IMAGE با رأی دیوان عدالت اداری کشور بابک همایونفر عضو اصلی شورای شهر آبسرد شد
یکشنبه, 28 بهمن 1397
پایگاه خبری عصر شرق به نقل از صفری فرماندار شهرستان... ادامه مطلب ...
IMAGE ورود موج جدید بارشی به آبسرد در واپسین روزهای بهمن
چهارشنبه, 24 بهمن 1397
با خاتمه بارش ها و عبور موج نسبتاً قوی بارشی که طی... ادامه مطلب ...
IMAGE پس لرزه های یک جام
یکشنبه, 14 بهمن 1397
هر چند جام ملت های آسیا 2019 چند روزی است که تمام شده ولی... ادامه مطلب ...
IMAGE افزایش نسبی دما از روزهای پایانی هفته
یکشنبه, 14 بهمن 1397
با خروج سامانه بارشی سردی که امروز در منطقه ما فعال بود... ادامه مطلب ...
IMAGE یخبندان و گرمای شدید: پیامد عصر جدید آب‌وهوا
یکشنبه, 14 بهمن 1397
امسال ما در شهر آبسرد زمستان آنچنان سردی را نداشتیم... ادامه مطلب ...
IMAGE هشدار جدی دادستان دماوند به عاملین ساخت‌وسازهای غیرمجاز
یکشنبه, 14 بهمن 1397
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند با اشاره به... ادامه مطلب ...
IMAGE آیا مترو به شرق استان تهران خواهد رسید؟
یکشنبه, 14 بهمن 1397
دهه فجر که شروع می شود بازار سفرهای استانی مسئولان و... ادامه مطلب ...
IMAGE افتتاح چند طرح عمرانی و یک طرح تولیدی در شهر آبسرد
یکشنبه, 14 بهمن 1397
به مناسبت فرا رسیدن ایام الله دهه فجر چند طرح عمرانی و... ادامه مطلب ...
IMAGE ورود یک موج بارشی کم دامنه در روز یکشنبه
پنج شنبه, 11 بهمن 1397
آخرین خروجی مدل های هواشناسی بیانگر ورود یک سامانه... ادامه مطلب ...
IMAGE چه کسی بیشتر ضرر می کند؟
شنبه, 06 بهمن 1397
با آغاز مسابقات فوتبال جام ملت های و پس از مصاحبه پر... ادامه مطلب ...

بزرگترین تهدید فرصت‌های شغلی دماوند اتباع خارجی هستند

بزرگترین تهدید فرصت‌های شغلی دماوند اتباع خارجی هستند

تهران- ایرنا – رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان دماوند بزرگترین تهدید برای فرصت های شغلی منطقه را وجود اتباع خارجی به ویژه اتباع خارجی غیرمجاز دانست و گفت: در صورتی که کارفرمایان تخلف کنند، جریمه خواهند شد.

علی مشهدی عباسی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به شعار سال اظهار کرد: امسال در راستای حمایت از کالای ایرانی، اداره کار شهرستان دماوند فعالیت خود را در راستای حمایت از کارگر ایرانی سوق داده است.

وی یکی از اقدامات در دستورکار این نهاد را جلوگیری از بکارگیری اتباع خارجی غیر مجاز دانست و گفت: کلیه کارفرمایان، باغداران و کسانی که در حوزه ساخت و ساز فعالیت می کنند در صورتی که اتباع خارجی فاقد پروانه را مشغول به کار کنند، بر اساس مصوبه شورایعالی کار بابت هر روز اشتغال غیرمجاز،‌ 185 هزار تومان جریمه می‌شوند.

مشهدی عباسی افزود: این میزان جریمه در صورت تکرار تخلف، دو برابر خواهد شد و کارفرمایانی که مکرر مرتکب تخلف شوند به 91 تا 180 روز حبس محکوم می شوند که از کارفرمایان می خواهیم در این خصوص توجه ویژه داشته باشند.

این مقام مسئول با اشاره به بازدید از 66 کارگاه از ابتدای سال جاری تاکنون، بیان کرد: متاسفانه به دلیل بکار گیری اتباع غیر مجاز توسط برخی از کارفرمایان در این کارگاه ها، منجربه جرم شده و پرونده آنان به دادگاه ارسال شد.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه با اشاره به ثبت‌نام 356 مورد جویندگان کار از ابتدای سال، گفت: تاکنون تعداد 244 نفر مشغول به کار شدند.

مشهدی عباسی در ادامه با اشاره به وجود700 تعاونی در شهرستان، خاطرنشان کرد: مهمترین‌ تعاونی ها مربوط به توسعه عمران و تعاونی‌های مسکن مهر هستند که اکثرا تحویل دادند و فقط چند مورد در دماوند، آبسرد و مهرآباد در حال تسویه هستند.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون 5 تعاونی به ثبت رسیده است، گفت: تعاونی های شهرستان عمدتا مشغول به فعالیت هستند که برخی از آنان سابقه طولانی داشته و حتی برخی تا 200 نفر ایجاد اشتغال داشته اند.

وی با اشاره به ثبت نام تعاونی ها در سامانه کارا توسط این نهاد در سال جاری، گفت: امسال از 90 طرح ثبت شده، 10 مورد توسط اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی تایید که امید است با همکاری بیشتر بانک ها، بتوانیم تسهیلات نیز در اختیارشان قرار دهیم.

مشهدی عباسی در ادامه به 41 مجوز صادر شده در بخش مشاغل خانگی اشاره کرد و افزود: این نهاد به تمامی مشاغل خانگی دارای مجوز تسهیلات زیر 10 میلیون تومان اختصاص می دهد ؛ همچنین در بخش روستا تعاون نیز تسهیلات بالای 50 میلیون تومان در نظر گرفته و پرداخت شد.

این مقام مسئول نرخ بیکاری را در شهرستان تک رقمی و نسبت به سال گذشته تقریبا ثابت اعلام کرد و گفت: شرکت ها، تعاونی ها و بخش خصوصی برای سرپا ایستادن در حوزه اشتغال بسیار تلاش می کنند ولی مشکل اصلی که در منطقه وجود دارد، کارگران فصلی است؛ باتوجه به سرمازدگی در ابتدای سال و کاهش محصولات کشاورزی، در این زمینه تاحدودی با مشکل مواجه شدیم ولی در بخش های دیگر مشکلی نداریم.

وی در ادامه به ثبت نام 168 مورد در سامانه کارورزی اشاره کرد و افزود: افراد فارغ‌التحصیل در رشته های فنی و حرفه ایی و کاردانش که تازه مدرک‌شان را گرفته اند، تا 6 ماه حقوق‌ خود را از دولت می گیرند و بیمه هم هستند و اگر بعد از این‌ در جایی مشغول شدند، حق بیمه و حقوق برعهده کارفرما است؛ ، تا کنون 28 مورد با شرکت ها عقد قرارداد شده است .

مشهدی عباسی با بیان اینکه هر ساله حدود 2500 تا سه هزار نفر معرفی بکار می شوند، ادامه داد: از ابتدای سال تا کنون 339 نفر برقراری بیمه بی‌کاری داشتیم.