راز ماندگاری

راز ماندگاری

تقریباً دو سال از زمان انتصاب جناب آقای سید محمد رفیعی طباطبائی به سمت شهرداری شهر آبسرد می گذرد و ایشان نیز در این مدت به هر شکلی که بوده است مجموعه شهرداری آبسرد را اداره نموده و ظاهراً در این مدت موفق نیز بوده است چرا که در شهریور ماه سال جاری اعضاء پنجمین دوره شورای  اسلامی شهر آبسرد در اولین اقدام خود ایشان را در سمت شهرداری ابقاء نمودند و بدین ترتیب مهر تائیدی بر عملکرد چند ماهه ایشان زدند.

البته برخی از شهروندان تیزبین و نکته سنج معتقدند این ابقاء در راستای همان انتصاب اولیه وی از سوی فرمانداری صورت گرفته و شورای شهر با این اقدام پیام تسلیم و فرمانبرداری خود را به فرماندار و معاون عمرانی استاندار رسانده است و به عبارتی اگر ترس از فرماندار و معاون عمرانی استاندار نبود شاید این ابقاء هرگز صورت نمی پذیرفت و انتخاب شورا شخص دیگری غیر از آقای رفیعی می شد...!

بدون شک آقای رفیعی طباطبائی یکی از کم حاشیه ترین شهرداران سالهای اخیر شهر آبسرد بوده و در این مدت نیز سعی نموده با اتخاذ راهبردی محافظه کارانه کمترین درگیری را با شهروندان داشته باشد و در این راه تا اینجای کار نیز موفق بوده است ولی اتخاذ چنین راهبردی صرفاً به مدت مدیریت وی افزوده و کمکی به افزایش محبوبیت ایشان کرده است.   

واقعیت تلخ ماجرا اینجاست که آقای رفیعی در بین شهروندان آبسردی چهره محبوب و مقبولی نیست و بسیاری از شهروندان آبسردی نیز بصورت پنهان و آشکار(البته بیشتر پنهان) مخالف وی بوده و ابقاء ایشان در این سمت را بمنزله خیانت شورای شهر به شهروندان می دانند!

متاسفانه روحیه خاص آقای شهردار در دوری گزینی از عامه مردم و محدود شدن مراودات ایشان با خواص باعث شده که مردم تصور نمایند که آقای رفیعی فردی مغرور و متکبر و "تافته جدا بافته" از مردم است و به همین دلیل بسیاری از افراد ناخواسته نسبت به ایشان سوء ظن پیدا کرده اند.

دوری گزینی آقای شهردار از مردم و عدم سکونت ایشان در این شهر باعث شده که مردم شهر آبسرد با وی احساس بیگانگی داشته باشند و نتوانند ایشان را دوست خود تصور کنند و همین موضوع باعث کاهش محبوبیت وی در بین شهروندان شده است.

چه اشکالی دارد که شهردار محترم هفته یکی دو ساعت شخصاً و به تنهائی(بدون تیم همراه)در شهر یک پیاده روی ساده داشته باشند و با مردم کوچه و بازار سلام و احوالپرسی نموده و با چشمان مبارک خویش درد مردم را ببینند و با گوش های خود حرف مردم را بشنوند؟

دوستی خالصانه با شهروندان و پای حرف مردم نشستن و یک چای تلخ خوردن با این مردم ثمرات مبارکی بیش از تصور برای شما خواهد داشت چرا که مردم با شهردار مردمی و خاکی احساس راحتی و رفاقت کرده و حاضرند در راه این رفاقت هر نوع فداکاری نمایند و بعضاً از خواسته های خود نیز صرفنظر نمایند.

چه اشکالی دارد که شهردار محترم منزل و محل سکونت خود را مطابق قانون به شهر آبسرد منتقل نمایند تا شب و روز در بین این مردم باشند و مشکلات این شهر را در هر زمان و با تمام وجود درک نمایند.

مگر نه این است که قانون سکونت شهردار را در شهر محل خدمت الزامی دانسته پس چرا ایشان به این الزام قانونی عمل نمی کند؟

اینکه شهردار یک شهر در شهرستان دیگری ساکن باشد و هر روز صبح از خانه مستقیم به شهرداری بیابد و غروب نیز دوباره شهر و شهرداری را ترک نماید و راهی شهرستان دیگری شود نه تنها غیرقانونی است بلکه غیر حرفه ائی و غیر اخلاقی نیز می باشد.

اینکه شهردار یک شهر هنوز برای یک بار هم که شده بدون هیات همراه شهر را با پای پیاده ندیده یک نقطه ضعف بزرگ است.

در جامعه و نظام اسلامی ما ساده زیستی و مردم داری برای مدیران و مسئولان یک انتخاب نیست بلکه یک الزام قطعی و از اوجب واجبات است.

بطور قطع راز ماندگاری شهردار در دل مردم یک شهر ارتباطات خاص وی با استاندار و فرماندار و اعضاء شورای شهر نیست چرا که در گذر زمان استاندار و فرماندار و اعضاء شورای شهر عوض شده و اشخاص تازه ائی جای آنها را می گیرند ولی این مردم هستند که همیشه بوده اند و هستند و خواهند بود و اگر مردم مسئولی را نخواهند به ناچار آن مسئول از قدرت ساقط شده و نزد افکار عمومی نیز مفتضح خواهد شد.

اگر شهردار محترم آبسرد به جای برگزاری بارعام های نمایشی مختص  روزدوشنبه ، فقط ماهی یک بار پای پیاده به درب مغازه های این شهر سر بزند یا چند بار در هفته در ماز جماعت مساجد مختلف این شهر شرکت کند خواهد دید که چقدر از مشکلاتش خود به خود رفع شده و روند مدیریت وی تا چه حد تسهیل می گردد.

اگر شهردار محترم هفته ائی یک بار شخصاً و بدون همراهی اعضاء شورای شهر و سایر همکاران از کوچه پس کوچه های این شهر عبور کند و پای درد دل مردم کوچه و بازار بنشیند خواهد دید که ریشه مشکلات کجاست و راه حل آن را نیز به سرعت پیدا خواهد کرد.

آقای شهردار،هیچ گاه فراموش نکنید که مردم عملکرد شما را به پای کل نظام می نویسند و لذا عملکرد ناصحیح شما خیانت آشکار در حق نظام اسلامی و خون شهدا می باشد،پس بهتر است با مردم صادق تر و یک رنگ تر بوده و با حضور در بین مردم  و ساده زیستی کارگزاری شایسته برای نظام اسلامی ایران باشید.

آقای شهردار اگر شما می خواهید در این سمت و سمت های مشابه ماندگار و مستدام باشید به شما توصیه می کنم بیش از این با مردم این شهر دوست و صمیمی باشید تا ببینید مردم آبسرد برای شما چه فداکاری هائی خواهند کرد و چگونه شما را در روزهای سخت حمایت خواهند نمود.

 

 

 

 

IMAGE برنامه ۲ سال آینده آمریکا برای ایران چیست؟
چهارشنبه, 04 ارديبهشت 1398
دیپلمات معروف و سابق ایرانی با اعلام بحرانی بودن روابط... ادامه مطلب ...
IMAGE آغاز روند افزایش دما از جمعه
سه شنبه, 03 ارديبهشت 1398
ظاهراً زمستان قصد دل کندن از ایران را ندارد و تعطیلی... ادامه مطلب ...
IMAGE توهم تولید در شهرستان دماوند
سه شنبه, 03 ارديبهشت 1398
مقام معظم رهبری در پیام نوروزی خود سال 98 را "سال... ادامه مطلب ...
IMAGE اصلاح‌طلبان باید اصلاح اساسی در خودشان ایجاد کنند
یکشنبه, 01 ارديبهشت 1398
قاسم میرزایی‌نیکو، نماینده دماوند و فیروزکوه و عضو... ادامه مطلب ...
IMAGE فرماندار شهرستان دماوند:رونق تولید با شعار امکان‌پذیر نیست
یکشنبه, 01 ارديبهشت 1398
مجید صفری فرماندار دماوند در نخستین نشست ستاد... ادامه مطلب ...
IMAGE یک روش ساده جهت کاهش خسارات ناشی از سرمازدگی باغ ها
یکشنبه, 01 ارديبهشت 1398
سرمای دیررس بهاره یکی از بلاهای طبیعی معمولاً غیرقابل... ادامه مطلب ...
IMAGE اطلاعیه و هشدار مهم
شنبه, 31 فروردين 1398
باتوجه به پیش بینی های سازمان هواشناسی برای روزهای آتی... ادامه مطلب ...
IMAGE میلاد ناجی بشریت مبارک
شنبه, 31 فروردين 1398
ای منتظران گنج نهان می آید آرامش جان عاشقان می آید بر... ادامه مطلب ...
IMAGE هشدار/احتمال سرمازدگی باغات و مزارع استانهای نیمه شمالی و غربی کشور طی هفته آینده
پنج شنبه, 29 فروردين 1398
گویا قرار نیست امسال هم ما در شهرستان دماوند میوه های... ادامه مطلب ...
IMAGE ادعاها سعید قاسمی می‌تواند برای ایران دردسرساز شود‌
چهارشنبه, 28 فروردين 1398
سعید قاسمی، از جهره های تندرو اصولگرایان اخیرا در یک... ادامه مطلب ...
IMAGE شکست یا مرگ اصلاحات...؟
چهارشنبه, 28 فروردين 1398
احمد زیدآبادی جریان اصلاح‌طلبی در ایران شکست خورده... ادامه مطلب ...
IMAGE ورود سه موج بارشی متوالی به آبسرد از چهارشنبه
دوشنبه, 26 فروردين 1398
آخرین خروجی مدل های هواشناسی بیانگر ورود سه موج بارشی... ادامه مطلب ...