کارنامه 3 ساله شهردار آبسرد

کارنامه 3 ساله شهردار آبسرد

اوائل آذر ماه 94 بود که سید محمد رفیعی طباطبائی با حکم فرمایشی استاندار وقت تهران و رای اجباری شورای شهر نیمه معلق شهر آبسرد، سکان هدایت شهرداری آبسرد دماوند را در دست گرفت و توفیق اجباری خدمت به مردم آبسرد نصیب ایشان گردید.

حدود سه ماه قبل از آن تاریخ یعنی در اواسط شهریور 94 آقای پرویز قنبری شهردار وقت آبسرد در یک فعل و انفعال سریع از سمت شهرداری آبسرد کنار گذاشته شد و به همراه برخی از اعضاء شورای شهر گرفتار پیچ و خم های دادگستری گردید و بعد از آن تاریخ و برای بیش از 3 ماه شهر آبسرد توسط سرپرست موقت اداره شد تا اینکه عاقبت از اواسط آبان ماه زمزمه های انتصاب شهردار جدید در شهر پیچید و اوائل آذر همان سال نیز رفیعی طباطبائی به عنوان شهردار انتخاب شد و تاکنون نیز مقتدرانه بر این اریکه پر حاشیه تکیه زده است.

در مجموع می توان این مدت سه ساله شهرداری آقای مهندس طباطبائی را به دو دوره کاملاً متفاوت تقسیم نمود:

دوره اول که از اوائل آذر 94 شروع شد و تا شهریور 96 بطول انجامید و ما آن را دوره انتصابی(از سوی استانداری) می نامیم و دوره دوم که از شهریور 96 تاکنون می باشد و ما نام این دوره را دوره انتخابی(از سوی شورای شهر) گذاشته ایم.

بطور کلی کارنامه و عملکرد شهردار آبسرد در دوره انتصابی یا همان دور اول بسیار بهتر،قابل قبولتر و البته قابل دفاع تر از دروه انتخابی بوده و شاید بتوان گفت که عملکرد این دو دوره به هیچ عنوان با هم قابل مقایسه نیستند.

در نگاه اول بنظر می رسد سیاست دوری گزینی آقای شهردار از اهالی شهر آبسرد در دوره دوم(دوره انتخابی) بسیار پر رنگتر شد و متاسفانه در دوره دوم نوعی برخورد متکبرانه  و نگاه از بالا به پائین نیز بر رفتار شهردار حاکم گردید.

از سوی دیگر در دور دوم مدیریت ایشان شاهد نوعی برخورد محافظه کارانه و سیاست سکوت و مماشات با برخی از پرسنل متخلف شهرداری نیز بوسیله شهردار محترم هستیم.

متاسفانه در حالیکه ایشان هیچ نرمش و انعطافی در مقابل اهالی از خود نشان نمی دهند ولی در مقابل برخی ها(!!!)آنچنان ضعیف ظاهر می شوند که انسان گمان می کند شهردار منصوب از طرف ایشان است.

سکوت شهردار محترم در مقابل برخی از متخلفین و انفعال ایشان در مقابل گروه های ذی نفوذ و در مقابل تندی با مردم عادی و بویژه محلی ها چنان شخصیت متناقضی از شهردار ساخته است که در هیچ قالبی قابل جمع نبوده و جمع اضداد را بوجود آورده است.

اگر تا دیروز بزرگترین عیب شهردار دوری گزینی ایشان از مردم شهر بود اما امروز بزرگترین عیب ایشان هم نشینی با بعضی از خواص صاحب پول و نفوذ و نادیده گرفتن مردم شهر است.

البته کارنامه ایشان از حیث معیارهای فنی نیز چندان قابل قبول نبوده و در مدت این سه سال تقریباً هیچ پروژه عمرانی قابل قبولی در شهر اجرا نشده و حتی پروژه های نیمه کاره نیز تاکنون به سرانجام مطلوبی نرسیده است.

برای مثال معابر پر چاله و گودال های خطرناک کماکان در جای جای شهر به حال خود رها شده اند و بافت فرسوده محلات قدیمی شهر کماکان مورد بی مهری شهرداری هستند و علیرغم تخریب بناهای فرسوده طرح اصلاحی خیابان ها در آنها اجرا نشده.

شاید بتوان بزرگترین دستاورد شهردار محترم آبسرد در طول این سه سال را همین استخر زرین دانست که آن هم خالی از اشکال و ایراد نبوده ولی باز هم از هیچ بهتر است.

از نظر فرهنگی نیز هر چند سنگ بنای فرهنگسرای آبسرد به دست ایشان گذاشته شد ولی مسئولیت کمرنگ شدن و عدم انتشار مرتب نشریه کوهپایه که سرمایه معنوی این شهر می باشد مستقیماً بر عهده شخص جناب شهردار می باشد.

در مجموع عملکرد آقای رفیعی طباطبائی در دو سال اول تصدی سمت شهرداری بسیار بهتر از این یکسال اخیر بوده و کارنامه ایشان در سال گذشته آنچنان ضعیف بوده که حتی نمی توان به آن حداقل نمره برای قبولی را داد و متاسفانه باید ایشان را در این زمینه مردود دانست.

به هر حال سال 97 ،سال آقای سید محمد رفیعی طباطبائی نبود و ایشان نتوانست توقعات شهروندان را به جا و به اندازه پاسخگو باشد هر چند که امیدواریم ایشان در آینده بتواند کارنامه بهتری را از خود به نمایش بگذارد!

IMAGE اطلاعیه مهم بارشی
یکشنبه, 28 مهر 1398
با استقرار یک سامانه بارشی با دوام و بسیار قدرتمند در... ادامه مطلب ...
IMAGE ورود اولین موج بارشی پائیز در روز یکشنبه
چهارشنبه, 17 مهر 1398
از روز شنبه 20 مهرماه تا دوشنبه 22مهر اولین موج گسترده... ادامه مطلب ...
IMAGE مزرعه محمودیه زیر ذره بین دادستان
سه شنبه, 09 مهر 1398
عاقبت شهرک محمودیه و یا همان مزرعه محمودیه هم مشمول... ادامه مطلب ...
IMAGE خطر تخریب در کمین یکی از مهمترین جاذبه گردشگری محله مرانک
جمعه, 29 شهریور 1398
خانه قدیمی و ارزشمند "میرزا یعقوب علوی"  از جمله بناهای... ادامه مطلب ...
IMAGE اقدام مشترک فرمانداری و اتاق اصناف شهرستان دماوند بر علیه مصرف کنندگان
پنج شنبه, 28 شهریور 1398
حکایت فروشگاه های زنجیره ائی در شهرستان دماوند و... ادامه مطلب ...
IMAGE کاهش محسوس دمای هوا در اولین روزهای مهرماه
چهارشنبه, 27 شهریور 1398
بر اساس آخرین خروجی مدل های هواشناسی در واپسین روزهای... ادامه مطلب ...
IMAGE خرید و فروش مسکن کاهش یافت
چهارشنبه, 27 شهریور 1398
هر چند حجم معاملات مسکن در کشور از اوائل ماه مبارک... ادامه مطلب ...
IMAGE آغاز روند افزایش دمای هوا از ظهر شنبه/بازگشت تابستان
جمعه, 22 شهریور 1398
با خروج امواج ناپایدار و خنک از باند شمالی کشور و دامنه... ادامه مطلب ...
IMAGE جلوگیری از برداشت غیر مجاز آبهای زیرزمینی
جمعه, 22 شهریور 1398
مدیر امور منابع آب شهرستان دماوند گفت: از برداشت غیر... ادامه مطلب ...
IMAGE تداوم هوای خنک تا روز شنبه،احتمال رگبارهای پراکنده در روز جمعه
چهارشنبه, 20 شهریور 1398
آخرین خروجی مدل های هواشناسی بیانگر تداوم استقرار... ادامه مطلب ...
IMAGE کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا
دوشنبه, 18 شهریور 1398
سالروز شهادت مظلومانه سید و سالار شهیدان،حضرت امام... ادامه مطلب ...