تغییر نسبی الگوها و تداوم بارش ها

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
تغییر نسبی الگوها و تداوم بارش ها

در حالیکه طبق مدل های هواشناسی ابتدای هفته قرار بود که بارش ها در روز یکشنبه پایان یابد اما یک تغییر کوچک در الگوهای هواشناسی بوجود آمد و با توجه ورود یک سامانه جدید بارشی به منطقه شمال کشور  می توان طی امروز(دو شنبه 14 خرداد 97) تا پنجشنبه(17 خرداد 97) نیز انتظار وقوع ناپایداری های محلی به شکل وزش باد و بارش های رگباری را داشت.

بطور کلی طی یک هفته آینده با توجه به تداوم عبور امواج ناپایدار از منطقه ما احتمال وقوع بارش های موقتی و رگباری وجود دارد هر چند که از نظر دمائی طی هفته پیش رو باید انتظار افزایش حدود 2 تا 4 درجه ائی دما را نیز داشت و به عبارتی روزهای نسبتاً گرم و عصرها و شب های توفانی و رگباری در انتظار منطقه آبسرد می باشد.

لازم به ذکر است که توفان های عصرگاهی منطقه با وزش بادهای شدید موقتی همراه بوده و در بعضی از ساعات ممکن است سرعت وزش باد در منطقه ما حتی به 60 کیلومتر در ساعت هم برسد که بطور قطع این بادهای شدید منجر به ورود خسارت به سازهای ناپایدار می گردد.

همچنین با توجه به نوع بارش ها و ماهیت رگباری آنها امکان وقوع پدیده های رعد و برق و همچنین ریزش تگرگ و سیلاب های محلی و حتی آبگرفتگی معابر دور از انتظار نیست.