد هجمه خود قرار داده و با بهانه های واهی درصدد تخریب او هستند.

چندی پیش محمد جواد ظریف در مصاحبه ائی با یکی از خبرگزاری ها در خصوص موضوع لوایح FATF بیان داشت:

«...اعتقاد دارم خیلی از این نگرانی ها صادقانه است؛ یعنی دوستان ما نگرانی صادقانه دارند. اما فکر می‌کنم پشت برخی از این نگرانی ها منافع اقتصادی است.
بالاخره پولشویی یک واقعیت در کشور ماست و خیلی ها از پولشویی منفعت می‌برند...»

او در مورد اینکه آیا فکتی برای این ادعا دارد یا خیر گفت: ...اگر کدی هم در این باره داشته باشم امکانش را ندارم که علنی کنم؛ ولی کدهای زیادی در مورد میزان پولشویی در کشور وجود دارد... من نمی‌خواهم این پولشویی را به جایی نسبت دهم؛ اما جاهایی که هزاران میلیارد پولشویی می‌کنند حتما آنقدر توان مالی دارند که ده ها و صدها میلیارد هزینه تبلیغات و فضاسازی کنند...»

او به برخی فضا سازی ها علیه بودجه وزارت خارجه نیز اشاره کرد و گفت: مجموع بودجه وزارت خارجه از دلاری و ریالی و حقوق کارمندان و اجاره نمایندگی ها هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان است؛ یعنی کمتر از بودجه برخی دستگاه های فرهنگی که برخی ارگان های قدرتمند کشور ارتباط دارند.

ظریف گفت: با این وضعیت ما نمی‌توانیم با آن فضا سازی مقابله کنیم. کسانی که یک قلم معامله شان ممکن است ۳۰ هزار میلیارد باشد فضاسازی کرده اند. آنها میتوانند بودجه وزارت خارجه را هزینه یک قلم فضا سازی شان کنند.

او تاکید کرد: من هیچ دستگاهی را متهم نمیکنم؛ من افرادی که در این قضیه منافع دارند را پشت القا این تصورات میدانم...»

همین اظهارات محمد جواد ظریف کافی بود تا بعضی ها که از این اظهارات به شدت احساس خطر کرده بودند او را مورد شدیدترین هجمه های خود قرار داده و تمام دستاوردهای او را یکجا نا دیده بگیرند و برخی دیگر نیز احساساتی شده و در مقابل او موضع گیری کنند.

البته بسیاری از کسانیکه امروز محمد جواد ظریف را می کوبند از ابتدا نیز با او و کارهای او در دستگاه دیپلماسی و حتی دستاوردهای او در مذاکرات برجام مخالف بودند و کلاً برجام را خیانت به نظام می دانستند و امروز نیز از ترس جمع شدن سفره بساط پولشوئی و فساد مالی به او حمله می کنند.

محمد جواد ظریف زیرک تر و باهوش تر از آن است که دم به تله این جنجال آفرینان بدهد،او که یک تنه وزرای امور خارجه 6 کشور را به زانو درآورد و دسیسه های پشت پرده سران کشورهای عربستان،امارات و اسرائیل را نقش بر آب کرد به راحتی می تواند از پس این هوچی گری ها برآمده و ماجرا را جمع کند ولی آیا تا به حال کسی به هزینه های حیثیتی این ماجراآفرینی ها برای نظام و انرژی صرف شده در رابطه با این نوع موضوعات فکر کرده است؟

آنها که مدعی هستند در ایران پولشوئی نیست یا اصلاً نمی دانند که پولشوئی چیست یا اگر می دانند خود درگیر این مفسده هستند.

انکار پولشوئی در نظام اقتصادی بی در و پیکر ایران انکار بدیهیات است.

اگر پولشوئی در ایران نیست پس پول تجارت مواد مخدر و قاچاق کالا و ارز تحت چه عنوانی در بانک ها سپرده گذاری می گردد؟اگر پولشوئی نداریم پول ناشی از اختلاس و فساد مالی چگونه در نظام اقتصادی ما به حرکت در می آید؟اصلاً این پول های بادآورده را کدام باد با خود آورده؟

امروز کسانیکه به محمد جواد ظریف حمله می کنند قصد دارند تا برای تطهیر خود یک اسطوره و یک دیپلمات کارکشته خبره را فدا کنند غافل از آنکه اشخاصی مانند محمد جواد ظریف سرباز جان بر کف نظام در جنگ دیپلماسی هستند و تضعیف و یا حذف او عملاً به تضعیف کلیت نظام منجر می گردد و در انتها نیز همان کسانیکه امروز ظریف را می کوبند بیشترین ضرر را از این موضوع خواهنددید.