کارنامه 3 ساله شهردار آبسرد

کارنامه 3 ساله شهردار آبسرد

اوائل آذر ماه 94 بود که سید محمد رفیعی طباطبائی با حکم فرمایشی استاندار وقت تهران و رای اجباری شورای شهر نیمه معلق شهر آبسرد، سکان هدایت شهرداری آبسرد دماوند را در دست گرفت و توفیق اجباری خدمت به مردم آبسرد نصیب ایشان گردید.

حدود سه ماه قبل از آن تاریخ یعنی در اواسط شهریور 94 آقای پرویز قنبری شهردار وقت آبسرد در یک فعل و انفعال سریع از سمت شهرداری آبسرد کنار گذاشته شد و به همراه برخی از اعضاء شورای شهر گرفتار پیچ و خم های دادگستری گردید و بعد از آن تاریخ و برای بیش از 3 ماه شهر آبسرد توسط سرپرست موقت اداره شد تا اینکه عاقبت از اواسط آبان ماه زمزمه های انتصاب شهردار جدید در شهر پیچید و اوائل آذر همان سال نیز رفیعی طباطبائی به عنوان شهردار انتخاب شد و تاکنون نیز مقتدرانه بر این اریکه پر حاشیه تکیه زده است.

در مجموع می توان این مدت سه ساله شهرداری آقای مهندس طباطبائی را به دو دوره کاملاً متفاوت تقسیم نمود:

دوره اول که از اوائل آذر 94 شروع شد و تا شهریور 96 بطول انجامید و ما آن را دوره انتصابی(از سوی استانداری) می نامیم و دوره دوم که از شهریور 96 تاکنون می باشد و ما نام این دوره را دوره انتخابی(از سوی شورای شهر) گذاشته ایم.

بطور کلی کارنامه و عملکرد شهردار آبسرد در دوره انتصابی یا همان دور اول بسیار بهتر،قابل قبولتر و البته قابل دفاع تر از دروه انتخابی بوده و شاید بتوان گفت که عملکرد این دو دوره به هیچ عنوان با هم قابل مقایسه نیستند.

در نگاه اول بنظر می رسد سیاست دوری گزینی آقای شهردار از اهالی شهر آبسرد در دوره دوم(دوره انتخابی) بسیار پر رنگتر شد و متاسفانه در دوره دوم نوعی برخورد متکبرانه  و نگاه از بالا به پائین نیز بر رفتار شهردار حاکم گردید.

از سوی دیگر در دور دوم مدیریت ایشان شاهد نوعی برخورد محافظه کارانه و سیاست سکوت و مماشات با برخی از پرسنل متخلف شهرداری نیز بوسیله شهردار محترم هستیم.

متاسفانه در حالیکه ایشان هیچ نرمش و انعطافی در مقابل اهالی از خود نشان نمی دهند ولی در مقابل برخی ها(!!!)آنچنان ضعیف ظاهر می شوند که انسان گمان می کند شهردار منصوب از طرف ایشان است.

سکوت شهردار محترم در مقابل برخی از متخلفین و انفعال ایشان در مقابل گروه های ذی نفوذ و در مقابل تندی با مردم عادی و بویژه محلی ها چنان شخصیت متناقضی از شهردار ساخته است که در هیچ قالبی قابل جمع نبوده و جمع اضداد را بوجود آورده است.

اگر تا دیروز بزرگترین عیب شهردار دوری گزینی ایشان از مردم شهر بود اما امروز بزرگترین عیب ایشان هم نشینی با بعضی از خواص صاحب پول و نفوذ و نادیده گرفتن مردم شهر است.

البته کارنامه ایشان از حیث معیارهای فنی نیز چندان قابل قبول نبوده و در مدت این سه سال تقریباً هیچ پروژه عمرانی قابل قبولی در شهر اجرا نشده و حتی پروژه های نیمه کاره نیز تاکنون به سرانجام مطلوبی نرسیده است.

برای مثال معابر پر چاله و گودال های خطرناک کماکان در جای جای شهر به حال خود رها شده اند و بافت فرسوده محلات قدیمی شهر کماکان مورد بی مهری شهرداری هستند و علیرغم تخریب بناهای فرسوده طرح اصلاحی خیابان ها در آنها اجرا نشده.

شاید بتوان بزرگترین دستاورد شهردار محترم آبسرد در طول این سه سال را همین استخر زرین دانست که آن هم خالی از اشکال و ایراد نبوده ولی باز هم از هیچ بهتر است.

از نظر فرهنگی نیز هر چند سنگ بنای فرهنگسرای آبسرد به دست ایشان گذاشته شد ولی مسئولیت کمرنگ شدن و عدم انتشار مرتب نشریه کوهپایه که سرمایه معنوی این شهر می باشد مستقیماً بر عهده شخص جناب شهردار می باشد.

در مجموع عملکرد آقای رفیعی طباطبائی در دو سال اول تصدی سمت شهرداری بسیار بهتر از این یکسال اخیر بوده و کارنامه ایشان در سال گذشته آنچنان ضعیف بوده که حتی نمی توان به آن حداقل نمره برای قبولی را داد و متاسفانه باید ایشان را در این زمینه مردود دانست.

به هر حال سال 97 ،سال آقای سید محمد رفیعی طباطبائی نبود و ایشان نتوانست توقعات شهروندان را به جا و به اندازه پاسخگو باشد هر چند که امیدواریم ایشان در آینده بتواند کارنامه بهتری را از خود به نمایش بگذارد!

IMAGE تغییر کاربری و تصرف اراضی ملی با ایجاد شهرک ۱۰۰ هکتاری
چهارشنبه, 29 خرداد 1398
 حالا دیگر تصرف اراضی ملی و تغییر کاربری زمین در... ادامه مطلب ...
IMAGE تخریب 1200 مورد ساخت و ساز غیر مجاز در شهرستان دماوند طی سه ماهه اول سال 98
شنبه, 25 خرداد 1398
مجید صفری فرماندار شهرستان دماوند در نشست خبری که با... ادامه مطلب ...
IMAGE رئیس اداره ثبت رفت،سرپرست اداره ثبت آمد
شنبه, 25 خرداد 1398
صبح امروز (شنبه مورخ 25 خرداد 98) مراسم تودیع ریاست سابق... ادامه مطلب ...
IMAGE طرح احداث تقاطع غیر همسطح شهر آبسرد به جاده فیروزکوه مورد مطالعه قرار می‌گیرد
جمعه, 24 خرداد 1398
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران از ابلاغ... ادامه مطلب ...
IMAGE تغییر کاربری بیش از 500 هکتار زمین در شهرستان دماوند
جمعه, 24 خرداد 1398
رئیس اداره جهاد کشاورزی دماوند گفت: در دماوند ۵۰۰... ادامه مطلب ...
IMAGE مسیر دشوار تولید در شهرستان دماوند
جمعه, 24 خرداد 1398
به گزارش ایرنا از دماوند، مجید صفری در کارگروه تسهیل و... ادامه مطلب ...
IMAGE قلعه پر ماجرا
پنج شنبه, 23 خرداد 1398
می گویند روستای گرمابسرد واقع در جنوب شرق شهرستان... ادامه مطلب ...
IMAGE عاقبت سیل به شهرستان دماوند رسید
سه شنبه, 21 خرداد 1398
بارندگی های رگباری عصر روز دوشنبه 20 خرداد 98 در سرشاخه... ادامه مطلب ...
IMAGE مراقب خطر آتش سوزی مراتع و باغات باشید
دوشنبه, 20 خرداد 1398
سال آبی جاری که از اول مهرماه 97 شروع شده است یکی از... ادامه مطلب ...
IMAGE آغاز دور جدید ناپایداری های تابستانه از امروز
شنبه, 18 خرداد 1398
آخرین خروجی مدل های هواشناسی بیانگر مهیا شدن شرائط... ادامه مطلب ...
IMAGE راهبرد اشتباه ویلموتس
جمعه, 17 خرداد 1398
چند هفته ائی است که تیم ملی ایران صاحب یک مربی جدید شده... ادامه مطلب ...
IMAGE 900خودرو در راه شمال
چهارشنبه, 15 خرداد 1398
سردار سید کمال هادیان‌فر در حاشیه بازدید از مرکز... ادامه مطلب ...