غارت مخفیانه ذخایر آب های زیر زمینی آبسرد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
غارت مخفیانه ذخایر آب های زیر زمینی آبسرد

اگر یک نگاه کوتاه به ضمیمه آگهی های روزنامه همشهری بیاندازید ستون های آگهی فروش املاک در حومه پر است از آگهی گوناگون باغ و زمین و ویلا در آبسرد ولی در بین صدها آگهی روزانه بعضی از آگهی ها کمی قابل تامل تر هستند:

"آگهی فروش باغ و زمین و ویلا با متراژ پائین و دارای چاه عمیق اختصاصی!"

همانگونه که می دانید چاههای آب مجاز منطقه آبسرد محدود و مشخص هستند و هر زمین هم بر اساس متراژ دارای سهمیه آب مشخصی می باشد و اصولاً زمین های تحت مالکیت مردم بومی آبسرد هیچکدام چاه عمیق اختصاصی نداشته و با توجه به ممنوعیت حفر چاه عمیق در منطقه آبسرد دماوند و دشت های مجاور آن می توان قاطعانه گفت که چاه های اختصاصی بصورت غیر قانونی و مخفیانه و بوسیله دست حفر شده اند.

بهره برداری از چاههای آب غیرمجاز علاوه بر اینکه عملی غیر قانونی و مجرمانه است نوعی سرقت از مردم و همسایگان نیز محسوب شده و عملی غیر اخلاقی تلقی شده و توجیه پذیر نیست.

اینکه بعضی از مالکین محترم ویلاهای منطقه با صرف چند ده میلیون تومان و با استفاده از نیروی کار مقنی های عموماً افغانی داخل ملک چهاردیواری خود چاه عمیق بعضاً 150 متری حفر کرده و بعد با نصب پمپ برقی روزانه هزاران لیتر آب را استخراج کرده و صرف آبیاری گل های زینتی و چمن و تعویض روزانه آب استخر شنای خود می کنند عین دزدی و جنایت است.

غارت منابع آب بوسیله جمعی از خدا بی خبر و متاسفانه همکاری برخی از اهالی بومی منطقه با ایشان با هیچ توجیهی قابل پذیرش نیست.

ویلاداری که بی توجه به بحران آب منطقه در یک دوره سه چهار ماهه گرم و کم بارش صدها متر مکعب آب را مخفیانه استخراج می کند و آن دلال اهل آبسرد که با علم به این موضوع واسطه خرید و فروش آن ملک می شود شریک در یک جرم هستند.

مگر قدیمی های آبسرد که روی این زمین های کشاورزی کار می کردند هرگز به خودشان اجازه آب دزدی می دادند که حالا برخی جوانان بی فکر آبسردی شریک جرم "آب دزدها" شده اند؟

تاوان غارت آب سفره های زیر زمینی آبسرد را اول از همه ما که ساکن آبسرد هستیم باید بپردازیم و اگر آب کم آمد دیگران خواهند پرداخت لذا هیچ شخصی به اندازه ما از این وضعیت متضرر نمی شود.

هر چند که تعداد واقعی چاه های آب غیر مجاز در منطقه مشخص نیست ولی برخی گمانه زنی ها حکایت از وجود حدود 6000 چاه غیر مجاز در این منطقه دارد که اگر این ارقام صحت داشته باشد بدون شک و دیر یا زود منطقه ما با یک فاجعه عظیم مواجه خواهد شد.

سکوت در مقابل این آب دزدی یعنی همدستی با غارتگران حقوق مردم و کسی که برای پول مرتکب چنین جنایتی می شود بطور قطع دشمن قسم خورده مردم آبسرد است هر چند که خودش و اجدادش اهل این شهر باشند.