آبسرد،شهر نداشته ها و کمبودها

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
آبسرد،شهر نداشته ها و کمبودها

بدون شک شهر آبسرد دماوند،شهر کمبودها و نداشته هاست و جالب اینجا است که برخی از همشهریان گرامی و مسئولین محترم شهر(احتمالاً بواسطه تعصاب محلی)به جای پیگیری برای رفع این کمبودها ،در نقش توجیه کننده معایب و نقایص ظاهر شده و کمبودها و نداشته ها را برای مردم توجیه می کنند!

جالب است که بدانید شهری با 12/000نفر جمعیت دائمی و رسمی و حدود 50/000نفر جمعیت غیر رسمی (شامل خوش نشینان و مهاجرین فاقد مدرک هویتی) هنوز از داشتن شورای حل اختلاف محروم می باشد و مراجعین باید برای ساده ترین امور قضائی خود نظیر اخذ تامین دلیل و یا گرفتن گواهی حصر وراثت به شورای حل اختلاف کیلان مراجعه کنند.

شهری که ادعای تبدیل شدن به بخش را دارد چرا نباید یک شورای حل اختلاف فعال داشته باشد؟مگر در این شهر آدم باسواد و موثق کم است که شورای آن غیر فعال شده و عملاً در حالت کما قرار گرفته؟آیا واقعاً مسئولین محترم دادگستری شهرستان در این شهر سه نفر آدم باسواد و قابل اعتماد پیدا نکرده اند که شورای این شهر را غیر فعال کرده اند؟شاید هم مسئولان محترم کل مردم این شهر را قانون شکن و غیر قابل اعتماد می دانند که حاضر به انتصاب عضو بومی برای شورا و فعال کردن شورای حل اختلاف این شهر نیستند!!!؟

البته یکی از دلایل مهم این کمبود عدم پیگیری موضوع از طریق مسئولان شهر آبسرد و عدم خواست عمومی یا به قول معروف "عدم وجود مطالبه عمومی" در این رابطه می باشد.

متاسفانه برخی ها در سطح این شهر و شهرستان دماوند فکر می کنند که هر چه شهر وسیع تر باشد پیشرفته تر هم می گردد ولی بطور قطع ملاک توسعه یافتگی اندازه نیست بلکه امکانات و خدمات است.شهر وسیعی که امکانات و خدمات ندارد با مخروبه های غیر قابل سکونت هیچ فرقی ندارد...!

شورای شهر محترم آبسرد بهتر است در کنار برگزاری مراسم های فرهنگی مذهبی و صرف هزینه های کلان جهت پخش مستقیم این مراسم ها از صدا و سیما کمی هم پیگیر استقرار ادارات و مراکز خدماتی در این شهر باشند و به جای پیگیری افزایش وسعت شهر پیگیر افزایش کیفیت سطح زندگی در این شهر هم باشند.