IMAGE هواشناسی هفته آخر آبان 97
جمعه, 25 آبان 1397
هفته ائی که پشت سر گذاشتیم بدون شک یکی از درخشان ترین هفته های چند سال اخیر از نظر بارشی در شهر آبسرد بود و همانند آبسرد دماوند بسیاری از شهرهای کشور بویژه در نیمه شمالی و غربی کشور شاهد بارش رحمت الهی به شکل برف و باران بودند. ولی هفته بعد(26 آبان تا 2 آذر)اوضاع جوی با این هفته کاملاً متفاوت بوده و دیگر خبری از بارش های خوب در شهر آبسرد نخواهد بود  چرا که در یک چشم انداز کلی از روز شنبه(26 آبان) تا جمعه(2 آذر) تقریباً جوی پایدار بر منطقه حاکم خواهد بود و به غیر از رشد موقتی ابر بر روی ارتفاعات و سرمای شبانگاهی پدیده جوی خاص دیگری در منطقه ما اتفاق نخواهد افتاد. از نظر دمائی نیز طی تمامی شب های هفته پیش رو دمای  نزدیک صفر را در شهر آبسرد خواهیم داشت و ممکن است دمای بامدادی در صبح یکشنبه تا 1 درجه زیر صفر نیز کاهش یابد البته در تمامی روزهای هفته پیش رو دمای بیشینه (دمای سایه در ساعات میانی روز) بالای صفر خواهد بود و به قول معروف یک هوای مطبوع کاملاً پائیزی را در شهر آبسرد خواهیم داشت. البته با توجه به خروجی نقشه های پیش بینی بلند مدت(سه ماهه)هواشناسی می توان انتظار داشت که طی هفته های اول و دوم آذر ماه نیز شاهد شروع مجدد بارش ها در منطقه باشیم که امیدواریم بارش های آذرماه نیز به خوبی بارش های هفته سوم آبان باشند(انشاء الله) ادامه مطلب ...
IMAGE کارنامه 3 ساله شهردار آبسرد
یکشنبه, 20 آبان 1397
اوائل آذر ماه 94 بود که سید محمد رفیعی طباطبائی با حکم فرمایشی استاندار وقت تهران و رای اجباری شورای شهر نیمه معلق شهر آبسرد، سکان هدایت شهرداری آبسرد دماوند را در دست گرفت و توفیق اجباری خدمت به مردم آبسرد نصیب ایشان گردید. ادامه مطلب ...
IMAGE هفته بارندگی آبسرد
یکشنبه, 20 آبان 1397
از امروز(یکشنبه 20 آبان 97 ) با ورود موج جدید بارشی از سمت غرب به داخل کشور شاهد شروع ناپایداری ها در بخش های گسترده ائی از کشور و بویژه مناطق غربی و دامنه های زاگرس هستیم که  بتدریج از اواسط وقت امروز با گسترده شدن مناطق تحت تاثیر این سامانه در دامنه های جنوبی البرز و منطقه ما نیز شاهد شروع بارش ها خواهیم بود. ادامه مطلب ...
IMAGE وعده ساخت مجتمع بزرگ گردشگری در شهر آبسرد
چهارشنبه, 16 آبان 1397
مونسان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با حضور صفری فرماندار دماوند،میرزایی نیکو نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس و جمعی از مدیران شهری و شهرستانی از محل احداث هتل و امکانات اقامتی در بلندای بوستان غدیر آبسردبازدید کردند . ادامه مطلب ...
IMAGE پاس گل شورای نگهبان به ترامپ در روز ۱۳ آبان
چهارشنبه, 16 آبان 1397
بعضی وقت ها بعضی ها نادانسته کارهائی می کنند که مصداق عینی ضرب المثل های دوستی خاله خرسه و آب به آسیاب دشمن انداختن می باشد. تازه ترین نمونه از این اقدامات آنچنانی «اعلام نتیجه رد CFT از طرف شورای نگهبان»آن هم درست در روز 13 آبان و هم زمان با شروع دور دوم تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ایران می باشد که واقعاً یک پاس گل عالی به ترامپ،اسرائیل و آل سعود بود و به نوعی همه ما را ناامید کرد. ادامه مطلب ...
IMAGE زمستان نزدیک است
چهارشنبه, 16 آبان 1397
طی ساعات گذشته شهر آبسرد شاهد بارش بسیار خوب باران بود و این رحمت الهی به چهره پائیزی شهر آبسرد رنگ و طراوت دیگری بخشید و ترکیب رنگ سفیدابرهای نزدیک سطح زمین در دامنه کوه و رنگ های زرد و فرمز باغ ها زیباترین مناظر پائیزی را خلق کردند. ادامه مطلب ...
IMAGE ایام 28 و 30 صفرسالروز رحلت پیامبر اکرم(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) وامام رضا (ع) تسلیت باد
چهارشنبه, 16 آبان 1397
ایام بیست و هشتم سالروز رحلت پیامبر اکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) و سالروز شهادت امام حسن مجتبی(ع) و همچنین سی ام صفر سالروز شهادت غریبانه حضرت امام رضا(ع) بر تمام مسلمین جهان و علی الخصوص شیعیان آن امامان معصوم تسلیت باد. ادامه مطلب ...
IMAGE تخریب 30 هکتار ساخت و ساز غیرمجاز در دماوند
یکشنبه, 13 آبان 1397
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند از تخریب 30 هکتار از ساخت و سازهای غیرمجاز در منطقه وادان دماوند خبر داد و گفت: همچنین پنج واحد ساختمانی غیرمجاز در منطقه آبسرد تخریب شد. ادامه مطلب ...
IMAGE مشکل اصلاح‌طلبان و اصول‌گرایان، کاهش شدید مقبولیت است
شنبه, 12 آبان 1397
روزنامه شرق در سرمقاله امروز (12 آبان 97)خود نوشت:احزاب دو قطبی اصلاح‌طلب و اصولگرا به‌عنوان دو حزب فراگیر که طیف‌های متفاوتی از تفکرات وابسته به خود را رهبری می‌کنند، دچار افت مقبولیت شده‌اند و به‌ تبع آن بسیاری از حامیان‌شان را از دست داده‌اند. ادامه مطلب ...
IMAGE احتمال بارندگی در روزهای پایانی هفته
شنبه, 12 آبان 1397
هفته پیش رو از نظر تغییرات جوی دارای دو نیمه کاملاً متفاوت خواهد بود،بدین شکل که نیمه اول هفته شامل روزهای شنبه،یکشنبه و دوشنبه آسمان در شهر آبسرد عموماً نیمه ابری خواهد بود و خبری از بارش نیز در این شهر و مناطق مجاور آن نیست و دمای هوا نیز اندکی افزایش خواهد یافت که این افزایش چندان محسوس و ملموس نبوده و بیشتر خود را در دمای بیشینه(دمای نیمروزی) نشان خواهد داد ولی نیمه دوم هفته با تقویت جریانات بارشی که از سمت غرب وارد کشور ما می شود و با تضعیف پر فشار سرد سیبری در دامنه های جنوبی البرز شرائط برای بارش های نسبتاً خوب در منطقه ما فراهم خواهد شد و انشاء الله طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه شاهد بارش رحمت الهی در شهر آبسرد و مناطق مجاور آن خواهیم بود. ادامه مطلب ...

راز ماندگاری

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
راز ماندگاری

تقریباً دو سال از زمان انتصاب جناب آقای سید محمد رفیعی طباطبائی به سمت شهرداری شهر آبسرد می گذرد و ایشان نیز در این مدت به هر شکلی که بوده است مجموعه شهرداری آبسرد را اداره نموده و ظاهراً در این مدت موفق نیز بوده است چرا که در شهریور ماه سال جاری اعضاء پنجمین دوره شورای  اسلامی شهر آبسرد در اولین اقدام خود ایشان را در سمت شهرداری ابقاء نمودند و بدین ترتیب مهر تائیدی بر عملکرد چند ماهه ایشان زدند.

البته برخی از شهروندان تیزبین و نکته سنج معتقدند این ابقاء در راستای همان انتصاب اولیه وی از سوی فرمانداری صورت گرفته و شورای شهر با این اقدام پیام تسلیم و فرمانبرداری خود را به فرماندار و معاون عمرانی استاندار رسانده است و به عبارتی اگر ترس از فرماندار و معاون عمرانی استاندار نبود شاید این ابقاء هرگز صورت نمی پذیرفت و انتخاب شورا شخص دیگری غیر از آقای رفیعی می شد...!

بدون شک آقای رفیعی طباطبائی یکی از کم حاشیه ترین شهرداران سالهای اخیر شهر آبسرد بوده و در این مدت نیز سعی نموده با اتخاذ راهبردی محافظه کارانه کمترین درگیری را با شهروندان داشته باشد و در این راه تا اینجای کار نیز موفق بوده است ولی اتخاذ چنین راهبردی صرفاً به مدت مدیریت وی افزوده و کمکی به افزایش محبوبیت ایشان کرده است.   

واقعیت تلخ ماجرا اینجاست که آقای رفیعی در بین شهروندان آبسردی چهره محبوب و مقبولی نیست و بسیاری از شهروندان آبسردی نیز بصورت پنهان و آشکار(البته بیشتر پنهان) مخالف وی بوده و ابقاء ایشان در این سمت را بمنزله خیانت شورای شهر به شهروندان می دانند!

متاسفانه روحیه خاص آقای شهردار در دوری گزینی از عامه مردم و محدود شدن مراودات ایشان با خواص باعث شده که مردم تصور نمایند که آقای رفیعی فردی مغرور و متکبر و "تافته جدا بافته" از مردم است و به همین دلیل بسیاری از افراد ناخواسته نسبت به ایشان سوء ظن پیدا کرده اند.

دوری گزینی آقای شهردار از مردم و عدم سکونت ایشان در این شهر باعث شده که مردم شهر آبسرد با وی احساس بیگانگی داشته باشند و نتوانند ایشان را دوست خود تصور کنند و همین موضوع باعث کاهش محبوبیت وی در بین شهروندان شده است.

چه اشکالی دارد که شهردار محترم هفته یکی دو ساعت شخصاً و به تنهائی(بدون تیم همراه)در شهر یک پیاده روی ساده داشته باشند و با مردم کوچه و بازار سلام و احوالپرسی نموده و با چشمان مبارک خویش درد مردم را ببینند و با گوش های خود حرف مردم را بشنوند؟

دوستی خالصانه با شهروندان و پای حرف مردم نشستن و یک چای تلخ خوردن با این مردم ثمرات مبارکی بیش از تصور برای شما خواهد داشت چرا که مردم با شهردار مردمی و خاکی احساس راحتی و رفاقت کرده و حاضرند در راه این رفاقت هر نوع فداکاری نمایند و بعضاً از خواسته های خود نیز صرفنظر نمایند.

چه اشکالی دارد که شهردار محترم منزل و محل سکونت خود را مطابق قانون به شهر آبسرد منتقل نمایند تا شب و روز در بین این مردم باشند و مشکلات این شهر را در هر زمان و با تمام وجود درک نمایند.

مگر نه این است که قانون سکونت شهردار را در شهر محل خدمت الزامی دانسته پس چرا ایشان به این الزام قانونی عمل نمی کند؟

اینکه شهردار یک شهر در شهرستان دیگری ساکن باشد و هر روز صبح از خانه مستقیم به شهرداری بیابد و غروب نیز دوباره شهر و شهرداری را ترک نماید و راهی شهرستان دیگری شود نه تنها غیرقانونی است بلکه غیر حرفه ائی و غیر اخلاقی نیز می باشد.

اینکه شهردار یک شهر هنوز برای یک بار هم که شده بدون هیات همراه شهر را با پای پیاده ندیده یک نقطه ضعف بزرگ است.

در جامعه و نظام اسلامی ما ساده زیستی و مردم داری برای مدیران و مسئولان یک انتخاب نیست بلکه یک الزام قطعی و از اوجب واجبات است.

بطور قطع راز ماندگاری شهردار در دل مردم یک شهر ارتباطات خاص وی با استاندار و فرماندار و اعضاء شورای شهر نیست چرا که در گذر زمان استاندار و فرماندار و اعضاء شورای شهر عوض شده و اشخاص تازه ائی جای آنها را می گیرند ولی این مردم هستند که همیشه بوده اند و هستند و خواهند بود و اگر مردم مسئولی را نخواهند به ناچار آن مسئول از قدرت ساقط شده و نزد افکار عمومی نیز مفتضح خواهد شد.

اگر شهردار محترم آبسرد به جای برگزاری بارعام های نمایشی مختص  روزدوشنبه ، فقط ماهی یک بار پای پیاده به درب مغازه های این شهر سر بزند یا چند بار در هفته در ماز جماعت مساجد مختلف این شهر شرکت کند خواهد دید که چقدر از مشکلاتش خود به خود رفع شده و روند مدیریت وی تا چه حد تسهیل می گردد.

اگر شهردار محترم هفته ائی یک بار شخصاً و بدون همراهی اعضاء شورای شهر و سایر همکاران از کوچه پس کوچه های این شهر عبور کند و پای درد دل مردم کوچه و بازار بنشیند خواهد دید که ریشه مشکلات کجاست و راه حل آن را نیز به سرعت پیدا خواهد کرد.

آقای شهردار،هیچ گاه فراموش نکنید که مردم عملکرد شما را به پای کل نظام می نویسند و لذا عملکرد ناصحیح شما خیانت آشکار در حق نظام اسلامی و خون شهدا می باشد،پس بهتر است با مردم صادق تر و یک رنگ تر بوده و با حضور در بین مردم  و ساده زیستی کارگزاری شایسته برای نظام اسلامی ایران باشید.

آقای شهردار اگر شما می خواهید در این سمت و سمت های مشابه ماندگار و مستدام باشید به شما توصیه می کنم بیش از این با مردم این شهر دوست و صمیمی باشید تا ببینید مردم آبسرد برای شما چه فداکاری هائی خواهند کرد و چگونه شما را در روزهای سخت حمایت خواهند نمود.